Allahtan başkasından istenmez – Özel kullar – Melekler – Sahte peygamber Reshad Khaliffe ve müridi Edip Yüksel

Kuşkusuz her şeyi yapan ve yaptıran Allah’tır. O’ndan gayrısı boş. Ne Hızır umurumda olur, ne Mevlana Halidi Bağdadi, ne de ben, kendi umuruma gelmem.

Herşeyi yapan ve yaptırtan Allah’tır.

Bunun dışında Hızır şu bu hatta Resulullah’tan bile şefaat dilenen maalesef şirktedir.

Allah’tan isteyeceğiz.

Ne kadar büyük bir kul olursa olsun Hızır, İbrahim, İdris ve her salih kul… Kimse kutsal değildir. Beşerdir, şaşardır. İnsandır, kusurludur. Hatta Musa gibi katildir. Hiç kimseyi Allah’a ortak koşmamak, hiç kimseyi yüceltmemek gerekir.

Bunlar olmasın diye Allah çoğunlukla çok sevdiği kullarını (Melekler de kullarıdır) ismen yazmayıp gizler. Hatırlarsanız Azrail’in adını ve Hızır’ın adını Kur’an’da bulamamıştık. Bir de Cebrail diye bir tek isim bile yoktu, hatırladınız mı?

<> evet hiç birinin doğruan ismi yok

<> Melekler de kul sayılırlar mı?

Allah melekleri için “Onlar onurlu kullarımdır” der. Mesela kiramen katibin derken Kiramen “Allah’ın keremine, ikramına direk erişmiş” ve Katibiyn=İKİ KATİP demek.

<> Bazı ilahiyatçılar HIZIRa melek diyorlar, Kuran buna ne diyor, nerden anlıyoruz insan olduğunu?

Hızır’a melek diyen bir tek kişi var. O da on yıl önce öldü: Reshad Khaliffe. Bir başka kişi çıkıp da “Melek” olduğu iddiasını şimdiye kadar bildirmemiştir.

<> Bazı ilahiyatçılar halen savunuyorlar.

İlahiyatçılar dediğiniz üç kişi var: Edip Yüksel ilahiyatçı değildir ve oldukça da Kur’an cahilidir. Bir meal yapmış, inanılır gibi değil her kelime yanlış. Kendini sözlükçü yerine koymuş. Lügatçi, Kureyşçi.

Hocası Reshad Khaliffe. Yani Bahai-Babi ve 19.cuların son peygamberi olan Reshad Khaliffe…

<> Reshad Khaliffe sahte peygamber değil miydi?

Evet, maalesef Türkiye’den de kendisine mürid buldu. Çok sayıda insan özellikle 19’cular Tevbe suresinin son iki ayetini Kur’an’dan çıkardılar.

Kur’an’ın eksik ya da fazla olduğunu söyleyen kimse otomatik DİN dışı kalıyor. Yani ne kadar müslüman kisvesi altında çalışsa bile, dinden çıkmış oluyorlar. (Müslümanın kendi kendini dininden çıkarıp, yeni bir din oluşturmaya çalışmasına MÜRTED’lik denir, ki bu Münafıklıktan daha ağır olan Kafirlikten de ağırdır.)

<> Edip, bir TV programına çıktı; aşktan meşkten konuştu.

Ben izlemedim. Yakında mı çıkmış?

<> Geçen Cuma.

İyi de benim bildiğime göre, Edip Yüksel ve Fethullah Gülen için TUTUKLAMA emri var. Türkiye’ye girdikleri anda hapse konacaklar. Belki de TV stüdyosu Almanya falandır. Edip Yüksel’in Türkiye’ye girişinin engellendiğini (F.Gülen’in de) tam MGK kararlarından biliyorum. Bir af falan da çıkmadı.

<> Edip Yükseli hapis bir yana alnından vuracak müslümanlar.

<> Fethulah güleni bilemem ama edip yükselin hakkında idam fetwası var, Salman rushdi gibi

Edip’i tanırım uzun görüşmüşlüğümüz var.

