Dabbet Yeşili – Mahşer – Doppler etkisi – Cennet üstü Cennet – Haniflik – Cehennem – Allah – Melamilik

Mahşer’in altında, saksı gibi çıktığımız toprağı bilmiyorduk. O meçhuliyetteydi, meçhul idi. O kabir >>> HUNNES evreni. Orada gözü kör edilenler için SİMSİYAH, orada gözü açılacaklar için YEMYEŞİL!

Size yemyeşil bir dünyadan böyle seslendim. MER’A acaba bu toprağın altındaki (DBB) yeşili mi? Yani aşağıdaki Nur’un yukarıda RENK vermesi mi? Why not?

Cennet neden yeşil (Bitki örtüsü) neden Mavi (ırmaklar vb.)? Yani sıcak değil, soğuk renkler?

Soğuk dediğim nedir, extreme olarak cehennemin en üst tabakası olan ZEMHERİR soğuğu. Hayır bu değil, biz COOL’den söz ediyoruz. “Gözleri aşka gülen taze söğüt dalından” yani başka bir yeşilde ve sevgililerden (Gözleri gülenlerden) söz ediyoruz.

Pekala! En en en en yeşil nedir? Vakıa suresindeki Sabıkun (Naim mukarrebun) katmanın varlıklarının GÖZ rengi değil mi? O göz rengi neden aşağıdaki diğer Cennetlerden  F A R K L I  bir yeşil! Sidre altındaki kulların gözleri neden üsttekilerden farklı bir yeşil?

Sidre altındakilerin gözleri neden “Üsttekiler” gibi öp-özel bir yeşil değil! Neden şehitler yeşil üniformalıdır? Neden işaretli meleklerin/orduların üniformaları (sündüzleri) yeşildir? Neden cehennem kırmızıdır?

Yeşil nedir? Yeşil diye bir renk yoktur? Ağaçlar yeşil ==== Yanlış. Pekiyi yapraklar yeşil >>> Yanlış. (Aslında kahverengi ortalaması veren renklerdir gözenekleri.)

Işık düzeyinde yeşil nedir? Bir ara renk, mavi ile sarı’nın bileşiminin ortalaması >>> Yanlış! Diğer renkler seyyardır (büzüşür veya daralır); evren genişlerse kırmızıya, büzüşürse Mor’a kayar (tayf).

Pekiyi FİX durursa??????????????????????

Yeşil bir otomobil bize yaklaşırken violet rengi alır, bizden uzaklaşırken ise kırmızı olur. Yaklaşmasın-uzaklaşmasın  D U R S U N  yerinde! O yeşildir.

Herşey dinamik olduğundan biz “Hanif cennetinin varlıklarının GÖZLERİNDEKİ yeşili ve bu evrende gerçek bir yeşili” henüz görmedik!

Gerçek/doğru bu!

Ve Vakıa’daki ayetin “Açılımı da bu”: “Onların gözleri” özeldir. SABİT Mİ SABİT olduklarından; ama alt cennetlerin (sub-paradises) varlıklarının gözleri “sadece çoooooooooooooooooooooook güzeldir”. Yukarıdaki varlığın göz rengi onda yoktur! Çünkü alt cennetler SABİT (fikstüre) değildir.

Cehennemlikler de öyle… Dinamik/devingendirler sözgelimi: “Derileri bir yanar bir yenilenir”: Bu bir devinimdir. Yani fikslik, sabite yoktur. “Zaman bir ileri bir geri akmakta” sonsuz böyle yaşanmakta…

Bu Sidre’ye kadar böyledir. Sidre’den sonra ise “SABİT A R Ş” başlar. İleri geri yok, durmak da yok.

Allah EBEDİ >>>>>> EŞİTTİR >>>>>> aynı mekanizmayla EBEDİSİNİZ!

O halde ebedi cennet derken SABIKUN (Sabitlendirilmiş anlamı da var). Çünkü ARŞ SABİTTİR (dönmesi dönüsü yoktur). O Sabitlik Arş ile raptedilmiştir. Yani Sidre’ye değil; ARŞ‘a sabitlenmiştir.

Halilullah/Halilürrahim candaşlar için ve de yoldaşlar için, bu ikisine bir tek MİLLET diyoruz.  M İ H  gibi… Kalanı ise Cehennem milleti!

<> Halilurrahman?

Evet Halilürrahman. (İkisi de RHM kökünden onun için dikkatsiz yazıyorum) (meRHaMet gibi).

Ve mahşeride henüz yeraltındayken gözleri mühürsüz olanlar benim tanık olduğum bir yeşili görecekler. O yeşili herkes görecek. Yeter ki “Gözlere mil çekilmesin!”.

Müslüman olarak Can verin >>> Cennet sizin! (Er-geç)

Hanif müslüman olarak canverilmez. Canverilmez ÇÜNKÜ ŞEHİTTİR diridir! Şehit’in cesedi can verebilir! Ama BİZZATİHİ şehadeti dipdiridir!

Allah’ın adının anıldığı EVİMİZE hoşgeldiniz.

<> 3-Ali İmran/102: Ey inananlar! Allah’tan, sakınılması gerektiği gibi sakının, sizler ancak müslüman olarak can verin.

[] 2-Bakara/132: İbrahim onu oğullarına vasiyet etti ve Yakub da: Ey oğullarım. Şüphesiz Allah size dini seçti. Sakın siz müslim olmanın dışında.

 

Bu aşamada bir Hüüüps hak ettim.

<> Afiyet ola

Eğer bin hadis uydurmacısı olsaydım -maazallah-, derdim ki “Cennette Çay nehirleri vardır“. Adı üzerinde Çay (dere ırmak küçüğü)

(Çaybardağında anafor yaratıyorum. Mahsuscuktan çay-karadelikleri varmış.) Şeker eridi anafor bitti. Şimdi bir vacuum sesi: Hüüüüüpssssss. Evet pazar neşesi yaptım birazcık…

<> :)))

Bu konuya nereden girdim bilemiyorum. Hep bir soruyla başlarız ama yanıtı bitmez ve sanki verilemez.

Bu konuya “DBB yeşilinden girmişim” (araştırdım).

Şeytanın giremediği DÜZLEM evrende (DBB altta) nötrino yoktur. Çünkü nötrino KÜREYİ kat eder, düzlemde spin yapamaz ve tersine NAR iken NUR olur. (Yani ikinci bir kıyak.) Şeytan da bu yolla “Melekler” gibi “Cennet başkanı” olduruldu.

Şeytanın meleklerden bir başka önemli farkı şudur: Gözleri KIPKIRMIZIDIR -lens gibi-; YEŞİLİ hiç göremez, mümkün değildir. Eğer GÖRSEYDİ, Vallahi tevbe eder CENNET’te kalırdı. Adem babaya (Ki içinde Havva ve Huri de var), Adem kombinezonuna hep SECDE ederdi.

Ah göremedi o yeşili! Oysa o yeşil kombinezonun YY içinde bir özel sınıfın GÖZBEBEKLERİNDE vardı! Acele etti. (Ya Sabır!) Öfkesine yenildi (Ya Halim, Ya selam) Kibiri öyle bir hal aldı ki, gözlere bakmayı tenezzül sayıyordu.

Melami olun ltf. Bu çok önemli. Yeryüzünün kübriyası ALLAH’a aittir. (Allahuekber) O yegane Mütekebbir’dir. Allah yukarıya değil; kullarının GÖZLERİNE bakar! “Aşağıya bakar” Aşağıların aşağısına bakar. O yeryüzüdür. Bir de altı var: Oraya bakar!

Onun da ĞAYB denen bir alt katmanı vardır (ki kimse bilemez) orada KENDİNE bakar! Kendi suretine bakar. O BASİR’dir, BASAR’dır.

Allah öyle kibirli öyle kibirlidir ki (Hatırlayınız: -1 Kelvin derecesi >>>>>> Cehennem sıcağıdır), Allah öyle kibirlidir ki, Allah >>>>>>>>>>>>>>>> EN MELAMİ’dir! Onun için allahu ekber!

TENEZZÜL buyurmuş, bizleri yaratmış. Bize tenezzül etmiş, bizi muhatap almış, “Sevgili kulum” demiş!

Allah’tan kim daha MELAMİ olabilir ki????????????????????????

Hans von Aiberg, 02/05/2004 (221/02)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 221 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

221-02-doppler

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar