İslam – Haniflik – İki kere iman etmek – İslam-Eslem farkı

Bakın sizi şaşırtayım: İslam benim tırnağıma kurban olsun; ben Hanifliğin tırnağına kurban olurum!

Süfyaniler İSLAM değildir >>> ESLEMNA’dandır, yani Süfyaniliğe adını veren isim babası ve o şer milletinin atası olan Ebu Süfyan’ın, “Eslemna=Teslim oldum” kelimesi kadar müslümandırlar. Allah’a teslim olmuyor hergele, “Efendimize teslim oluyor”. Burayı üç kere okuyunuz lütfen!

Ve “Müslüman olarak canveriniz” veya “Bugün sizin dininizi tamamladım… adını İslam koydum” ayetlerinde olduğu gibi, “Ateist/ate olmayın, semavi dinler dışında bir din sahibi olmayın, hiç değilse MÜSLÜMAN olarak can veriniz” anlamında kullanıyor Allah’ımız!

Efendimiz MÜSLÜMANDI, kuşkusuz! Bundan daha büyük bir din olur mu? OLUR! Efendimize Allah neyi TAVSİYE EDİYOR, hatırlayınız! ?

<> 30-Rum/30: O halde sen yüzünü, bir hanif olarak dine, Allah’ın insanları üzerinde yarattığı fıtrata çevir. Allah’ın yaratışında değiştirme olamaz. Doğru ve eskimez din işte budur. Fakat insanların çokları bilmiyorlar.

[] 30-Rum/30: O halde, iqame et vechini, hanif olarak el diyn’e (Hanif Diyn’e); ki Allah’ın fıtratı’dır; odur ki, el nas’ı onun üzerine fatr etmiştir. Allah’ın halq edişi bedellenemez / değiştirilemez. İşte budur Qayyim Diyn. Velakin, el nas’ın ekserisi / ENÇOĞU bilmez!

Teşekkür! İslamdan büyük bir din daha var: HANİFLİK! Bunu Resullullah’a da EMREDİYOR ALLAH!

 

<> 16-Nahl/123: Sonra da (ey Muhammed!) sana: “Hakk’a yönelen ve müşriklerden olmayan İbrahim’in dinine tabi ol!” diye vahyettik.

[] 16-Nahl/123: Sonra sana vahyettik: “Hanif olarak İbrahim Milletine ittiba et! O, müşriklerden değildi!

Müslümanlık İKİNCİ sınıf bir dindir. Müslümanlık amaç değil araçtır. Ama Haniflik AMAÇTIR! O halde ayırt edelim:

AMAÇ >>>>>> HANİF OLMAK

ARAÇ >>>>> MÜSLÜMAN OLMAK.

Burayı da üç kere okuyunuz lütfen. Ve hucurat 14’ü yazalım.

AMAÇ İKİ KERE İMAN ETMEK İKİNCİ CENNETİ ELDE ETMEK!

Araç >>> Bir kuru iman, bir de cennet.

<> 49-Hucurat/14: Bedeviler “inandık” dediler. De ki: Siz iman etmediniz ama “İslam olduk” deyin. Henüz iman kalplerinize yerleşmedi. Eğer Allah’a ve Resulüne itaat ederseniz, Allah işlerinizden hiçbir şeyi eksiltmez. Çünkü Allah çok bağışlayan, çok merhamet edendir.

Araplar İman etttik dediler. Yani Mekke teslim olunca “Mal mülk saltanat elden gitmesin” diye İMAN ETTİK dediler. Halbuki İMAN ETMEMİŞLERDİ. (O Araplar = Bugünün de Araplarıdır.)

[] ElA’rabü / TheAraps >>> Tüm zamanların Araplar’ı ve Arapperestleri.

De ki: Siz iman etmediniz ama “İslam olduk.” deyin.

İslam olduk deyin.

İslam olduk deyin.

İslam olduk deyin.

Arapçası İSLAM falan değil, ESLEMNA! “Teslim olmak, düşmana ellerini kaldırıp teslim olmak.” Burada da İSLAM kelimesi yok, Eslemna var.

<> 49-Hucurat/14: Kaletil a’rabü amenna kul lem tü’minu ve lakin kulu eslemna ve lemma yedhulil imanü fi kulubiküm ve in tütiy’ulahe ve rasulehu la yelitküm min a’maliküm sey’a innellahe gafurur rahiym

İngilizcesi OBEY. Hani “Hands up” eller yukarı dersin, o da “Eslemna = Tamam teslim oluyorum” der. Elleri yukarıda alırsın ve esir kampına korsun. Bunun neresi İSLAM?????

Mekke reisi Ebu Süfyan “Eslemna” diyerek ellerini kaldırıp Resulullah’a SAVAŞ ESİRİ olarak teslim oldu! Bunun neresi İslam?!

Boşnaklar da Sırplara “Eslemna” diyerek teslim oldular. Yani din mi değiştirdiler, Orthodox mu oldular? Harb esiri… Hepsi bu…

Hans von Aiberg, 23/05/2004 (229/04)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 229 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

229-04-islam-ve-haniflik-nahl123-rum30

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar