Zülkarneyn – Hızır Musa Yuşa – Zaman türleri – Şeytanın zamanı – Ters nedensellik

Hızır-Musa ve Yuşa olayından epeyce bir edinim edindikti. Hızır’ın Musa ve Yuşa’nın zamanına TERS yönden girdiğini anlamıştık. (Balık canlanmıştı ve de ikinci MİSAL:

“Şeytan bunu bana unutturdu” diyen Yuşa’nın ifadesinden iblise ÖZEL olan ve bir İLERİ sonra bir GERİ akan zamana dahil olduğunu hatırlayacaksınız.

“Şeytan bana bunu unutturdu.” bu MİSAL cümle ile OSİLASYONİK yani Alternatif akım gibi “İleri ve sonra geri” çalışan bir zaman oku var demekti. Hatırlıyorsunuz değil mi?

<> evet

Sonra Musa’yı aldı HIZIR… Onu şuradan anlıyoruz: “…bunun üzerine izleri üzerinde  G E R İ  döndüler.”

Zamanda geriye gidildi. Yuşa (Musa’nın öldürdüğü GELECEKTEKİ YUŞA) zamanda geriye gidince çok genç olduğundan küçülerek cenin oldu. Musa ve Hızır da yaklaşık zamanda 17 yıl geriye gitmiş oldular. (Yuşa da o yaştaydı zaten) Musa daha katil olmamıştı. Yuşa’yı öldürmemişti.

Hızır ise çok önemli bir söz söyledi: “İÇYÜZÜNÜ=SEBEBİNİ” bilmediğin şeyler yapılacaktır, bunlar sana ne kadar mantıksız gelirse gelsin, sakın işimde engel olma…

Gördüğünüz gibi yeniden SEBEP kelimesine daha doğrusu NEDEN ve SONUCUN ikisini de kapsayan tek bir kavrama “İÇYÜZÜMİSALİNE girdik.

<> evet

<> Soru sormak da engel olmak anlamına mı geliyor?

Soru sormak engel değil. Ama engel olan şey şu: Zaman kaybetmemek… (Hızır için bir sorun yok.) Ancak Musa’nın “Geriye çalışan zamanı” daha sonra “İleri çalışacaktır”.

Musa zamana bağımlı olacağından HIZLA yetiştirilmesi gerekli…

Hani çocuğunuzu sabah okula yetiştireceksiniz. Ama bir türlü uyanmak ve gitmek istemiyor. Onun gibi bir şey…

Hızır diyor ki; “Senin yetiştirilmen gerekli görevin var: Balığın canlandığı o yerden ileride ümmetini geçireceksin. O kaya ağzını unutma. Orada tam o kanalda deniz ikiye ayrılacak. Oradan İsrail oğulları özgürlüğe kaçacaklar.”

Hızır öncelikle bunu anlatıyordu.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 30/12/2001 (039/03)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 039 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

039-03-hizir-musa-yusa

Yorumlar