Haniflik – Umulur ki nedir – Yaratılış – Eşit ihtimaller – Peygamberimiz hanif miydi – Makamı Mahmud neresidir

Benim kitaplarımda yer alan “Hidden Variables” işte bu iki adet UMULUR’dan ibarettir.

Bunu Her zaman yolcusu ve hatta Einstein bile destekliyor. Ama bu durum sadece YENİŞEMEME durumunda oluşur.

<> Bu süreç (Hz. Hızır’ı harekete geçiren) Allah katında duası yüksek kabul gören kişiler ve onların kaderine etki eden kişilerin kaderlerinin kesiştiği denklemlerde geçerli oluyor o zaman.

Evet. İki parça halinde. (Sanal olan ile dört parça halinde.) 4x%50. Arş’ın dört direğidir. Arş’ın en dibinde ise Levhi Mahfuz bulunur. Arş yedi tabakadır ve bu haliyle bir DVD gibi üst üste ve çok boyutlu olarak kayıt sistemidir. Levhi Mahfuz bunun İKİ boyutlu olanıdır. (Disk yüzeyi gibi) Kürsü ise bu RAKİM yüzeyin Stereo ya da Holografik üç boyutlusudur.

<> [Peygamberimiz] hanif miydi?

[Candaş], Allah sorunun yanıtını vermedi ki Kur’an’da… UMULURKİ’de kaldı… Bunun yanıtı ise MAHMUD kelimesinde. Onu bulup yazmaya çalış.

İsa Hanif değildi. Ama çoook başka bir şey: Allah’ın kutsal ruhunu taşıyor. Gel de şaşma.

<> 17-İsra/79: Gecenin bir kısmında da sadece sana mahsus bir nafile olmak üzere uykudan kalk, Kur’an ile teheccüd namazı kıl, Rabbinin seni bir makam-ı mahmuda (şefaat makamına) göndermesi kesindir.

<> 17-İsra/79: “~asa inne yeb~aseke Rabbüke maqamen mahmuden”

Gördünüz mü: Orada UMULUR Kİ diyor, Makamı Mahmud’a yükseltilirsin. Ama vaad etmiyor Allah. Üstelik Makamı Mahmud Sabıkun (Naim) da değil, Adn içinde. (Aden, Eden vb.)

<> 17-İsra/80: (Ey Muhammed!) De ki: “Rabbim! Beni, takdir ettiğin yere gönül rahatlığı ve huzur içinde koy ve çıkacağım yerden de dürüstlükle ve selametle çıkmamı sağla. Bana katından yardım edici bir kuvvet ver.”

Evet benim söylediklerim ile bu son yazdığını bir birleştiriver.

Resulullah şefaat arıyor. Resulullah Makamı Mahmud’a razı. Yani Firdevs ve Aden gibi cennetlere razı… Sabıkun’dan HABERSİZ gibi davranıyor.

Oysa Allah onu uyarıyor “Atan İbrahim’in dininden ol” diye. Makamı İbrahim’i teklif ediyor Allah resulüne. Ama Resul HABERSİZ GİBİ Bir alt kattaki Cennetin en yüksek yerini istiyor.

Hızır Musa’yı katillikten kurtardı. O günahsız bir peygamber oldu…

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 30/11/2001 (027/11)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 027 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

027-11-umulurki-makami-mahmud-ibrahim

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar