Suriye’li mültecilerin çocuklarının cansız bedenlerini paylaşanlara:

Suriye’li mültecilerin çocuklarının cansız bedenlerini paylaşanlara:

Diyorsunuz ki:

”Balinalar karaya vursaydı paylaşırdınız; orada olurdunuz. Hayvanlar için mücadele eder paylaşırdınız orada olurdunuz. Suriye’li çocuklar olduğu için duyarsızsınız vb vb”

Suçlular, internet ortamından sizin istediğiniz gibi paylaşım yapmayanlar, sizin olmalarını istediğiniz yerde olmayanlar mı?
Siz önce nerede olmalısınız biliyor musunuz?
O insanların Ülkelerini mahveden teröristleri besleyen siyonizm’in karşısında, o insanlara göğsünüzü siper etmekte olmalısınız. Ülkelerini terk edenlere gerektiğinde Umut vermeli, gerektiğinde karşı çıkmada olmalısınız.
Ailelerinin hayatlarını, umut tacirlerine satmalarına engel olmalısınız.

Sizin asla yapmayacağınız şekilde, 3-5-8-10 yaşlarındaki çocukları, gece karanlığında tehlikeli denizlere ilkel şekilde geçirebileceğini zannedenlere karşı durmalısınız.Onlara demelisiniz ki: ”Senin Aklın yok mu? Bu şekilde nasıl bilmediğin denizlere, bilmediğin rotalara üstelik güvenle taşıyabileceğin bir aracın yokken nasıl Ailenin hayatını tehlikeye atarsın?”
Onları çok umursadığınız için, gidip vizelerini pasaportlarını çıkarmalı, tekneler tutmalı, gidecekleri yerlere bırakmalı,iş ve aş vermeli ve güvenliklerini sağlamalısınız.

Onların Ülkelerini mahvedenlerin adreslerini ve kim olduklarını gayet iyi biliyorsunuz. Gidip onlardan hesap sormalısınız.
Duyarlılığınızda sosyal mesajlarınızda samimiyseniz, gidip Ülkelerini Evlerini inşaa etmelerine yardım etmelisiniz.
Veya bizim caddelerimizde yaşayanlara, evlerinizi odalarınızı açmalısınız. Giysilerinizi yiyeceklerinizi paylaşmalısınız.
Varsa kendi çocuklarınızla aynı oda’da, aynı yatakta yatırmalısınız. Onlar da çocuk değil mi?
Odanızın kapısını kilitlememelisiniz ki; güvenmediğinizi düşünüp kırılmasınlar.

Türkmen kızlarının çocuklarının da fotoğraflarını paylaşın. İşidin, öso’nun, pkk’nın, hizbullat’ın elinden kaçarken bombalanan, kafaları kesilen, kurşuna dizillen, kaçırılıp pazarlarda satılan çocukların da fotoğraflarını paylaşın.

Trafik terörüne kurban giden çocukların da cansız bedenlerini paylaşın. İnsanın kanını donduran herşeyi paylaşın. Kendi yavrularınızın (Allah korusun) burnu kanasa facebook’ta paylaşmayacağınız herşeyi, her çocuk cesedini paylaşın. Çünkü sizlere bu hak verilmiş. Çünkü siz insansınız ve hiç kimse sizin kadar duyarlı değil. Daha da duyarlı olup, çocukların can çekişme an’larını da paylaşabilirsiniz. Ama bunun için, insanlık suçunun,ihmalin ve paranın aktığı yerlerde önceden bulunmalısınız ki; bunları canlı canlı videoya alıp fotoğraflarını çekebilesiniz. Hatta hepiniz birer Kevin Carter olabilirsiniz. O kadar insansınız ve duyarlısınız ki; siz de birer Pulitzer ödülü alabilirsiniz.

Pkk’nın da katlettiği minicik çocukların da fotoğraflarını paylaşın. Hatta bugün taş ve molotof attırdıkları, yarın ellerine silah verecekleri çocukların fotoğraflarını paylaşmanıza gerek yok. Çünkü onlar mağdur değil ve kimsenin çocuklarına, ana ve babalarına kıymayacaklar.

Haydi bütün fotoğrafları artık kendiniz çekin. İnsanlık dramlarının yaşandığı, Çocukların öldüğü heryerde, sizler de olun. Ama internetten indirip paylaşınca, hiç de samimi olmuyorsunuz doğrusu. Çünkü Çocukların acı çektiği, geleceklerinin karartıldığı hiçbiryerde siz yoksunuz. Ama siz yine de masumsunuz ve herkesten daha insan daha duyarlısınız. Çünkü internetten indirdiğiniz, Cansız Çocuk bedenlerinin fotoğraflarını sizden başka kimse paylaşmıyor. Çünkü siz, evlatlarınızın yeğenlerinizin, komşu çocuklarınızın da böyle fotoğrafları olursa; diyelim teröre kurban gitti.. diyelim trafik magandası aldı.. hastanede ihmale uğradı.. denizde boğuldu.. insanın başına gelebilecek her ihtimalden biri geldi diyelim… paylaşacak kadar duyarlı ve insansınız!

Devam edin insanlığı sizin paylaşımlarınız kurtaracak. Ama yeter ki, gidip kendiniz çekin. Böyle daha samimi olursunuz ve ödülü hak edersiniz. Geride kalan insanlar ise, hem sizin kadar duyarlı ve insan değil. hem de Allah değil ki; herşeye gücü yetmiyor! Heryerde anında olamayıp, zulmün her türlüsüne karşı koyamıyor.foto

Yorumlar