Cehennemden Cennete geçilir mi – Cehennemde ebedi kalacak olanlar – Dinden dönenler – Münafık ne demek – Süfyanilik

<Gelehrtsberg> Latifeyi anlatırken kesmek gibi olmasın ama bir sorum var.

Dinliyorum Gelehrtsberg. “Rot sind Allahsberge”. (Yaşar Kemal)

<Gelehrtsberg> “Ehli kitabın tamamı (Hristiyanlar ve yahudiler vb.) Cehennemde yanacak ve gecikmeli olarak CENNETE girecekler.” dediniz

Evet tüm müminler eninde sonunda Cennete gireceklerdir. Bir gün=50 bin yıl olan bir takvimde mesela on ya da yüz, ya da bin yıl cehennem eziyeti göreceklerdir. (Bunu 365×50 bin yıl ile çarpacaksın.)

<Gelehrtsberg> ehli kitabın büyük kısmı tek tanrıcı olmasına rağmen şirk karakterli inançları var. isa yı yarı-tanrı kabul etmeleri gibi…

Cehennemden çıkamayacak olanlar bellidir: En altta münafıklar, onun üstünde Kafirler. Onun üstünde (Siccin) Şeytan. Bundan üsttekiler ise dinlerin iniş sırasına göre bir yukarı çıkarak cehennemi boşaltacaklardır. Cehennem kazanının kapağı ebediyen örtülecektir.

Kafirler/münafıklar deyince nedense yine aklıma araplar geldi. 🙂

Yahudiler LANETLİDİR, onların pek azı müstesna… Cehennemdeki MÜRTED (Kitabı elleriyle değiştirip insanları dinden çıkaranlar anlamında.) onlar da ebedi hapis olacaklardır.

<> münafık nedir (kısaca)?

 

Münafık şudur:

Mümin ile mümin görünüp, tırnaklarını kemiren ve Kaide/Taliban/Ayetullah/Vehhabi kafalı olan herkes. Özellikle bu katta yani en dipte kazana yapışarak yanacak olanlar ise Emeviye sultanları, Amr İbnül As.

 

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 27/02/2002 (062/15)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 062 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

062-15-cehennem-katmanlar-hiyerarsi-gecis

Yorumlar