Allah matematiği – 3ncü Boyut

Şimdi Allah’ımızı ayetinden sadece MATEMATİĞİNİ yaparak inceleyebileceğiz.

KUL >>> DE Kİ: (Bu bir çok ayette var olduğundan bunu başka bir güne erteleyelim, çünkü müthiş sırlar içeriyor “DE Kİ” kelimesi… Aslında KUL >>> DE Kİ demek de değil! “Kale” kökünden geliyor ama KUL >>> DE Kİ‘den öte bir şey! Bunu hatırlatırsınız. Sonra iyice açarım.)

Hüve” >>> “HU“, bunu geçmiş bilgilerimiz eşliğinde yeniden özetleyelim.

Evren bir yüzeydir (evren balonu, mahşer vb.), bu yüzeyin ALANI yani eni ve boyu vardır. Enine X, boyuna Y koordinatı derseniz, evren (mahşer vb.) yüzeyi en çarpı boy ALANINDAN ibarettir.

X = BEN, Y = SEN yerine geçmektedir ve her ikisi de YÜZEYE AYAK BASMAKTADIRLAR. Ben ve sen ikimiz tokalaşabiliriz, çünkü aynı yüzeydeyiz. Ben MADDE; sen enerji (cin) de olabilir >>> YİNE birbirimizle kesişiriz-etkilenir-etkileriz.

Evren balonunun ÇAPI boyunca bir de Z dikmesi olduğunu geçen yakın bir chat’de iyice açıklamıştım (iç uzay ve uzantısı olan dış uzay/çap uzayları/karadelik uçurumları/Sultan kuvvet vb.)

BEN VE SEN birbirimizden haberdarız. X = BEN, Y = SEN, Z = O (O, ingilizcesi He vb.) Arapçası HU/HÜVE. Ben ve sen TOKALAŞIRIZ, ama O’nunla bunu yapamayız. O YUKARIDA dikmededir.

Ayetleri anımsayınız: “O ALLAH İŞLERİNİ YUKARIDAN AŞAĞI YÖNETİR“. Bu tür sayısız ayet bulabilirsiniz. İşte Z dikmesini ve bunun temsil ettiği “Hu = O/üçüncü tekil şahsı” bu ayetlerden çıkarmıştım ve anlatmıştım.

(Kur’an’da HİÇ BİR ŞEY EKSİK DEĞİLDİR, HER ŞEY DETAYLI OLARAK BİR BİR TEK TEK SAYILIP ANLATILMIŞTIR.)

Bir şey daha: ben ve sen ÇOĞULDUR, yani en azından İKİ kişidir. BİZ de diyebilirsiniz. BİZ ÇOĞULDUR, SİZ ÇOĞULDUR. Ama Üçüncü BOYUT >>> Z >>> HU >>> TEKİLDİR. Yani “Onlar” diyebileceğimiz bir TANRI+LAR yoktur. Çünkü ayet baştan belirlemiş: HÜVE(O) >>> EHAD (Çoğulu olmayan İLLA ki TEK >>> EHAD. Yani HÜVELLAHİ EHAD derken BU ÇIKARIMI ve açımsamayı yapmalıyız.

Hans von Aiberg, 13/08/2003 (170/3)

önceki bölümü oku – sonraki bölümü oku

allah-matematigi-3boyut-final

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar