Hiç yazılmamışları yazan Dabbet – Haniflik en zor ve en kolay – Tevhid – Zigzag – Aibergin bilime katkıları

Duyulmadık, bilinmedik matematik (Rakim) ve Hologram ailesi gibi geometrik (Kehf) bilim dallarını yazıyoruz. Hiç yazılmamış söylenmemişleri söylüyoruz. Hanifliği, dünyanın en zor ve imkansız olgusunu anlatıyoruz.

<> ama en kolay olgusu

Evet, Tevhid en kolay ibadettir. Ama dünyada bunu söyleyemeyen insan miktarı beşbuçuk milyar. Hem kolay hem zor. Söylemesi kolay ama Allah “La İlahe İllallah”ı söylettirmiyor nedense…

<> dr. Hanifliği anlamak anlatmak zor ama yaşaması bence çok kolay

Hem kolay hem zor dediğin gibi.

<Z> Hanif İslam’ın haber grubumuzdaki 200 küsur kişiyle sınırlı kaldığını sanmayın. Siteye 1000’ler giriyor ve olumlu tepkiler alıyoruz. Birçok kişi Hanif İslam yoluna girdiklerini söylüyorlar.

Ben daha başka bir şey söyleyeyim:

İngilizce sitedeki yazılarım (Onlar da hypermart’ın) 100 bin ziyaretçi sayısıyla Mahir’i geçti. Ödülden falan bahsettiler, Amerika’da bir temsilcileri varmış…

<> [Z] bu da senin başarın siten çok derli toplu ve iyi

Evet sade…

<Z> Teşekkürler site hepimizin

Bana ne, ben yanıp sönen Banner’ler isterim.

<Z> Yanıp sönen bannerlar yapma kolay ama önemli olan içerik olduğunu düşünüyorum. Süslerin içinde konuları kaybetmek istemedim.

<> İngilizcesi de var mı orada?

 

ZigZag grup olarak özellikle benim İngilizce ve Danca yazılarım 100 bin member (illa ki giriş şifresi alınıyor) tarafından okundu. (Benimki 100 bin’i geçmiş. Seçtiğiniz yazının yazarı numeratör’e giriyor ve tirajı hesaplanıyor.)

<> Maşallah

<> hocam bize yazdıklarınızın benzer konularimi

Hayır onlar sizi sıkacak kadar BİLİM-TEKNİK.

<> anladım prf

<> ingilizce site adresi?

Onu ben de bilmiyorum. [Z] yaptığı gibi birileri ZigZag yazılarını toplamış.

<> Adresi sizde yok mu Sn Aiberg

Vardı ve bir Türk verdi onu, temsilciymiş. Promosyon mu dedi, ödül mü (Para ya da bir şilt) öyle bir şey dediler. Ben olayı anlamadım. Ama en basit yazılarımı Türkçe’ye (astronomi dersleri ODTÜ imiş galiba) çevirmişler.

Vallahi benim sizin sitenizden bile üç sene sonra haberim oldu… Böyle konuştuğum için şaşırmayın. Kitap okumayan Web gezmeyen tek yazar ve bilgisayar programcısı benim herhalde.

Hayatımda bir kere bir doya doya Surf yapmadım. Fanatik gazetesinin buradaki adresine tıklayacağıma, maç sonuçlarını bile size soruyorum. Web search’ü hep sizden bekliyorum dikkat ederseniz.

<> ODTÜ dediniz ipucu verdiniz…

ODTÜ’deki yazıların (Astronomi derslerinin) benim olduğunu öğrencilerim söyledi. Ben gidip de daha okumadım. Ders 1 … Ders 42 diye sıralamışlar. Anlattılar benim olduğunu anladım. Yoksa okumadım. Belki siz bulursunuz.

<> İnş bakarız dr.

Ben çok tuhafımdır. Müzisyenim, MÜZİK  S E V M E M . Evde  H İ Ç çalmam.

Yani beni sakin gidip de surf yapan biri sanmayın. Bilgisayarcıyım ama daha şu mIRC’in menü ve alt menülerine bir kere olsun girip bakmadım. Bilenler ayarladılar.. Yani BİLMEK ile KOMPETAN olmak ayrı-ayrı şeyler.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 12/12/2001 (032/13)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 032 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

032-13-aiberg-bilim

Yorumlar