Kuranda Fuhuş ve Zina tanımları – Fuhuş ve Zina yapanların cezası – Hadis islamın recm uydurması

<> anlamadığım bir mevzu var… Nur-2’yi uygulayan devlet din devleti değil midir?

Nur ikinci ayeti yazalım hemen.

<> 24-Nur/2: Zina eden kadın ve zina eden erkekten herbirine yüz değnek vurun; eğer Allah’a ve ahıret gününe gerçekten inanıyorsanız, Allah’ın dinini uygulamada bunlara bir acıyacağınız tutmasın! Ayrıca müminlerden bir grup cezalandırılmalarına şahit olsun!

Ezzaniyetü=

1. Erkek ve kadının

2. İki kadının

3. İki erkeğin

4. İnsan-hayvan arasında olan

a) Amatör/Para karşılığı yapılmayan tür

b) Para karşılığı yapılan zina=FUHUŞ.

Burada erkek ve kadın kelimesi yok. Her biri var. Hertür ilişki hatta bestialite bile..

<> Bestiality?

<> Hayvanlarla ilişki

(Tevrat’ta Hahamlar hariç Hayvanla ilişki çok uzun uzun yer alır. Sadece Hahamlara helal gibidir.)

“Ezzaniyetü vezzani”=

Bilin bakalım ne demek? ????? Soru yorumlanmak için açık.

<> zina tipi ve zina yapanlar

Zina tipi 4, zina yapanlar 2 (Fuhuş ve Zina)

Kur’an’ın az kelimeyle bu çok anlatma özelliği (ve yukarıdan aşağıya okunma özelliği ve de misal kelimelerini deşifre ettirme özellikleri)ne hayranım.

Zaniyyen = Tüm zina biçimlerini (dört türünü) ve yine çoğul olduğu için PROFESYONEL ve AMATÖR iki biçimini ele alıyor. (Fuhuş=Profesyoneldir)

<> zina=amatör

Evet.

İlla ki zinayı kadın ve erkek arasına indirgerseniz, Zaniyen=Zinacılar kelimesi güme gider… Tıpkı Hımar=Üzüm şarabı demek gibi… (Eroin, morfin vb. helal sayılıyor, inanmayan Taliban’a sorsun.)

Ve “Ezzaniyetü vezzani” derken FUHUŞ VE ZİNA ikilisi de ÇOĞUL içine girmiş bulunuyor.

Zina için hükümleri biliyorsunuz, ev hapsi gibi.

Fuhuş (Para karşılılığı ve venüs hastalığı bulaştırma riski vb.) ise caydırıcı CEZA gerektiriyor. Eğer o ülkede yabancı iseniz (Nataşa diyorlar -so called-), SINIR DIŞI EDERSİNİZ. Bir daha gelirlerse taciz edersiniz. Bir daha gelirler ve mükerrer suç işlerlerse (her karakolda günlük egzersizdir) hırpalarsınız.

Ama seçilmiş kelime ÇOK önemli. Taciz CELDE ile yapılacak! CeLDe=CİLD=Cilde eziyet! Yani KAN ÇIKMAYACAK, çürük, morartı olmayacak…

Amhari ve Danakil dillerinde GELDE=Söğüt dalı. Esnek kamçı değil; Esnek sopa değil. Pekiyi ne? Söğüt dalı sadece… Birgün alıp denersiniz, bir kedinin bile canı yanmıyor, sadece “KINAMA” cezası biçiminde. Şahitli de… Öyle alıp kapalı bir yerde tekbaşına bildiğinizi okumak değil…

CELDE’yi Resulullah ve 4 halife hiç uygulamadılar. (Celdeyi uygulamayanlara 6 Hadis ile RECM=Toprağa gömüp taşlayarak linç etmek İFTİRASI bile yaptılar. “Ma kane HADİSEN YÜFTERA!”)

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 06/01/2002 (042/08)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 042 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

042-08-fuhus-zina

Yorumlar