Sohbetler – Aiberg – Paranormal Kur’an

Madem bugece de chatleşeceğiz, o zaman TARIK’a devam edebiliriz yarın. Bugün dinlenin, çünkü Pazartesi sendromu başladı millette. (Manic Monday deniyor.)

<> Burada saat 01.39

Erkenmiş. Burada 2.39

<> Sizde oldukca geç olmuş…

Ben alışkınım. Dün Danimarka-Norveç ve Yeni Zelanda ile Chat 06’da bitti. Allahtan pazar uyudum da dinlendim. Bana tam 5 saat uyku şahane yetiyor. Evimde kalan chat arkadaşlarım bilirler. BİR TEK ÖĞÜN YEMEK yiyorum. Sana tanıklık edeceklerdir, günlerce kalanlar da var. Bana inanıyorsanız. Şunu garanti ediyorum.

<> Hans: ben sana “Ali İmran 79” gereği ben çok güveniyorum!…

Teşekkür. Allah Hans kulu olarak beni bakara-155 ile imtihan ediyor. 255 ile Arş’ına kürsisine çıkarıyor. Sadece 55 ile beni yıldırım yapıp üzerinize gönderiyor.

<> 2-Bakara/55: Bir zamanlar: Ey Musa! Biz Allah’ı açıkça görmedikçe asla sana inanmayız, demiştiniz de bakıp durur olduğunuz halde hemen sizi yıldırım çarpmıştı

<> 2-Bakara/155: Andolsun ki sizi biraz korku ve açlık; mallardan, canlardan ve ürünlerden biraz azaltma (fakirlik) ile deneriz. Sabredenleri müjdele!

<> 2-Bakara/255: Allah, O’ndan başka tanrı yoktur; O, hayydir, kayyumdur. Kendisine ne uyku gelir ne de uyuklama. Göklerde ve yerdekilerin hepsi O’nundur. İzni olmadan O’nun katında kim şefaat edebilir? O, kullarının yaptıklarını ve yapacaklarını bilir. O’nun bildirdiklerinin dışında insanlar O’nun ilminden hiçbir şeyi tam olarak bilemezler. O’nun kürsüsü gökleri ve yeri içine alır, onları koruyup gözetmek kendisine zor gelmez. O, yücedir

Bu üç ayet Ateşten bir gömlektir Hans için. 7 mahalle ötedeki biri DOYMADIYSA ben fakirimdir.

Yıldırım çarpması NORMAL Mİ? Kur’an’da NORMAL NEDEN YOK? Ve Alim olarak ölebilmenin şartı da NORMAL OLMAMAKTAN GEÇER. Hiçbir bilim kurgu böyle yazılamaz. Kimse akıl edemez. Kur’an çok muhteşem bir arkadaşımız.

Saat 03 ve gitmek isteyen yok. Aman tanrım! Bu Allah’ın bizi bir arada tutmasıdır. Bu da ANORMAL. Keyf, gazino vb. bile bu kadar insanı burada tutmaz.

<> Normal İnsanlar olduğumuzu zannetmiyorum.

Hah şunu bileydiniz. Nasıl ki ilk millenium’da “HAVET” le girdim şimdi de bu ikincisinde “PARA-NORMAL” parolasıyla girdim. Artık biz normal değiliz ve normal düşünenlere örnek verebilirim: Taliban, Molla, Vahhabi, Kaddafi, Petrol şeyhleri bunlar NORMAL Gayet normal.

Ben ise fena halde “ANORMAL ile geliyorum” çünkü ben O’nun sesiyim. O da Anormal Kur’an. Hiç böyle düşünmüş müydünüz İslamiyeti?

<> hayır

Belkıs’ın ayakları??????????????????

<> sonuçta Kur’an MUCİZE, MUCİZE=MECAZİ=MAJİK=PARANORMAL+ANORMAL…

 

Evet. Mucize=Az görülen=ANORMAL olan. Kelime kökü ACZ. Yani az, az görülen demek.

<> maje ile bir alakası var mı

Magician kelimesi zaten ARAPÇA. Avrupa’ya geçti. Almanca “Ich Mag” var, bir fiil çekimi. İngilizcesi “May”. Flamanca İsveççe Danca “Mag”.

Çocukların ilaç saati geldi. Uyandırıp vereyim de eşim uyusun, yarın finaller var. Onlar eşimi çok yoruyorlar. Evet bugün ben anne olayım.

<> Çıkalım hep beraber, olmaz mı?

Siz bilirsiniz.

<> Ok iyi geceler slm slm

<> Hayırlı geceler Dr, we selamen selamen

Selamen selamen.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 20/01/2002 (048/25)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 048 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

048-25-kuran-haniflik-paranormal

Yorumlar