Apaçık ve detaylı Kur’an – Yunus peygamber – Hud ne demek

<> Hocam yunusun bu “sırrını” hangi kaynaktan aktarıyorsunuz?

Kur’an’da APAÇIK ve ÇOOK DETAYLI olarak yazıyor. Bunun için Kur’an’ın bir çok okunuş şekli var. Onların tümünü yapıyorum ve ortaya SENTEZ sonuç çıkıyor.

Sadece İSMİ bile (Yunus) Bir sualtı adamı olduğunu gösteriyor. Yani İsminin Yunus diye verilmesine sadece bu bir tek kelimeye bile bir FORMA YAZABİLİRİM.

(Aslında iki-üç de yazarım ama REKLAM olur diye söylemedim.)

Yani benimle bir kere beraberlik illetine bulaştınız mı, artık CİFİR‘den tut Levhi Mahfuz’a kadar öğrenip çıkarız bizler…

 

<> Yunus Tevrat’ta da geçiyor mu?

Evet ama Yunus (Jonas) tahrif edilmiş. Yani Kur’anda’ki Yunus serüvenine benziyorsa da tahrif yüzünden güvenilmiyor. (Yani onay vermiyorum bu sefer.)

Gelelim Yusuf’a.

<> Kuranda gemiden atıldığı yazıyor neden?

(İstifa ettiği için, Nebi olmak istemediği için ve sualtında yaşayacağını bildiğinden Jump-urlop suya atıyor kendini…)

<> Fakat balığın karnında su var mı?

Evet. Ciğeri hariç her yeri sudur. (Akciğeri dışında. Yani Yunus akciğere girmedi, MİDE’ye girdi) Mide ise su dolu.

(Balıkların bizimki gibi tükürük, salgı, mide özsuyu vb. gibi dertleri yok. Su faturası bedava olduğundan, su ile içiçe yaşarlar.) Barsakları bile bir ton su dolu.

Onların diğer adı HUD=DENİZALTI. Arapça bir bakalım acaba Hud neymiş? Lazım olur diye biri lütfen HUD kelimesinin anlamını bize yazar mı?

?????

Search etsenize!

Mesela Kehf suresinde Yuşa “BALIĞINI UNUTMUŞTU…”

Hud’un karşılığı latince Dolphin. Bildiğimiz balık da Latince Pisce (Fisch, Fish).

<> Search yapamıyorum bağlantım çok kötü

O zaman ben söyleyeyim. Search’ü sizlerin MUTMAİN olması için istedim. Yani ATLANTİS masalı anlatmadığımı göstermek için…

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 11/01/2002 (044/05)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 044 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

044-05-huri-yunus-balina-sualtinda-nefes-alma

Yorumlar