Aiberg düşmanları – 19org provokatörleri – Haniflik

<Ass> nedir savunduğunuz bu bir tarikat mı?

Tarikat??????????????????????????????????????????????????? Bizlere yapılacak en haksız İFTRADIR! Amacımız TARİKATları değil, Mezhebleri değil Müslümanlığı HANİFLİK İÇİNDE ERİTMEK. Tarikat hangi önyargıdan fırladı? Sorunu bir daha yineler misin?

<> Majisyenlere dönelim lütfen blünmesin Sn Aiberg

<Ass> ben konunuza çok uzağım devam edin

Fakat şu ifade çok ilginç: Nedir derken bir sorgulama, “savunduğunuz” derken bizi gruplaşma gibi gösteriyorsunuz, “bu bir tarikat mı?” derken de tüylerimi diken diken eden şeyi söylediniz.

<Ass> sadece bana mezhepleri reddettiğinizi mi söylediniz onu açıklayın? Eğer islam içinde bir takım grupları reddediyorsanız (ki bana öle geldi) bence siz de bir grupsunuz ve bunun sonu orta gelecekte tarikatleşmedir.

Grubun anlamını biliyor musun?

<Ass> Beni zorlamayın çok derin kültürü olan biri değilim

<> 98-Beyyine/5: Halbuki onlara ancak, dini yalnız O’na has kılarak ve hanifler olarak Allah’a kulluk etmeleri, namaz kılmaları ve zekat vermeleri emrolunmuştu. Sağlam din de budur.

İşte bu da bir GRUPTUR. Allah’ın ayetinde bu var.

<> 30-Rum/30: (Resulüm!) Sen yüzünü hanif olarak dine, Allah insanları hangi fıtrat üzere yaratmış ise ona çevir. Allah’ın yaratışında değişme yoktur. İşte dosdoğru din budur; fakat insanların çoğu bilmezler.

Ayrıca Ali imran suresi 104. ayet gereği bu GRUP burada. “İçinizden iyiliği emdreden, kötülüğü yasaklayan bir GRUP ayrılsın” diyor. Bu ayettir.

<> 3-Ali İmran/104: Sizden, hayra çağıran, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.

Eğer Taliban’dan, Kaide örgütünden, Fars Mollarından ve Ebi Cehil Suudi sultanlarından BİR GRUP ayrılmasa her birimiz bir Usame 1000 LADİN (La-Din=DİNSİZ DEMEK) olurduk.

[] mirc serveri kapandı, bağlantı kesildi.

<> [server] açıdı

Ama konuyu da darmadağın ediyorlar… [Düşenler] bir gelsinler bakalım. Üçte bire düştük.

<> [net] kafedekiler artık gelemez

Evet Cafeler kapandı. Yarı nüfusumuz İnternet Cafelerdendi. Kafeler kapandı. ve biz artık devam edelim!

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 16/01/2002 (046/10)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 046 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

046-10-hanifler

Yorumlar