Kur’an’a kimler el sürebilir – Kabir dostu Kur’an – Teyemmüm nedir

<> Peki hocam bu Kabilin kardeşiyle evlenmesini neye bağlıyoruz yani böyle bir şey olmasaydı peygamberler bu mucizeleri yapamayacaklar mıydı? Yani herşey Adem ve Havva as.ın meyveyi yemesi gibi mi yorumlanabilir?

O konu çok derin. Apayrı bir günün uzun bir konusu…

<> Hz. Yusufa geçecek miyiz Sayın Aiberg?

Evet, diyordum ki, Kur’an ne yazıyorsa İNANMAK zorundayız. Büyü, cin vb. kaburga-Omurga kemiği gibi…

Eğer bunlardan herhangi birine (Örneğin Süleyman’ın Hüthüt kuşuyla konuşmasına) şöyle bir dudak kıvırarak “İnanmış gibi görünerek” sakın yaklaşmayın. Çünkü bu düşünce Kur’an’da HABİS ve NECİS (Pis) olarak tanımlanıyor.

Şu ayeti hatırlayın: Kur’an’a  T E M İ Z L E T İ L M İ Ş  olandan başkası EL SÜRMESİN

Bunu sadece namaz abdesti olarak düşünmeyi bırakacağız artık… Kur’an’daki bu anlatılanlara İNANMAKTA zerrece saygısızlık etmezsek o zaman TAHAR, TERTEMİZ OLURUZ.

Kur’an’ı güsul abdesti hariç, istediğiniz gibi dokunup okuyabilirsiniz. Uzanıp yerde de (Yanüstü, sırtüstü, yüzüstü) okuyabilirsiniz. O sizin arkadaşınız, kapkara kabrimizin tek IŞIĞI olacak… Arkadaşınızla istediğiniz gibi samimi olun…

Korkmayın, o sizi çok seviyor… Sizin karadeliğinizdeki tüm ışığın yutulduğu o karakabirde TEK IŞIK olacak o Kur’an…

Beni değil, Kur’an’ı çok sevin… Hatta Kur’an Resulullah sevgisinden de yücedir. Hiç hata yapmaz. (Abese gibi) O öyle bir arkadaştır ki, özü-sözü dosdoğrudur ve o sadıkların sadığıdır.

Kur’an’ı hep sevin ve hep dokunun…

Ola ki boy abdestiniz yok ve bunu almak imkanınız da yok… Gidiniz (Musluktan namaz abdesti değil)  T E Y E M M Ü M  alınız. Yani Güsulunuz yoksa namaz abdesti alayım diye SU kullanmayın. Tozlu bir yere elinizi vurarak MANEVİ güsul alın. O joker hakkınızdır ve kullanın.

Namaz vakti çıkıyorsa, hemen bir duvara vurun elinize bulaşan tozu sıvazlayın. İşte size ONBİN HAMAMA bedel bir temizlik…

“Temizlik” böyledir.

Kur’an’a “Teyemmümle” el sürün korkmayın. (Eğer su yoksa tabii. Daha doğrusu boy abdesti imkanı yoksa…)

Kur’an’a İÇİNİ TEMİZLEMİŞLERDEN BAŞKASI EL SÜREMEZ! İÇİNİZİ TEMİZLEYİN!

Kur’an’da bir çok şey safsata gibi geliyor olabilir. AMA DEĞİL

“Ey iman edenler bir daha iman edin” şimdi…

İşte şimdi temizlendiniz.

Allah’ını seven, şu Kur’an’a DOKUNSUN, OKUSUN. O bir muska değil, elektrik kaçağı değil. O sizi çarpmaz. Onun adı “OKU” (Kur’an=Okunacak şey demektir. Kurra=Kur’an okuyan/hafız vb. Kelime kökü Karaa ve Emir kipi halinde adı İKRA=OKU).

<> dokunsun = di-okunsun (çifte okunsun gibi oldu)… ilginç (özür paylaşmak istedim)

Güzel de paylaştın. Sağol…:=)

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 11/01/2002 (044/07)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 044 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

044-07-dost-kuran-paranormal-teyemmum

Yorumlar