Demir içindeki kuvvet – Zülkarneyn – Yapay karanokta – Yıldızların ömrü/evreleri – Stephen Hawking – Nedensellik – Sebep ve Sonuç

DEMİR ile ilgili ayeti yani Zülkarneyn teknolojisini anlatalım. Siz yazıyorsunuz önceden: DEMİR’in geçtiği yerden itibaren rica etsem… Kehf suresi.

Bulamadızsa ben arayayım.

<> Hadid/25: … Biz demiri de indirdik ki onda büyük bir kuvvet ve insanlar için faydalar vardır. Bu, Allah’ın dinine ve peygamlerine görmeden yardım edenleri belirlemesi içindir. Şüphesiz Allah kuvvetlidir, daima üstündür.

Kehf suresindeki demir işte bunun devamı.

<> 18-Kehf/96: “Bana, demir kütleleri getirin.” Nihayet dağın iki yanı arasını aynı seviyeye getirince (vadiyi doldurunca): “Üfleyin (körükleyin)!” dedi. Artık onu kor haline sokunca: “Getirin bana, üzerine bir miktar erimiş bakır dökeyim” dedi.

İki ayeti birleştirdiğimizde şu katlı-yediler çıkıyor. DEMİR GÖKTEN İNDİRİLMİŞ.

“Biz demiri de indirdik.”

Ayet gibi, Harut-Marut’un indirilmesi gibi DEMİR de indiriliyor. Dikkatinizi çekiyor mu?

METEOR (Demir göktaşları) zaten Gökten iner gibi basit anlamları aşacağım. Hatta “Elektromagnetizma doğanın kuvvetlerinden biri olarak evrenin heryerinde hazır ve nazırdır” da demiyeceğim. (Gökten indirilmenin anlamlarını sabaha kadar saysam bitmez)

Asıl üzerinde durmak istediğim konu şu:

Tüm evrenin yaşayan ve sonra ölen gaz-toz bulutları mezarlığındaki her şey (Bir yıldız) ister küçük olup, önce beyazcüce, sonra karacüce=Demir yıldız; ister biraz daha büyükçe=Nötron yıldız (Ortası demir çekirdeğinin tüm nötronları), isterse karadelik oluşturacak kadar büyük bir güneş olsun… Son durak DEMİR TABUT’undadır

Hem de öyle demir-döküm-pik vb. değil, Tam anlamıyla “Şeytan üçgeni” fırtınalarının binlercesinin aynı anda tek noktada patladığı DEHŞETLİ BİR DEMİRDEN söz ediyorum.

Ayet ne diyor: “Demirde Çok sert/şiddet vardır. Bir de bundan FAYDALAR vardır…”

Ve siz 1600 ton demir kütlesini alıyorsunuz. Büyük basınçlarla küçülmeye ve birleşmeye zorluyorsunuz.

Bu basıncı bulan ve haber veren Mrs.CP’dir. [Stephen Hawking]

Evrenin ilk yaratılış patlamalarındaki o çok şiddetli BASINÇLARDA en erken dönemde mini karanoktacıklar mecburen yaratıldı.

Bunlar bir angström’den öte bir fermi kadar küçük çaplardadır. Son derece aç ve oburdur. İçinde bulunduğu sistemi tek başına yutar.

(Yılana kuyruğunu yutturun giderek yutar ve kendisi mümkün olan en küçük halka biçimini alır. Tabii kafasında da soru işaretleriyle. (O yılanın yerinde olmak istemezdim. kendi kendini yemek nasıl bir şey acaba?))

<> 🙂

İşte bir karanoktacık ne kadar küçükse o kadar aç ve oburdur, sistemini yer. Atom karıncadır ve dinozorları yerden yere vurmaktadır ve oturup afiyetle yemektedir ve yedikçe acıkmaktadır.

Mrs.cp [Stephen Hawking] işte bu MİNİ-MİNNACIK karanoktacıkları buldu.

1. Böylece Karadeliklerin mutlaka çöken yıldızların son hali olmadığı (Sonuçta yer almadığı) aynı zamanda NEDEN’DE yani evrenin en başında oluştuğunu kanıtladı Carl M Allan patronum.

Şimdi bir soru?

ŞU NEDEN/SEBEP biraz olsun ortaya çıktı mı?

<> evet

O ayette yer alıyordu: “Zülkarneyn bir SEBEB’e daha koyuldu” diye…

Küçük bir ipucu: Zülkarneyn “İKİ ZAMANLI” demektir. O halde TEKNOLOJİSİ iki AYRI zamanı içermektedir. Gelecekteki zamanı SONUÇ ise Geçmişteki zamanı (İki zamanlı ya) ise NEDEN oluyor mu olmuyor mu?

O halde nasıl ki Hızır’ın ÜÇ AYRI SONUCU (Geminin delinmesi, çocuğun öldürülmesi, duvarın onarılması) üç sonucu varsa Zülkarneyn’in de ÜÇ NEDENİ var.

Üç yolculuk ÜÇ nedenden geçiyor.

Üçüncüsünü biliyoruz: Yecuc-Mecuc.

Birincisini de biliyoruz: “Güneşin batıdan doğması” denen kıyamet alameti.

İkincisini de elbette daha sonra anlatacağım inşaallah…

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 04/01/2002 (041/10)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 041 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

041-10-yapay-karanokta-hawking

Yorumlar