19 sınavına düşen Edip Yüksel ve babası – Teknik sorunlar – Windowsun tekelleşmesi – Yeni teknolojilerin halka geç mal edilmesi

İşte bakın bir 19 FİTNESİ nasıl Kur’an’da yer alıyor.

O fitne ise artık adresi bellidir: Reşat Halife ile Edip Yüksel ikilisidir.

Bir de Edip Yüksel’in babası din adamı Sadrettin Yüksel (Ki tanışıyoruz) onu da yakmıştır.

Çünkü ayet diyor ki:

“Kalplerinde hastalık bulunanlar ve inkarcılar.”

Kalbinde hastalık bulunan=Oğul Yüksel

İnkarcı=Baba Yüksel

“Allah bu misalle neyi muradetti? desinler. İşte Allah, böylece, dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola eriştirir…”

Baba Yüksel ise Kur’an’da apaçık belli olan 19’u “Yoktur böyle bir şey ve böyle bir ayet” diyerek, sırf oğluyla kapışmak için duygusal olarak ve yazılı olarak (Oğluna yazdığı kitapta) 19 ayetini reddetmiştir.

Oğlu iki ayeti inkar ederken Babası da bir ayeti inkar etmiştir.

“Allah bu misalle neyi muradetti? desinler. İşte Allah, böylece, dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola eriştirir…”

ALLAH DİLEDİĞİNİ (Baba-oğlu) SAPTIRMIŞTIR.

Ama bizler 19’u makul bir seviyede tutarak, onun Kur’an’daki bir ölçümleme olduğunu bilerek ılımlı ve olumlu anlamda kabul ederiz.

Bunu oğul yüksel gibi bir yeni ve sahte DİN (Ne yazık ki Kur’an’ı kullanarak bu dini oluşturdu), ne de baba yüksel gibi kitap yayınlayıp, “19 olayı yoktur, inkar ediyorum”, işte bu 19 fitnesi.

Bu ayetler de onun için yazılıydı. Orada baba-oğulun bir yıldıznamesi vardı. İkisi de tevbe edip eğer müslümanlığa dönmezlerse, Allah’ın bileceği şey. Ama bildirmiştir Allah:  S E K A R ‘a yani kazanın altındaki ateşin ta kendisine koyacağım diyor.

İşte böyle… :-((

<> Hocam Kur’an’dan Yıldıznamelere nasıl bakıyorsunuz, merak ettim. Herkesin Yıldıznamesine bakılabilir mi?

Vallahi ben baba-oğulunkine baktım. Başkasına bakmıyorum elbette…

<> Sohbet programında bağlantı sorunu yaşanıyor

Ah bu teknik zorluklar. Dışarıda resmen fırtına var. Hatlar zarar görmüş galiba… Şimdi hava raporuna baktım. Türkiye’nin yarısı fırtına ve yağmur. Özellikle Batı anadolu.

Neyse konu olarak Şu cebel=Dağlara mı dönelim? Yoksa artık Kehf suresinin Musa bölümünü bitirelim mi?

<> Ok

Bitirince asacağız, [z] onu üç-dört chat boyunca birleştirip asmayı (Siteye) düşünüyor. Bu gece o da yok galiba. Dr. da yok. Nöbetleri var herhalde… [K] ise uğramazlardan oldu.

Bunlar sakın ha sitem değil, ÖZLEM. Biz aile gibiyiz ve aileden şu ve şu olmayınca kendimi buruk hissediyorum.

[] Bilgisayar korunması, işletim sistemleri vb. hakkında konuşuluyor

<> Linux WinModem tanımıyor.

Evet WinModem bir tekel kurmak için elinden geleni yapıyor. Macintosh bunu “HARBİ” yapıyor. Ama Windows Sinsice, tekelleşmek için yapıyor.

Geç de olsa uyandılar. Bill Gates şimdi pazarlık yapıyor, bakalım ne olacak mahkemesi. Eğer davayı kaybederse, tüm dünya borsaları özellikle Nikkei topu atar.

<> Yakında fiber optik geliyor.

Geç bile kaldı. O bir devrimdir. Saniyede 200 bin görüşme sağlayabiliyor. Bunlar askeriyede 1997’den beri kullanılıyor. Anlaşılan eskimiş ya da yenisini bulmuşlar ki, SİVİL olarak bizlere veriyorlar.

<> Henüz bize yansımadı, sadece bankalara döşemiştik

Asıl darbe fiber optik değil “CORDLESS” olanı. Asıl askeri sır bu. Aslında sır da değil. Base Stationlar yerine Black Knite denen bir askeri satelitten yayın alıyor. Tüm iletişim aletlerini ona bağlıyorsun. (Tlf, fax veya hepsi bir arada bir laptop.)

Tabii teknoloji ucuzlayana kadar “Kontur ücreti ateş pahası” ama askeriyede bedava ya…

Adam, bir lityum ion pil yedekleriyle Afganistan’a iniyor. Bir kibrit inceliğinde kulaklığıyla ve elbette uyduyla direkt Pentagon’a sesli ve görüntülü mesaj iletiyor, Usame 1000 Ladin’in karargahlarını falan resmediyor ve anında talimat alıyor.

Mesela uydudan gözlüyorlar ya adamlarını… “Arkanda 6 metre ötede bir canlı var”. Cevap “Kaplumbağa”ymış.

Ne optik ne fiber ne cable… Bunlar 1997 US Ordusunda kullanılıyor. Bize de herhalde 2005 falan verirler.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 02/11/2001 (015/07)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 015 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

015-07-sadrettin-yuksel-19

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar