İslam tarihi – Süfyanilik – Muaviye – Zalim Haccac – İslamı bölen entrikacı Ayşe annemiz – Annelerin eleştirilmesi

<> Haccac daha sonra değil miydi?

Haccac Osman’ın ardındaki GÖLGE halifeydi. Yumuşak olan Osman’ın SERT yanını temsil ediyor gibiydi ya da sert olan Hz. Ömer’in geleneğini sürdürüyordu.

Muaviye’nin baştan başkaldıramamasının nedeni de buydu: Haccacı Zalim’den çekiniyordu. Onun diskalifiye olmasından sonra Şam’dan ordusuyla Ali üzerine geldi…

Ali EhliBeyt’tir ve oğulları (Hasan-Hüseyin) ile torunları kadar AK-PAK saf ve Tertemizdir ve TÜMÜ şehit ailedir.

O aşağılık Kureyşliler içinden sadece Resulullah ve Ali dışında bir tek ADAM, MÜSLÜMAN çıkmadı… Ama Ebu Cehil ve Ebi Leheb gibi sayısız aşağılık çıktı… Hz. Ali innocentt’ir… Ehli beytten Hasan Hüseyin Cafer ve Zeynel Abidin HANİF olarak öldüler, şehid oldular.

<> Birçok sahabinin de hz. Aliye karşı çıkması da çok ilginç (Ayşe validemiz gibi)

Hz. Aişe çocuktu ve yaşça Ali en gençleri olduğundan onunla kendini ırkılıyordu. Hürrem Sultan kadar entrikacıdır anamız…

<> Hz. Aişe mi? Ama Hz. Aişe daha sonra geri dönmedi mi?

Hz. Ali’yi “Namus tuzağına” çekmeye çalışan ve Muaviye’yi Şamdan çağıran Kur’an yapraklarını Muaviye ordusunun mızraklarına taktıran Hz. Hafsa anamız ile birlikte Resulullah’ı çok üzen Hz. Aişe anamızdır…

Bugün Kadir gecesi… Artık TABULARA kışkış diyelim.

Anamız. (Bu Allah’ın emridir.) Ayet onlara “Annemiz” demeyi emrediyor. Ama her anne GÜNAHSIZ mıdır… Anneye saygımız sonsuz da bu kadar aşağılık kadının her biri de ANNE değil mi? Hatta pedagoji cahili anneler değil mi?

İşte APO’nun annesi oğluyla iftihar ediyor. Ona öldürmeyi ben öğrettim diyor…

Tamam, Anneler günü kutlu olsun ama, bu yapılan ve söylenen doğru mudur? İşte o annelerin eseri İmralı’da duruyor.

<> Eğitimsizlikten. Cahil annenin çocukları da cahil olur. Ahlaksız annenin çocukları da ahlaksız olur

Resulullah’ın burnundan getirdi Aişe anamız…

Diyelim ki benim öz Annem=Aişe olsun. Ben diyorum ki, “Anneme saygım sonsuz üff bile diyemem ama, babama yaptıkları ile benim annem işe yaramaz bir kadın.”

Bunu söyleyebilirsiniz korkmayın. Çünkü ALLAH size bir GİZLİ izin verdi: “Resulullah’ın eşlerine ANNE” dememizi önerdi. Dolayısıyla HER ÇOCUK ANNESİNİ eleştirebilir.

Eğer annemiz olmasaydı, Allah bize böyle bir ruhsat vermeseydi, şimdi O bir tabu olacaktı, Jean d’Arc falan olacaktı ve hiç eleştirilemeyecekti. Ama annem olduğu için eleştirebiliyorum:

Diyorum ki, “Benim Annem Aişe yaramaz bir annedir, keşke başkası annem olsaydı.”

Bunu demeye hakkımız var. Çünkü Ayet “Annenizdir” diyor. (Öyle eleştirin) Bilmiyorum meramımı anlatabildim mi?

<> Çok iyi anlattınız

Şimdi konumuz neydi nerelere geldik? Beni Tarihçi yaptınız şimdi de… Ben en sonuncuyu anlatırken matematikçiydim. O konu sizi sarmadıysa (eksenler vb.) başka bir gün inceleyebiliriz.

<> Sayenizde bilinmeyenleri öğreniyoruz

Biz yine isterseniz Kadir gecesine dönelim ve onu anlatalım.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 05/12/2001 (029/12)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 029 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

029-12-ayse-mizrak-ayet

Yorumlar