İnşallah – Hanifler – İbrahim’in makamı

<> Bizler MUKARREBUN olmak istiyoruz…

 

Mukarrebun=Hz. İbrahim’in  M A K A M I . ALLAH’IN MİSAFİR SALONU=MUKARREBUN. Konuk evi’dir Allah’ımızın. Arş’tan bir parçadır.

Oysa Cennet Sidre’den bir parçadır. Arş ile ilgisi yoktur. Cennet’in Cehennemle ne kadar ilgisi yoksa, Cennet ile Sabıkun’un da hiç bir ilgisi yoktur, TECRİT edilmiştir. Çünkü Cennet, bunun yanında “Cehennem kadar sevimsiz” kalır.

Belki Usame 1000 Ladin de bu Cennet’e gider… çünkü Allah’ın rahmetinin kimi kapsayacağı bizzatihi şahanesinin fikridir.

<> Dünya hayatı bir yarışsa biz neden şampiyon olmayalım…

Evet neden istemeyelim? İBRAHİM MİLLETİ isek Allah da vaadinden dönmezse (Haşa) neden istemeyelim?

<> istiyoruz…

İçimden geldi! “İbrahim milleti” ile ilgili ayetleri üşenmeden tek tek yazar mısınız. Canım arkadaşım Kur’an’ın “İNŞAALLAH” kadar büyük bir sırrıdır o. Sabıkun’un “ANAHTARI” Bizleri ŞEHİD EDECEK olan O ayetleri yazar mısınız?

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 25/01/2002 (051/11)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 051 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

051-11-cehennem-cennet-sabikun

Yorumlar