İslam tarihi – Türkiye – Siyaset

53 yıl=23 yıl Resulullah’ın sadareti. Kalan 30 yılda ise dört halife ve dört Sultan. Yaklaşık dört yılda bir bir halife geliyor. Bu ne enflasyon?

Bir yerel TV kanalına gittim. Herkes müdürdü. Resmi koruma bile “koruma müdürü” idi. Çayocakçısı da “Yardımcı işletmeler müdürü” ve BİR TEK MÜDÜR OLMAYAN YOKTU. Bütün bunların karşısında bir tek memur adam yoktu.

Ve bunlar asgari ücretle müdür olmuşlardı. Üstelik REKLAM getirmek şartıyla. Müdürlük uğruna aç yaşıyorlardı. Asgari ücret ve 18 saat mesai. Ama MÜDÜR ya, sen ona bak… kartvizitinde böyle yazıyor…

İşte Emevi saltanatında da MEMUR kalmadı herkes MÜDÜR oldu.

(TV’nin sahibi olan eski milletvekili şöyle diyor: Bir TV kanalı iflas ederse, üç ondan vergi alınmıyor. Ama boğaz tokluğuna çalışıp iflas ettiremediler halen.)

Bir replikte vardı. “Memleket mazbut, velakin ahali P**T”.

Yani bu vatanı çok seviyorum. Ama böyle işverenleri ve işçileri görünce de kusasım geliyor. Ahali P**ş+.

Din adamlarımız bu TV sahibinden de ahlaksız. (Burada Camii imamları Tayyib için dayanışma yaptılar ki, gözleriniz yaşarır.) 6 camii görevlisi göstere göstere yürüyorlar, ellerinde de tayyib’in yarım sayfa resmini basmış yerel gazete ve gösteriyorlar bunu…

Ah Kubilay dedim, NEREDESİN?

Her imam mutlaka AK-SP bir partili mi olmalı?

<> O şeytanlar Kubilay’a dil uzatmaya devam ediyorlar hala hocam.

Çünkü Tayyib’ler var.

DİN VE İSLAM  F I R K A  olur mu hiç?

Biz laik’iz LAİK. Allah en büyük LAİK. Kulu ile kendi arasına bu paçavra imamlarını SOKMUYOR. Maaş alan bu imamları istemiyor LAİK ALLAH

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 13/01/2002 (045/08)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 045 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

045-08-turkiye-siyaset-mudur

Yorumlar