Kurban – Şehitlik – Allah’a nasıl borç verilir

Bir kurban şeklim daha var. (Bunlar benim fikrim) Kurbana ödeyeceğim parayı KASABA ödüyorum sonra da Yetiştirme yurdu ya da darülaceze ya da öğrenci yurdu vb.ye çekilmiş, ayıklanmış olarak gönderiyorum. O Kurbandan kendime et ayırmıyorum, ayrıca kendim için satın alıyorum.

Bana gönderilen dostların kurban etlerinin tamamını ONLARIN HAYRI niyetiyle (Hanif hanife sevab ısmarlayabilir) dağıtıyorum.

Bu benim fikrim.

Söylemesi ayıp, harcını ödeyemeyen ve bu yüzden okuldan ayrılmak isteyen bir öğrenciye verdim. Bunun sevabını [K]’ye verdim.

<k> hepimizin beraber olsun

Verdiğim için rahatlıkla söylüyorum. Yoksa benim sol elim sağ elimin verdiğini  A S L A  görmez. Böylece [K] de KARB (Kurban) kesmiş oldu. Fazladan hem de… 😉

[K] ŞEHİDDİR. Ve aranızda 23 kişi ÖLMEDEN ÖLMÜŞTÜR, Şehiddir.

<k> hans ara sıra öyle sözler edersin ki benim ödümü patlatırsın

Öyle kuzu kuzu toprağın altına girmeyeceklerdir. DİRİ olarak kaldıkları yerden DEVAM edeceklerdir. Biz onlara ŞEHİD diyoruz. Şehid sayımız hızla 78 olmalı.

<> inşallah

Ve Allah’a borç veriniz. (Kendimi kastetmiyorum) Yetim bulun başını okşayın. Bir kedi yavrusunun başını okşayın. Bir DİKEN dikin, ağaç bulamazsanız.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 27/02/2002 (062/19)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 062 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

062-19-kurban-turleri-infak

Yorumlar