Yaratılış – Cinsellik – Doğum görevi – Kadın-erkek

<lifeislight> sevgili dost Erkeğin zinasına ne denir asıl temel problem orada

Benim “Delight” dostum, Kur’an’ın topluca ayetlerinden başlıklar:

1. Doğum görevi kadına soyadı hakkı Adem’e verilmiştir.

(BeniAdem=Adamoğulları… Ancak Cennet’e özgü bir cins olan kişilerde baba değil anne adı esastır. Örneğin MERYEM oğlu İSA gibi, Labuda oğlu İDRİS (Enuh) gibi.

Ve en önemlisi AZER’in oğlu olup olmadığı bile tartışılan İBRAHİM aleyhisselam ki o Sündüz oğlu Nuh soyundan idi. Nuh da İdris’in soyundan.

Herneyse… Doğum görevi eğer erkekte olsaydı, o zaman kurallar şöyle işleyecekti: Dört erkek bir kadın ile evlenir ve SADIK olurlar. Çünkü burada doğuracak olan ERKEKTİR. Yani erkek daha çok daha sadık olacaktır.

<lifeislight> sevgiyle kalın. Sevginin oluşturduğu birlikteliğin hukuk dahil problem yaratacağını düşünmüyorum, sevginin birlikteliğine vesile olan varlıkların güzelliğinde buluşmak dileğiyle

Çok teşekkür dostum. Sevgi bizim sanatımız ve asıl işimizdir. Barış=Selam kelimesinin tuğlası SEVGİYLE ÖRÜLÜDÜR.

<drM> Deniz atlarında da öyle

Evet ilginçtir. Deniz atları erkeği doğuran yegane canlı türü. Erkek ANNE görevi yapıyor. Ve erkek dişisine aşırı sadık.

Erkeğin zinası telafi edilebilir nitelikli. Örneğin bir evli erkek eğer bir gençkızı bir şekilde iğfal ettiyse onu İKİNCİ eş olarak alabiliyor. Ama kadın için bu mümkün değil.

Eğer bir kadın dört erkek ile birlikte olsaydı doğacak çocukların (Gen olayının bilinmediği dönemlerde) kime ait olduğu soyadı ve miras hakkının kime verileceği, hangi babanın o çocuğu Gerçek evladı olarak bağrına basacağı, bakım ve pedagojisiyle ilgileneceği bir sır bilmece olurdu.

Bu yüzden KADINLARIN çok katmerli sadakati gerekiyor.

(Bunu söylerken inanın kendimi bir kadın yerine koyuyorum.)

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 09/01/2002 (043/08)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 043 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

043-08-dogum-gorevi-denizati

Yorumlar