Kehf suresi – Kur’an’ın ortası – Kodlar – Matematik – Pİ – Demir – Nuh ve İbrahim soyu

<> Şu anda discovery’de Kehf (yani kurtçuk tünelleri anlatılıyor -igor nivikow)

Kehf suresi Kur’an’ın tam ortasındadır. Kendinden önceki 303 sayfadaki sure sayısı, kendinden sonraki sure sayısının ÜÇTE-BİRİ’dir.

Bu konuyu şimdi bile araştırabilirsiniz. Çünkü bu ikisinin oranında hassas sayısı var. Pi sayısının düştüğü yer ise “Ashabı kehf”i izleyen ikinci kelime:  R A K İ M … Rakam bilimi, yani matematik…

Çok ilginçtir değil mi?

Şöyle söyleyeyim: Kehf kaçıncı sure?

<> 18

Bu çok önemli… Pekiyi iniş sırasına göre kaçıncı sure?

<> 69

Daha önce Kehf suresinin bazı ayetlerinin rasgele Müzemmil ve Müddesir içinde dağıtıldığını da söylemiştim. Hatırlıyor musunuz?

<> evet

(İki bağ sahipleri olayı aynen vardı.) Ebi Leheb suresi ise çok uzun bir sureydi.

Bu durumda Kehf suresi 19. Suredir. 57 Hadid suresiyle DOĞRUDAN temastadır. Hadid ise tüm Kur’an’ın ağırlık merkezidir. Kendinden sonraki surelerin toplamı da 57’dir.

Hadid kelimesi bir de KEHF’de geçmektedir.

<> Zülkarneyn bölümü

Hadid 26. ayet (Bu da birleşiktir, onu da ayırmak gerekir.)

Antr parantez şöyle: Hadid kelimesinin geçtiği ayet İKİ BÖLÜMDÜR. 26. ayet=”Bir de şu DEMİRİ İNDİRDİK” ve “Onda bir ŞİDDET vardır ve insanlar için yarar…” O ayeti yazabilir misiniz?

<> 57-Hadid/26: Andolsun ki Nuh’u ve İbrahim’i Biz gönderdik; ikisinin soyundan gelenlere peygamberlik ve kitap verdik; soylarından gelenlerin kimi doğru yoldadır, birçoğu da yoldan çıkmıştır.

Bu da enteresan: NUH ve İBRAHİM’in soyunu AYIRMIŞ fark ettiniz mi? Onun üzerine düşüne durun…

<> Nuh’la beraber onun soyundan olmayanlar da mı vardı gemide?

(Onu daha önce “YY” genomlarında anlatmıştım…)

  1. ayeti yazabilir misiniz?

<> 57-Hadid/25: Yemin olsun, biz, resullerimizi açık-seçik delillerle gönderdik ve onlarla birlikte Kitap’ı ve ölçüyü de indirdik ki, insanlar adaleti ayakta tutsunlar/adaletle doğrulsunlar. Ve demiri de indirdik. Onda zorlu bir kuvvet ve insanlar için birçok yarar vardır. Allah bu sayede, kendisine ve resullerine, gayba inanarak kimin yardım edeceğini bilecektir. Allah Kavi’dir, Aziz’dir.

Şimdi GERÇEK 26. ayet şu: (Hafız Osman Kur’anındakiler gibi)

“Ve demiri de indirdik. Onda zorlu bir kuvvet ve insanlar için birçok yarar vardır. Allah bu sayede, kendisine ve resullerine, gayba inanarak kimin yardım edeceğini bilecektir. Allah Kavi’dir, Aziz’dir.”

Bir de devamı olan 26’yı yazalım.

<> 57-Hadid/26: Andolsun ki Nuh’u ve İbrahim’i Biz gönderdik; ikisinin soyundan gelenlere peygamberlik ve kitap verdik; soylarından gelenlerin kimi doğru yoldadır, birçoğu da yoldan çıkmıştır.

İşte burada tam ortada DEMİR lafı AYRIK ve başlıbaşına DURMUYOR MU? Farkettiniz mi?

Resuller içinde DEMİR metali geçiyor, buradaki AYRICALIĞI fark ettiniz değil mi? Farkettiniz mi?

<> evet

<> Soyu anlatılırken arada demirden bahsediyor

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 04/01/2002 (041/07)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 041 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

041-07-kuran-orta-kehf-demir

Yorumlar