Mealciler yanlış tercümeleri – Haniflik – Futuroloji – Adler/Mehdi – Meryem ve Adalaid

Tabi yanlış tercüme: Kelime şu kadarcık=Tabutüssekine. Sakin duran sanduka. Tutmuş oraya “Rabbinizden size bir ferahlık ve sükunet” diye yazmışlar, bizimkiler… Sakin-sandık diye iki kelime yerine doldurmuşlar…

<> alıştık artık

Dediğin gibi alıştık, artık yanlışlıkla bir doğru yazarlarsa o zaman şaşırıyorum. Geçen gün haytımda ilk defa bir Kur’an’da MİLLETİY İBRAHİM HANİYFA Hanif İbrahim milleti diye DOSDOĞRU yazılmış.

Baktım resmen MİLLET diyor ve HANİF diye yazıyor, lafı gevelemiyor “putperestlerden değil Allah’ı birleyen bir dinden idi” gibi laflar etmiyordu, “O Hanif İbrahim Milletinin dininden idi.” diyor vallahi.

<> Hocam çok özür dileyerek tavsiye edebileceğiniz Kuran meali…?

Vallahi Bana yazdırın. Ben size değil, ALLAH size tavsiye edecektir.

<> yazın lütfen… istirham eder davacıyız…

Ben yazarım ama nasıl????? Bir ŞİRKET kurmamız gerek. BİZLER şirketi.

<> elimden geleni yaparım

Yapalım o halde, BİZLER şirketi. Haftalık ya da 15 günlük fasiküller halinde önce birinci Meal. O bitince İKİNCİ MEAL. O bitince üçüncü —- 7. anlamlarını yazacağız.

Beni Allah yanına alana kadar. Rabbime kavuşunca da, o kitab Mehdi Resul’ün hammaddesi olur. O da işler ve Allah’ın düzenini-dirliğini kurar. Mamul madde haline getirir.

<> BİZLER’ e ne düşüyorsa yaparız…

<> O halde ne zaman başlarız?

Sağolun… Bana gücünüzle yardım edin ki SİZE SÜFYANİLER İLE HANİFLER ARASINDA Hak ve Batıl arasında BİLİM denen SEDDİ çekeyim. Bana gücünüzle yardım edin.

<> BİZ’lerin yeterli beklentisi olursa hocamız da yazar inş… arz-talep dengesi..

Evet doğrusunuz.

<> Zaman neden 2. kez kırılmaz… Adler neden getirilemez orijinal zamanına. İkinci bir değişiklik neden olmuyor?

Adler tarih değiştirildiği için HİÇ YAŞAMADI ve/veya Bermuda gibi bir ENERJİ ile “Geleceğe” fırladı. Yahya da orada.

Anlamını yazdım: Hayy+Muhyi isimlerinin birlikte yazılması Yahya biçimindedir. Yahya zaten Allah’ın adıdır ve kuluna vermiştir. Muhyi = Hayat veren. Yani yoktan var eden. Cansıza yaşam veren. Hayy=Allah’ın KENDİ diriliği Ve bu iki ismi birleştirip YAHYA peygambere vermiş. (Yahya, Muhyi, İhya=HAYAT veren dirilten demek.)

Yahya’nın olduğu aynı yerde ADLER de var.

Allah onun soyunu kesmedi. Kevser’i verdi. Annesini “Geleceğe” götürdü. Danseden Kraliçe Adalaid. Bir MERYEM gibi olağanüstü bir yolla (Diyorum ya OLAĞAN olanı Kur’an’da beklemeyin) Danseden Kraliçe’nin oğlu Mighty/Adler YİNE Resul olarak o DÜZENİ kuracak.

Hani yeni amblemimizdeki ve benim HA-VET diye anlattığım son yazıdaki düzen… Teşekkürler [Z], o çok güzel olmuştu. Çok duygulandım.

Allahlaw/Dört yöne dört Allah yazısından ibaret. Onu da ve Walhalla olan bunu da yanyana getirelim ve HOME sayfamıza (Haber grubunun) koyalım.

<Z> Tamam, nasıl isterseniz.

O amblemi gören Zigzag/Avrupa ve Amerika, yeniden bize dönmeye koyuldu. Bir w e m ve b harfi. Bunu sonra konuşuruz zaten yazılarımda da vardı…

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 16/01/2002 (046/09)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 046 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

046-09-adler-wemb-karasancak

Yorumlar