<> Edip neden size bu kadar saldırıyor? Siz ona ne yaptınız ki?

Babası ve rahmetli ağabeyi ile de arkadaşlık yaptık. Edip kendine yazık etti. O artık dönüşsüz yolda… Kur’an’ın iki ayetini attığı için ve “La ilahe illallah Reşadün Resulullah” dediği için.

Oysa Kur’an’da Resulullah “Hatemül Enbiya”, yani sonuncu elçi olarak yazılıdır ve hakikaten Reşad Halife dışında bir tek kişi gelip de peygamberlik iddiasında bulunmamıştır.

Cebrail’i bilirsiniz peygamberlere gider.

<> Cebrail’in son göreviydi Muhammed’e müjdelemek

 

Evet. Resulullah vefat edince bir daha da Cebrail gelmedi. 1430 yıldır bu kurum kapalı duruyor. Şimdi Reşad Peygamberliğini ilan edince bu kez Cebrail 12 yıl önce Reşad’a geliyor. Ayrıca Reşad’ın şu andaki havarisi olan Edip Yüksel’e de geliyor.

İnkılap kitapevinde bir gece yarısı Cebrail’in gelip de Kur’an’ın iki ayetinin fazla olduğunu söylediğini Edip Yüksel maalesef yazdı çizdi, itiraf etti. Böylece Reşaddan sonraki “Peygamberlik” yolunu açtığına hükmettik. (Biz bir arkadaş grubuyduk, Edip Yüksel de ortak arkadaşımız idi.)

<> Nerede yazdı Edip bunları?

Nerede yazdığını bilmem, çünkü kendisinin yazdığı bir tek kitap bile yok. 19 mucizesi falan başka yazarların (Ahmet Deedat ve Reshad Khaliffe’nin vb.), bunlara ismini koyuyor, yani tercümanlığını yapıyor, sonra da kendi kitabı diye yutturdu yıllarca…

Daha sonra kitap yazdıysa bilmem, ben hiç okumadım kitaplarını…

Benim okuduklarım tercümeydi, kendinin tercüme ettiği ve İnkılap kitapevi tarafından tutulmuş bir tercümandı Edip yüksel…

Tabii ki, başkalarının yazdığı kitaba bir iki sayfa da kendi yazıp ekleyerek, kitabın tamamına sahip çıkmak çok ayıp bir şey. Bu yüzden bizler Edip Yüksel’i bu tehlikeli serüvenleri nedeniyle terk ettik.

Edip Yüksel’in her yerde “Cebrail”in gelip kendisine göründüğünü ve “İKİ ayetin” fazla olduğunu, bunların hadis olduğunu, “kendisinin Allah katından böyle iki ayet indirmediğini söylediği” yazısını kendi ağzından Alternatif forumda eski sayfalarda da bizzat okumuştum.

Sizler de iyi bir biçimde arayıp bulabilirsiniz.

Hem bize ne Edip Yüksel’den? Gayrı ciddi ve bilim dışı bir adam, zır cahil, iyi bir devşirmeci.

<> evet ya, ayrıca sinir bozucu bir gülüşü var

O gülüş biçimi kendi kompleksidir. Türkçe’si çok kötü. Diksiyonu yok. Tipini de “Ortadoğulu” buluyor yani bundan utanıyor.

Onlar İran göçmeni bir molla aile… Kürt asıllılar. Edip Yüksel bu yüzden kendisini asla Türk hissetmedi. Bu yüzden biraz da ondan ayrıldık.

Şimdi o Amerikan yurtdaşı. Eşi de yine kendisi gibi İranlı bir Amerikalı hanım.

<> Batı hayranlığı almış yürümüş

Evet batı hayranlığı aşağılık kompleksi halinde almış yürüyor.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 24/10/2001 (012/12)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 012 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

012-012-reshad-khalifa-edip-yuksel

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar