Blok zaman – Nedensellik – Yaratılış – Kalu bela – Yalan dünya – Mahşer – Kıyamet

Neden-sonuç yer değiştirebilir. Bu durumda kıyamet yaratılıştan önce gerçekleşmiştir. (Kalu bela budur)

Çünkü zamanın çıkış ucu demek başlangıcın sonu ve/veya sonun başlangıcı demektir.

Kıyamet ve yaratılış OL ve ÖL aynı ANDA aynı yerdedir.

NEDEN ve SONUÇ aynı yerdedir.

NEDEN VE SONUÇ arasında öncelik ve sonralık sıralaması yoktur artık. AYNI ANDALIK vardır. (Senkronizasyon) AYNI ANDA doğduk ve aynı anda öldük.

Kalu Bela’daydık secde ettik, başımızı kaldırdığımızda Mahşerde yanyana  İ D İ K  ama o İDİK’e henüz ölmediğimizden varamıyoruz ve kendimizi dirile C E K  sanıyoruz. Herşey çoktaaaaaan bitti bile.

Biz halen Kalubelada=Mahşerdeyiz.

Şu an mı? Bir RÜYA. Adı ömür. Hayat değil! Ömür, rüya kadar kısa…

Bir gün=Bin yıl olunca şu ömrümüz iki saliselik bir süre oluyor. Ve biz bu iki saliselik (100 yıllık yaşam diyelim) minik bir sürede Devasa bir yüz yıl yaşadığımızı sanıyoruz.

Allah bize soracaktır: “Dünyada ne kadar kaldınız?” Biz şu cevabı vereceğiz: “Bir saat ya da daha az”. Üstelik de melekleri şahit göstereceğiz: “İnanmazsan, şu sayanlara sor!” diye…

[] Müminun/112-114: (Allah inkârcılara) “Yeryüzünde kaç yıl kaldınız?” diye sorar. – “Bir gün veya günün bir kısmı kadar kaldık. İşte bilenlere sor.” derler. – (Allah) buyurur ki: Sadece az bir süre kaldınız; keşke siz (bunu) bilmiş olsaydınız!

Bu konuları bir topladığınızda Kalubela=Mahşer aynı şey oluyor.

Kalu Belada “Elbise=Beden” giymemiştik. Mahşerde bir de BEDENİ giymiş olarak dirileceğiz. (Dirilmeyeceğiz çünkü hiç ölmedik ki.) Ve hiç ölmeyeceğiz. (Cehennemde ve cennette sonsuza dek ölmeyeceğiz.)

– devam edecek-

Hans von Aiberg, 30/01/2002 (052/06)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 052 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

052-05-nedensellik-bigbang-bigcrunch

Yorumlar