“Yesevi – Mevlana – Bektaş”

mevlana1haci-bektas-veli93AB0802A6ED0348A3CE2037b
K.Maraş'dan çok farklıdır Elbistan, Ökkeşler diyarı… Ökkeş adını hep Alevilere yakıştırdılar. YESEVİNİN soyu UKKAŞE'dir o… Hep Yeseviyi ve öğrencilerini (Yunus gibi) Alevi diye yutturmaya kalktılar… Yunus'a Kızılbaş dediler… Allahaşkına o yüzlerce şiir içinde BİR TEK ALİ HASAN HÜSEYİN var mı? Mevlanaya homo dediler… Aman yarabbi… Bunu söyleyen Osmanlı harem hayatı… Genç çocuklardan metresleri olan HAREM hayatı bunu söylüyor… Yapmasınlar bunu, ben Yunus, Mevlana rencide oluyoruz. Bilmiyorlar mı biz şairlerin İNTİKAMI acı olur! Ukkaşe Yesevi'nin soyudur ve ALEVİ falan değildir, SÜNNİ hiç değildir… Ökkeş'in öyküsü bu… Herkes bir yere gönderilmiş. Hacı Bayram Ankara'ya Mevlana Konya'ya, Bektaş Göreme'ye ve diğer adı az bilinenler de diğer yerlere… Bunlardan UKKAŞE ise Elbistan biraz Afşin'e… Hepsine Alevi deyip çıktılar…
Sünni değil Alevi değil. Pekiyi ne bu insanlar? Mutlaka Haricidir diyecekler… Kimse farketmiyor mu "MEZHEPSİZ" bunlar… Sadece MÜSLÜMAN bunlar… SADECE Müslüman olmak, ya da Resulullah ve Ali gibi MEZHEBİ olmamak DİNSİZLİK kabul ediliyor bu illerde… "Orası Alevi köyü", "Orası Sünni mahallesi". Mezheb taassubu BİZİ MAHVETTİ. ŞEYTAN HİÇ BU KADAR SEVİNMEMİŞTİ! MEZHEB TAASSUBUYLA Hristiyanlığı da Müslümanlığı da BİTİRDİ. Bu iki din kalmadı! Yerine Mezheb var: Ekümen+Papa, şu bu! İki dinde de Katoliklik ve Ortodoksluk var. Hristiyanlıkta Protestantlık çıktı… Ama MÜSLÜMANLIKTA 26 Ağustos Millenium'una kadar PROTESTANTLIK ÇIKMAMIŞTI! Geç kaldık ama ŞEREFLİ GELDİK!
Şii (Katolik) Sünni (Ortodoks) demeyin artık, Hanif (Protestanlık) var. Olması gereken var. Üstelik bizim Calvin'imiz ya da Martin Luther'imiz yok, böyle biri HİÇ OLMAYACAK! Çünkü bizim Martin Luther ve Pierre Calvin'imiz İBRAHİM. Hans falan değil… DOĞRUDAN BİZZATİHİ İBRAHİM'İN TA KENDİSİ… Hans bu çağın Mehdi üç asır sonrasının sadece İbrahim "Elçileri ya da memurları". PROTESTANTLIĞIN (Hanifliğin) KURUCUSU bugün çıkmadı. EN ESKİ ÇAĞLARDAN BERİ ALLAH DOSTU OLAN O, milletimin babası.
Ve biz ne kadar gericiyiz değil mi? Şeyh yok, para pul sömürüsü yok, almak yok HEP VERMEK var.

Yorumlar