Vesvese – Yaratılış – Şeytanın hayatı – Cinler – Adem Melekler

Gelelim şeytanın öyküsüne. Yani İblis’i anlatıyorum şimdi:

Bu çocuk cinlerdendi ama cinlerden farklı bir parabiyolojisi vardı. Cinler birbirini yakabiliyordu ama bu çocuğu yakamıyorlardı.

Tam tersine, o yüksüzdü ve canı istediğinde elektrik yükünü (toplamı olan sıfırın iki kökü olan) iki ayrı silaha çevirebiliyordu, yani cinler tek tabanca, bu iki tabancalıydı.

Cinler buna karşı birleşince bu da kendini korumak ve cinleri kurtarmak amacıyla seri cinayetlere, toplu katliamlara başladı. Tek başına bir katliam makinesiydi. Katrilyonlarca cinden geriye sadece milyarlarcası kalmıştı. Her biri ıssız bir yerde saklanıyordu.

İblis’in öteki özelliği de çok ilginçti: Cinler birbirine “Elektriksel” mesaj ve iletim kurarken bu çocuk kendi doğasındaki NÖTR ELEKTRON (ki nötrino diyelim) nedeniyle elektrik yükü yerine NÖTRİNO AKIMLARINI kullanıyordu. (Bir tür telepati sanki)

Cinler ona bir şeyler yapamıyordu. Ama o cinlerin anadepolarına (Nefslerindeki göğüs boşluğu.) (Kehf matematiği) istediği gibi giriyordu.

Onlara VESVESE vererek (mesela paranoya oluşturarak) birbirlerini öldürmeye veya intihar etmelerine yol açıyordu. Onun vesvesesine hiçbir cin karşı koyamıyordu.

Zaten doğaları gereği akıl hastalıklarına duçar olmalarının üstüne üstlük bir de dış etki olarak çıldırıyorlardı. Kollektif çılgınlıklar ile birbirlerini yok ediyorlardı.

Mesela, gökteki yasak bir mevkiiyi bu genç çocuk “İşte orası senin çıkış kapın, oradan kurtulacaksın” diye vesveseyle ikna ediyordu.

(Şeytan bilirsiniz yasak ağacın meyvesini de bize aynı yöntemle yedirdi ve kovulmamızı sağladı.)

Ve kalabalığın ortasında o cin o noktaya çıktığı anda, Elif noktasından oluşan bir şıhab (10 üzeri 27 GeV) o cin kentinin üzerine nükleer bir bomba gibi düşüyordu.

<> Tunguska gibi

İblis’i yakalamayı denediler. Daha büyük ittifaklar kurdular. Fakat İblis’in bir özelliği vardı ki şaşılacak bir şeydi: Direkt ışık hızıyla gidiyordu. Kendileri ise çekim alanlarında ve uzay burulmalarında tutuklanıyor veya geç kalıyorlardı. İblis hepsinden hızlıydı. Ona yetişmeleri mümkün değildi.

İblis Melei Ala’ya rahatlıkla çıkıyordu. (Nötr olduğundan Şıhab onun için oluşmuyordu.)

İblis tüm cin ırklarından daha hızlı olduğu için relativistik olarak hep GENÇ kalıyordu. (Cinler yaşlanıp ölürler)

Ve İblis bu haliyle tekbaşına bir başka ırk ve cinsiyetti.

Çünkü baştan söylediğim gibi, cinlerde ırkları HIZLARI belli eder, hızlarına göre RENK ve biçim alırlar. Fizyolojileri bu relatif hızlara göre biçimlenir; özellikleri hız sistematiğinden kaynaklanır.

İblis tüm ırklar içinde EN HIZLI olan ünik biriydi. Tekbaşına bir ırktı.

Cinsiyeti de ÜÇÜNCÜ cins idi. (Cinlerde xx, yy, xy yoktur.) Erkek görünüşünde kadın ruhu taşıyordu. Yakışıklı ve efemine bir erkekti veya erkeksi bir kadındı. Kendine aşıktı kendi kendiyle yetiniyordu.

Ve bir de şu özelliği vardı: Nötrino kaynaklı olduğundan karşıt cinse ihtiyacı yoktu. Melekler gibi kendini matrize ediyor, kendinin mültikopyalarını (Melei ala çizgisinde) oluşturabiliyordu.

Melekler onun cinsiyetsizliği yanında bu özelliğini de KENDİLERİ ile benzeştirdiler.

Ve İblis yeryüzüne huzur ve barışı getirmişti. Kanlı da olsa bu işi başarmıştı. Yeryüzünden CİNLERİN  h a l i f e l i ğ i  kaldırılmıştı.

Meleklar Allah’a “Onu Cennet’e alalım, Halifeliğine oradan devam etsin” dediler.

Meleklerin nefsi olmadığından NEFSİ olan İblis’in iç niyetini asla bilemezlerdi. Ve meleklerin nefsi olmadığından sürekli vesvese yayan İblis’in vesvesesini duymuyorlardı.

Allah’tan başka bilen yoktu bunu elbette. Melekler onu HUNNES sayıyorlardı. Oysa o HANNAS idi.

Rabbimiz bir gün meleklere “Yeryüzünde yeni bir Halife yaratacağım” diyerek “Programına” başladı.

<> 2-Bakara/30: Bir zamanlar Rabbin meleklere Yeryüzünde bir halife atayacağım demisti de, onlar söyle konuşmuşlardı: Orada bozgunculuk etmekte olan, kan döken birini mi atayacaksın? Oysaki bizler, seni hamd ile tespih ediyoruz seni kutsayıp yüceltiyoruz. Allah söyle dedi: Şu bir gerçek ki ben, sizin bilmediklerinizi bilmekteyim

Tşk.

Allah şöyle dedi: Şu bir gerçek ki ben, sizin bilmediklerinizi bilmekteyim.

Allah şöyle dedi: Şu bir gerçek ki ben, sizin bilmediklerinizi bilmekteyim.

Allah şöyle dedi: Şu bir gerçek ki ben, sizin bilmediklerinizi bilmekteyim.

Meleklerin bilmediği neydi? Bilemedikleri yani nefsleri olmadığı için ALGILAYAMADIKLARI?

 

<> vesvese

<> hannas

Evet VESVESE yani vehim değil kötülük!!! Hannas elbette.

Ve ayete baktığımızda cinlerden sonra insanın oraya atanması ile melekler aynı cinlerin bozgunculuğu senaryosunu bir daha yaşayacaklarını sanmışlardı.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 05/08/2004 (242/07)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 242 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

242-07-iblis

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar