Yaratılış – Paranormal – Fizik – Ahıret – Süper maddeler – Misal alemleri – Cennet tabakaları – Ahırette zaman nasıl akar

<> Küçük bir soru… müsadenizle.

Elbette.

<> Ahiretin yapısıda atomik mi olacak? Bir ayet var da

Süper madde! Evrendeki maddeler “Geçici”dir. Bunlar bir Bigbang ile olur ve DoomDay denen bir kıyametle biter.

Bu madde bir üstteki SÜPER UZAYDAKİ GEON denen bir tek YAPIDAN elde edilir. Bir geonu yakalayamazsın. Çünkü Süper uzayda ZAMAN yoktur.

O Allah’ımızın dilediği zaman bu uzayda (Zaman sahibi olup) patlar ve sonra belirli bir ömrü olup ÖLÜR. (Kıyamet)

Geonların böyle zamansız olmasına karşılık, bir üst sistem daha vardır: Hyper uzay (Sarfatti uzayı olarak arayabilirsiniz Web Search.) Ya da Wheeler-sarfatti SuperSpace çifti… Çifti çünkü: Biri aşağı misal alemi, Ötekisi Yukarı misal alemi…

İşte yukarı misal aleminde HERŞEYİN BİR BÜSTÜ, HEYKELİ vardır ve SABİTTİR, yani geometro-dinamik yasalar yerine HOLO-STATİK yasalar vardır.

İşte Süper Madde yani hiç bozulmayan ebediyen yepyeni kalan sorduğun o madde, YUKARI MİSAL ALEMİNDEN tümden ve gerçekten türer…

Cennetler de böyledir.

<> Yerler ve gökler var oldukça.. onlar oradan (cennetten) çıkamazlar..

<> Bu ayeti anlayamıyorum..

Cennet 7 tabakadır.

<> 8 değil miydi? Allah’ın rahmeti gazabından üstündür deniyor.

Bir de Cennet dışında başka bir yaratılış yani ÜÇÜNCÜ bir sınıfın gideceği ALLAH misafirhanesi olan Sabıkun Naim Cenneti var. Onunla birlikte 8 oluyor, 7+1 olarak düşünebilirsin.

<> Ok

Orası ve Süper uzay ile (Arş, Kürsi, Levhi Mahfuz, Nefhi sur, Kalem, Sidre, Cennet yapıtaşıları, Cehennem vb.) malzemesi de KALICIDIR çünkü ÖMÜR değil  H A Y A T  (Ebediyet) sahibidir.

Tamam mı?

<> evet hocam

<> Arz-sema orada geçersiz yani…

Geçersiz çünkü yaşlanmanın nedeni var: 1 gün = 1 güne eşit olduğunda yaşlanırsın. Ama bir gün = Bin yıl = 365 bin gün RELATİVİTESİ işbaşına geçince YAŞLANMAZSIN. YAŞLANMAZSAN ÖLMEZSİN.

Daha da ileri giderek gençleşilen bir ülke daha var: Bir günün = 50 (bin) yıl olduğu bir hızla hareket eden bir sistem… 11 [18] milyon gün sürüyor o bir tek gün.

<> Fakat ruhtan yavaş…

Elbette. Ruh’un Allah’a yükselmesi bir gün = 50 bin yıldır.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 06/01/2002 (042/17)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 042 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

042-17-misal-alemi

Yorumlar