Kuran – Haniflik – Biz+ler – Dabbet

Ben Kur’an’ı taklit ediyorum. (Kötü bir taklitçiyim ama ne yapayım, benden bu kadar.)

<> darısı başımıza

[Candaş], bu dua beni ürpertti. BEN yokum, BİZLER VARIZ. BENİM olan herşey SENİNDİR, BİZLERİNDİR. Allah tüm ilmimi sana/BİZLERE olduğu gibi versin. Amin yarabbi! AMİN Yarabbi.

Benim de İnfakım bu.

İlmimden başka bir şeyim yok, bunun zekatını veriyorum.

Bu bir saatlik ders ücreti falan değil, TAŞAN bir şelalede boğulmamak için size kapak açan bir barajım sadece, bunları vermezsem ben boğulurum. Melekler zikretmezse (nefes almazsa) BOĞULUR, bunun gibi bir şey.

<> acil çıkış

Evet, acil çıkış.

Allah’ım bana ne kadar nimet verdiyse/verecekse, hepsini tek tek hepinize versin, sizin olsun. Vallahi bir tek şey istemiyorum, bir tek bilgi bile bende saklı kalmasın, hepsi sizin olsun. Allah da bu samimiyetime şahit olsun.

<> amin

O din gününde o fecaat gününde, size tüm içtenliğimi ve ihlasımı malum etsin. Ben Allah’tan bir şey istemedim. O verdi. Bu adaletsizlik olmasın diye Allah’ım tüm candaşlarıma ver, hem de benim üstümde kat kat irtifa ile ver.

<> amin

Hayatta tanımadığım bir duygudur >>> Kıskanmak, haset etmek, kendime saklamak, kibirlenmek, ben demek. Muhlis olduğumdan beri bu duyguları unuttum.

<> senin tüm içtenliğine ve ihlasına inanıyorum kaptanım

Zaten öyleyim be [candaş]! Bu kadar yıldır bir yerde FİRE verirdim, bir gaf yapardım, kaç yıldır birlikteyiz?

<> 3 – 3buçuk

<> forever inşaAllah

<m> 11; siz beni ilk defa görseniz de 🙂 kitaplarınız sağolsun

Tşk. [M] candaşım. Tanışmış mıydık?

<m> chate ilk defa girdim ama 2 senedir chat loglarından takip ediyorum sizi

Tmm. teşekkür.

Ben bir KMA’yım. Bu sıfat benden alınana kadar uzak kalacağım -oysa çıldırmak üzereyim tanışmak için-. Böyle bir kural kondu. KMA kişiler ortada görünmeyecek, posta/mail yoluyla haberleşecek diye.

Çoğu kimse benim gerçekten ben olduğuma bile inanmıyor. Kimi de beni Malatyalı bir ilkokul mezunu sanıyor. Ama bu her KMA’nın kaderidir.

<> 36/1-6; Ya-Sin. Ve Hakim (olan) Kur’an. Şüphesiz sen mürsellerdensin, sıratın müstaqim üzeresin. Aziz ve Rahim’in tenzilidir. Ataları uyarılmamış ve o halde gaflet içinde olan bir kavmi uyarman için.

<> ZAN ne kötü şeydir

Ben gocunmuyorum. Tam tersine onlar mahvoluyor. Kiminin çocuğu intihar ediyor, kimi ölüyor. Ben sağım. Ben namusluyum ve dürüstüm, ben bozulmadım. Ama kanal7’nin spikeri başbakanı gibi MASON olabiliyor. (O sayede Sabah gazetesine geçti ya.) Masonluk moda değil mi. 😉

<> dinc bilgin’in başbakanla işlerini halletmek için sabaha alındı o

Başbakana yaranmak isteyen herkes MASON olabilir…

***

Ben nihayet DEVREMÜLK (artık yarı mobile’im) bir yere yerleştim. Bugünden başlayarak 15 gün arayla ayrı ayrı kentlerde ve kışın ise 45 günlük olarak yine ayrı kentlerde devre mülk olarak oturabileceğim.

Bunu herkesin bilmesini istedim, çünkü evsahipleri terörü beni ÖLDÜRECEK

:((( hatta :((((((((((((((((((((((((((((((((((

Devremülklerin bir evsahibi yok, onun için rahatım. Elk. su faturası yok, hiçbir şey yok. Hatta benim değil, eşimin adı kayıtlı (ki eşim zavallım hayatında bugünlere kadar bir tek saat bile devremülk oturmadı.) Devre mülklerden ikisi [B] cıvarında (Yaşasın!!!!), dolayısıyla çoluk-çocuk ile kronik ayrılığım da bitecek. :))))))

Teşekkürler Allah’ım!

<> hayırlı olsun

Bundan başka bir formül daha bulamadık, gerçekten hayırlı olsun. 20 gün bir yerde kalıyorsun, telefonu yok, telefon bağlat, HAFTAYA bağlarız (PTT öyle diyor), evsahipleri takmış kafayı, “Elektriği suyu üzerine al” demeye. :(((

20 gün kalacağım yerde şu nasıl bir KABİR AZABIDIR dostlar?

Bu yüzden giremedim chatlere, mirc’lere.

Ben yanlış bir zamanda ama doğru bir yerde yaşıyorum. Coğrafya doğru, Tarih yanlış. :(((

8 evsahibi değiştirdim, sekizi de yaşlı kadın, biri resmen süpürgeli cadı, hepsi takmış kafayı faturalara… Nelerle uğraşıyorum yarabbi!!!

– “Senden önceki kiracı 56 milyon lira elk. ödemedi

– “Pekiyi onu da ben ödeyeyim -amiyane deyişle- teyzeciğim…”

– “20 günü peşin vereceksin ve ayrıca 500 milyon depozito.

– “Pekiyi teyzeciğim.”

– “Eve sakın kadın girmeyecek, TV açmak yok.

-“Peki teyzeciğim.”

– “Namaz kılıyor musun?”

– “Allah bilir teyzeciğim.”

– “Şortla dolaşılmaz.

– “Pekala teyzeciğim”

20 gün için kıyamet kopartıyor

Ş E Y T A N

Devremülklerde bu derdim kalktı, karışanım yok, tlf bağlı, elk. kooperatifler üzerine. :)))))) Şu anda bir devremülkten yazıyorum. Evsahibi cadılar yok. :)))))

<> Sen aslında daha iyilerine, saraylara, layıksın kaptanım

Sarayın evsahibi de süpürgeli bir cadı olursa?

<> :))

<> Kaptanımız hep yüreğimizdeki köşkde…

O sizin değil benim yüreğimin sırça köşküdür başkanım…

[] Kaptan bağlantı sorunu yaşadı

Firewall otomatikman saldırgan algıladı ve kapattı. Selametimiz açısından -saldırgan devamlı başımda-, chat’i bitirmeliyim.

<> Tmm peki

Ben kesmezsem firewall kesmeye izin istiyor, kesebilir miyim?

<> iyi günler kaptanımız slm slm

<> teşekkürler hocam

İg.

Hans von Aiberg, 01/08/2004 (239/06)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 239 anasayfasına dön | sonraki CHAT’i (240) oku

239-06-dabbet

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar