Türkeşin büyük ihaneti – İnönü ve AB – İMF tuzağı – Sahte ekonomik refah

<> Dr ya Türkeş neden kabul edilmedi Simavi tarafından?

Türkeş ise “Turan davasından vazgeçmek” ve “Siyonizm aleyhine konuşmaMAK şartıyla” vazgeçti. Protokole göre, “Rusya yıkıldıktan sonra TURAN davası bitirildi”. Yine protokole göre “ORTA ASYA OLDUĞU GİBİ YAHUDİ/AMERİKAN SERMAYESİNE TERKEDİLECEKTİ“.

İkisini de yaptı Başbuğ.

Yani Rusya zamansız yıkıldı… Foyalar meydana çıktı. Ben reyimi MHP’ye verdim en son. Ama bende ADALET vardır. Bundan sonraki reyimi ise öylesine (Denge gereği) CHP’ye vereceğim.

Devlet Bahçeli iflas etmişti, bir daha MHP iktidara gelemez artık.. Öğreneyim derken, EKONOMİ BATTI BİTTİ. APO YOK şehit ticareti de yok. Suskunluğun bedeli barajın altına düşmek olacaktır.

<> Yeni bir apo bulmasınlar

Yeni Apo yok… Yeni Apo KIBRIS.

<> Maalesef ülkeyi Bosphorusun dibine gömdü. Robet Colege de yetmedi.

Ecevit işi Robert’de öğrendi. İngiltere’de Sosyalizm gazeteciğini (Meşhur şapkası oranın eseridir), sonra Amerika’da “BİLDERBERG” olmayı öğrendi. Avrupa Birliğine Yunanlı ile AYNI ANDA girecektik ve artık ekonomimiz muhteşem olacaktı. Ecevit GİRMEYİ  R E D D E T T İ . Şimdi de girmeye çalışıyor. Çünkü EKONOMİMİZ bitirildi.

<> Evet 79da değil mi?

10 milyar geliyormuş??? BU HİBE DEĞİL. BU BBB OOO RRR ÇÇÇ Sen ben o biz (MİLLET) ödeyeceğiz, birleşik faiziyle birlikte.

<> Kaşıkla verip kepçeyle geri alacaklar…

<> Bitik yani durumumuz çok kötü

BU BORÇ Kemal Derviş kazığı. Piyasa rahatladı dümeni… KDV indirildi dümeni. Bayram alışverişi yapılsın esnaf biraz sussun dümeni.

<> Derviş, dedelerinin yolunda mı? Ispartalı Halil Hamid Paşa ile Tepedelenli Ali Paşa?

Dedelerini bilmem ama, Derviş yani Mr. Derwish bir IMF & Dünya bankası MEMURUDUR. Banka onu direk atadı. Bizde Haysiyetsiz politikacılar varken olacaktır böyle şeyler… Atanmış İMF memuru sayesinde PİYASALAR RAHATLADI. Ya borç ödeme tarihinde?

<> Amaçları ülkeyi mi yıkmak

<> Mandayı kabul etmedik ama “GEM”i kabul etmiş olduk

Evet bu bir kapitülasyondur. İlk iş memurlara artık ZAM SIFIR. Daha neler neler…

En sonunda benim politika bildiğimi de ortaya çıkardınız ya…

<> Bir Başbakan, ülkesindeki bir büyükelçinin evine yemeğe gitmez, Ecevit gider, o akşam Derviş çağrılır! Dünya Bankası’ndan istifa etmeden Bakan oldu.

 

ATANDI! Bize Cotarelli yerine DİREKT MEMUR GÖNDERDİLER, 10 milyar+12 milyar BORÇ vererek. HAYDİ ÖDEYELİM BAKALIM

<> Cotarelli de halledemedi

Cottarelli ile Derviş “ROK” yapıldı. Takas edildi yani bir şey yok, kimse harcanmadı satranç oynanıyor.

Özal döneminde dışborcumuz 12 milyar idi. Yani şimdi bir defada verilen para kadar. Derviş sayesinde (Faiziyle birlikte) 84 milyar USD borçluyuz. Ama ELHAMDÜLİLLAH diyemeyeceğim.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 30/11/2001 (027/06)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 027 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

027-06-imf-dervis

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar