Paranormal – Aiberg hakkında – Zigzag – Ali İmran 114

Bizler “İyiliği böyle EMREDİYOR” ve kötülüğü (Cuma’yı tatil olsun diye yürüyüş yapanlar, Erbakanlar, Tayyipler) yasaklıyoruz. Yani nehy-münker bunlardır.

İyiliği tavsiye etmek ve kötülükten alıkoymak, caydırmak

İşte ZigZag budur:

“Kitap ehlinin hepsi bir değildir: Onlardan geceleri secdeye kapanarak Allah’ın ayetlerini okuyup duranlar vardır; bunlar Allah’a ve ahiret gününe inanır,kötülükten meneder, iyiliklere koşarlar. İşte onlar iyilerdendir. Ne iyilik yaparlarsa, karşılığını bulacaklardır. Allah sakınanları bilir.”

 

“Onlar iyilerdendir”

Bunu yorumlamıyorum. Vicdanlar yorumlasın.

Ama şunu yorumlayacağım:

Ne iyilik yaparlarsa, karşılığını bulacaklardır. Allah sakınanları bilir“.

Ayet yukarıdaki gibi demiyor. Şunu anlatıyor: barda, turistlerle, içkiyle FAKAT bir görevle müslüman kazanmaktalar diyor ayet. Onların bu şekilde yaptıkları affa uğramıştır, çünkü, müslüman kazanmışlardır.

Aslında diyor ayet, Onlar ZATEN sakınmaktalar. Bunu nefslerine uydukları için değil SAKINARAK yapıyorlar. O yüzden onlara günah gözüyle bakılmıyor diyor ayet.

Ne iyilik yaparlarsa, karşılığını bulacaklardır. Allah sakınanları bilir“.

Allah aşkına okuyun. YALAN MI SÖYLÜYORUM. ve Allahaşkına okuyunuz. Ayet 115 ne demek istiyor bir bakın.

Sakınan, batılı

Görmüyor musunuz!

<> görüyorum ve anlıyorum

Hayır işlerine koşan iyiler var. Koştukları yerde içki de var ama SAKINMAK da var. İçki ve sakınmak yanyana.

“Onlar ne yaparlarsa affa uğramıştır” (Eğer sakınıyorlarsa, başka amaçla yapıyorlarsa cehenneme odun olurlar demeye getiriyor ayet.)

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 22/01/2002 (050/08)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 050 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

050-08-aliimran114-zigzag

Yorumlar