Edebalının Alevi düşmanlığı – Şuara suresi – İntikamı alınan gerçek şairler

<> 26-Şuara/221: Şeytanların kime ineceğini size haber vereyim mi?

<> 26-Şuara/222: Onlar, günaha, iftiraya düşkün olan herkesin üzerine inerler.

<> 26-Şuara/223: Onlar, (şeytanlara) kulak verirler ve onların çoğu yalancıdır.

<> 26-Şuara/224: Şairler (e gelince), onlara da sapıklar uyar.

<> Şuara-225: Onların her vadide şaşkın şaşkın dolaştıklarını ve gerçekte yapmadıkları şeyleri söylediklerini görmedin mi?

<> 26-Şuara/226: Ancak iman edip iyi ameller işleyenler, Allah’ı çok çok ananlar ve haksızlığa uğratıldıklarında kendilerini savunanlar müstesna

<> 26-Şuara/227: Haksızlık edenler, hangi dönüşe döndürüleceklerini yakında bileceklerdir.

Ama bu şairlerin dışında şairler var: Edebali’nin değil; Yesevi’nin şairleri: Yunus Emre, Bektaş, Celaleddin Rumi vb.

Onlara Edebalı iftira attırdı: Yunus Emre Alevi mum söndürücü oldu. Bektaş ise ayyaş, sarhoş edildi. Celaleddin Rumi için ise “Homoseksüel” dedi Edebalıciler.

Fakat Osmanlı hanedanına inat Osmanlı ORDUSU  T A M   T E R S İ  idi. “Hu diyelim Hacı Bektaş Veli adına Hu!” diyordu mehteran…

Ancak iman edip iyi ameller işleyenler, Allah’ı çok çok ananlar ve haksızlığa uğratıldıklarında kendilerini savunanlar müstesna; haksızlık edenler, hangi dönüşe (hangi akibete) döndürüleceklerini yakında bileceklerdir“.

İşte onlar intikamlarını aldılar…

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 08/03/2002 (066/13)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 066 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

066-13-suara-gercek-sairler

Yorumlar