Allah Laiktir – Allah ahlakıyla ahlaklanmak – Akıl İlim ve Kur’an

Biz laik’iz LAİK. Allah en büyük LAİK. Kulu ile kendi arasına bu paçavra imamlarını SOKMUYOR. Maaş alan bu imamları istemiyor LAİK ALLAH

Kulum ile benim arama kimse giremez diyor.

Kuluma şahdamarından da yakınım diyor.

Allah’tan başkasını veli edinmeyin diyor.

DİREKT BİREBİR KULU İLE MUHATAP. Allah “Gel kulum açıl bana, yükünü alayım” diyor.

Kul ise “Bi dakka, şeyhime sorayım. Eğer izin vermezse o gelebilir mi?” (Kendi yerine) Alın şeyhinizi ÜÇÜNCÜ kişileri araya ŞEFAAT DUVARI ÖRÜN ve ALLAH ile aranıza DUVAR ÖRÜN.

ALLAH LAİKTİR. Kul da laik olmalıdır. Allah ile aranıza KİMSEYİ ŞİRK OLARAK almayın. (ŞEYH=ŞİRK) ALLAH LAİKTİR, KULU DA.

<> 39-Zümer/3: Gözünüzü açıp kendinize gelin! Arı-duru din yalnız ve yalnız Allah’ındır. O’ndan başkalarını veliler edinerek, “Biz onlara, yalnız bizi Allah’a yaklaştırmaları için kulluk ediyoruz” diyenlere gelince, hiç kuşkusuz Allah onlar arasında, tartışıp durdukları konuyla ilgili hükmü verecektir. Şu bir gerçek ki, Allah yalancı ve nankör kişiyi iyiye ve güzele kılavuzlamaz.

“Allah yalancı ve nankör kişiyi iyiye ve güzele kılavuzlamaz”

“Allah yalancı ve nankör kişiyi”

“Din yalnız ve yalnız Allah’ındır”

Bunun anlamı şu: ALLAH LAİKTİR. Kul da ALLAH AHLAKIYLA AHLAKLANACAĞI İÇİN KUL DA LAİK OLACAKTIR. Yaşasın LAİKLİK.

<> o cüppeli, sarıklı şeytanları bekleyen akibet, sonsuz azapı nasıl olsa tadacaklar ama bu dünyada iken çok insanı da cehennemin yoluna çalıyorlar kendileri ile beraber bu daha acıklı hocam

 

Evet. Cehenneme çok kişi götürdüler… 35 yıldır Türkiye’deyim Yüzbinleri götürdüler. Necip Fazıl Kısakürek’i bahane ettiler Akıncılar oldular. Necip hayranı gençleri şimdi HAPİSE TIKTILAR. Oraya nasıl girdiğini bilmeyenler var.

(Kısakürek çok sevdiğim bir Şairdir ama, onu sevmekle İBDA-cı olmanın ALAKASI ne? Şu müslümanları anlayan varsa bana anlatsın. Ben de Kısakürek hayranıyım. Yani illa ki İbda eylemi mi yapmalıyım?)

<> sayın hocam: aklı olmayanın dini yoktur

Kesinlikle haklısın. Ve AKLIN YOLU BİRDİR iki falan da yoktur. 73 fırkadan BİRİ DOĞRUDUR İKİNCİSİ DEĞİL.

Halbuki BİLİM insanları çok iyi KUL yapar. Cehalet ise psikolojik rahatsızlıkları coşturur. (Kalp hastalığı denen marazlar)

<> Bence insan psikolojisinin çeşitli tezahürleri bunlar

<> Hocam bilime devam mı?

Hiç İLİMSİZ KUR’AN OLUR MU?”

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 13/01/2002 (045/09)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 045 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

045-09-kuranda-laiklik

Yorumlar