İslam tarihi – Veda hutbesi – Peygamberin emaneti Kuran ve Ehli beyt – Süfyanilerihn ehli beyti katli – Mezep faciası – Nur/58 ve gizlenenen 3 vakit namaz

Resulullah’ın veda hutbesinde ne diyordu: “Size BİR TEK KUR’AN’I BIRAKIYORUM.” İşte ben O EMANETİ aldım. Ben de onu size bırakıyorum.

Acaba Resulullah O Kur’an’ı kime BIRAKTI dersiniz? Yanıtı besbelli: Ankebut-43. ayetteki vurgulanana… Velilere, Evliyalara değil…

<> Allah dostlarına

Resulullah bize İKİ ŞEY bıraktı:

Biri kalıcı (Kur’an) ki buna ihanet ettik…

İkincisi de Geçici: “Ehli beyt”, Ona da ihanet ettik…

İki mirasına birden ihanet ettik. Bir de utanmadan hergün Fatiha gönderiyoruz.

Resulullah’ın tüm soyunu KURUTTUK. Öldürdük, beşiktekilere kadar…

<> Kurutanlara lanet olsun

Hasan’ın 4 aylık torunun kafasını koparıp Yezid’e getirdiler… O da hela çukuruna attı…

Aman yarabbi…

Benim mezhebim yok… Eğer ben Şii olsaymışım delirirmişim… Sünniliğin bu aymazlığına çıldırabilirdim gerçekten… İyi ki mezhebim yok…

Hanif’in mezhebi olmaz, Haniflik mezhebler üstü İslam’ın da ÜSTÜ olan EN GÜZEL TEK DİN’dir… Onu nasıl  M E Z H E B ‘e indirgeyebilirsiniz ki?

<> Mezhep=Şirk

Kur’an’da mezheb=Fırka, tefrika ve ihtilaf olarak geçer.

Kur’an’da birçok ayet içiçe eritilmiştir. Nur-58’i bir tek örnek olarak verdim. Diğerlerinde zararsız ama, bu ayette bayağı anlam değiştiriyor. Bir de Allah’ı haşa matematik cahili durumuna sokuyor.

Sizden üç vakit izin istesinler:

1. sabah namazından önce (Yani uykudayım)

2. öğlen Pijama giyip yatma zamanınızda

3. Yatsıdan sonra (Dikkat yine uykudayım)

Sabah namazından önce ve yatsı namazından sonra DEMEK “8 saatlik uyku demek” iki ayrı vakit değil. BİR TEK VAKİTTİR. BİR UYKU SÜRESİ iki vakit olamaz. Tek vakittir. Bir de öğlen paydosu var ETTİ iki vakit… Nisa 58’i anlatırken meramımı da anlatabildim mi?

<> evet

Tehlikeli bir sabotaj uğruna Üç vakit olan=NAMAZ fakat İKİ VAKİT OLAN İZİN ayrı bir olay…

Namazın üç vakit olduğu orada RESMEN anlaşılıyor. Yani ayetten alınıp ayete yamanmış. (Nasr ve Maide3 gibi)

<> evet

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 02/01/2002 (040/15)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 040 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

040-15-emanet-kuran-ve-ehlibeyt

Yorumlar