İslam tarihi – Süfyanilik ihaneti – Kuran eksik veya fazla mı

<> Resulullah “süphane rabbiye’l ~azim”i namazda dediyse, başkalarını da demişse yapsak olur mu?
\n
Şu çok önemli: Resulullah bir şey söyledi. Ebu Süfyan bu bir şeye bir şey daha ekledi. Oğlu Muaviye de babbasına ekledi. (Semiallahü limen hamideh ve Rabbena lekel hamd) Yezid ise bin hurafe daha ekledi ve namaz artık Allah’ımızın namazı değil; EMEVİ namazı oldu.

Eba=Baba

Süfyan=Süfyaniler

Ebu Süfyan=Süfyanilerin babası.

Bunun karşısında ise EHLİBEYT vardı…

Biz türkler tercihimizi YEZİDİLİK olarak belirledik ve Beyazıtlardan olduk. Maalesef biz türkler de Ehlibeyt düşmanıyız. (Bilinçaltımızdan aynen öyleyiz, kimse itiraz etmemelidir.)

Ben Hanefi isem, mesela kızımı asla bir Caferi’ye vermem! Onlar kızılbaş, alevi, mum söndü, tu-kaka, Rafiziler vb.

Beyazıtlık budur işte…

Böyle kandırıldık…

Dadaloğlular ve Bektaşi obaları basıldı, öldürüldü hepsi. Yani Birleşik Cephe Talibanı öldürüyor ya da tersi… Yani böylece ŞEHİD oluyoruz. Teslim olmuyor, sonuna kadar direniyor ve ölüyoruz…

Müslüman müslümanı öldürüyor. Taliban 500 bin tane Kuzey İttifakı askeri öldürdü 4 yıldır. Resmi kayıttır bu… Aferim Taliban sana… Öldür din düşmanı Kuzey ittifakını, gebert hepsini.
\n
<> Timur bizden daha mı müslümandı?

Timurlenk dahil (Ogeday çocuğudur) Çiçi’ler ve Giray’lar tümü moğoldur ve müslüman moğollardır. Bugün Timur’un ordularından kalanlar Hazer kıyısında Dağıstan kuzeyinde Kalmuk Moğolları olarak Özerk bir Cumhuriyet oluşturuyorlar. Başkentleri de Alesta… (Topal lider demek.)
\n
<> Dr, yeri gelmişken, Muawwizetan ile ilgili şüpheler
\n
Mesela bu şaibeler nelerdir? Felak ve Nas mı demek istiyorsun? Nasıl şüpheler onu anlamadım? Onların büyü açıcı etkisinden mi söz ediliyor?
\n
<> Kur’an’dan olmadığına dair söylenenler niye?
\n
Hayır bunlar Kur’an’da var. (Kur’an matematiği gereği test edilmiştir bunlar.)
\n
<> İmam-ı rabbani bu şüpheye düştüğünü, sonra kendisine bunların Kur’an’dan olduğunun bildirildiğini söylüyor.
\n
19 keferelerinin de Kur’an’da iki ayeti fazla gösterme çabaları var. İsmailiyenin bir mezhebi de Fatiha’yı kabul etmiyor. Kur’an’ı kuşa çevirecekler.

“Kul” ile başlaması BİR GARANTİDİR. “De ki”… Yani bunu hadis gibi uydursalardı, “Kul” ile başlamazlardı.
\n
<> Kimi Şiiler de “3 sure eksik” diyorlar.

Şiilerden bir kısmı (Hazaralar) Velayet suresi ve Fatıma ayetinin Kur’an’dan Muaviye tarafından çıkarıldığını iddia ediyorlar.

Kur’an tamamdır. Hiç kuşkunuz olmasın, gönül ferahlığıyla (Karışık da olsa) okuyunuz. 19 RAKİM’e ve Lailaheillallah=Kehf’ine tastamam oturmaktadır. (Matematik ve Geometri=Rakim ve Kehf demektir.)
\n
-devam edecek-
\n
Hans von Aiberg, 30/11/2001 (027/02)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 027 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

027-02-lanetli-sufyani-soyu-vs-iyiler

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar