Üçüncü boyut

Üçüncü boyut şudur:

Bigbang (gittikçe şişen balon) merkez noktasından YUKARI çıkan boyuttur. Orada değilsiniz (daha önce küçükken oradaydınız).

O merkezi noktadan ŞİMDİ/ŞU AN evren yüzeyine değen Z dikmesine >>> İÇ ÇAP denir >>> GEÇMİŞLERİN TOPLAMI DENİR. Bunun uzantısını alınız >>> Bir günün 50 bin yıl olduğu (her saniyeyi ışık hızıyla çarpınız).

Yukarıdaki Z dikmesi uzantısı ise İÇ UZAY değildir, çünkü kürenin içinde değil, (kürenin daha genişlemediği, gelecekte genişleyeceği) iç çapın uzantısıdır. Küre kısıtlı (Riemann) iken bu çap Lobatçevski uzayı olarak sonsuz bir dikmedir. BURASI iç uzay (Dabbetül Arz mekanı) değil; DIŞ UZAY (Tarık seması)dır.

Tüm karadelikler ve dolayısıyla tüneller MUTLAKA İÇ UZAY içindedir, bizim uzay ile ilgisi yoktur. Çünkü karadelikler uzayın YÜZEYİNİ öyle eğer ki, artık X ve Y düzlemini tam dik kesen bir Z UÇURUMU (iç çap) yaparlar.

Bu uçurumun dibinde saklı olduklarındandır ki, KARADELİKLER (adı üzerinde) HİÇ GÖRÜNMEZLER. Ayrıca her karadelik ucunda bir akdelik vardır: İşte bu da DIŞ ÇAP uzayında yer alır. Yani GELECEKTE genişleyeceğimiz yerlerdir ve ŞİMDİDEN görünürler.

Bu akdeliklere kadar uzanan tüm tünellere (Worm Hole/Aslında CORN HOLE = Mini sur borucuğu) diyoruz ve genel adı “Quantum tünel süreci ve/veya quantum köpüğü” olup, SÜPER UZAY denen evrenimizin dışındaki DIŞ ÇAP uzayı (Aşağı misal alemi) dokusunu oluştururlar.

Hans von Aiberg, 10/08/2003 (168/5)

önceki bölümü okusonraki bölümü oku

168-05-black-wormhole-hi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar