Çift çift yaratılış

<> Tarık Seması?

(Tarık konu dışı. Oranın GRİ HİÇLİK denen bir yapısı var, bir başka chat’de söz veriyorum anlatırım. Allah İnşa…

Gri HİÇLİK >>> bilimsel adıyla KARANLIK MADDE, bunun için erteliyorum, çok ağır bir konu. Conandrum vb. anlatmam gerekiyor, Geonları vb. Tarık semasında Nötria diye bir madde var… Kısa bir ön bilgi verdim.

Tarık semasındaki yapı için öncelikle WEB‘den gölge madde veya karanlık maddeyi search etmeniz gerekiyor. Evrenin tam %91,3’ü KARANLIK madde; kalanı da bildiğimiz madde. Tarık semasında EinsteinBose yoğuşması yerine GeonBose yoğuşması var. Bunları unutmayın da bir gün anlatayım.)

<> Evrende görünen madde % 7, kalan görünmeyen (Gölge madde, şablon) madde ise % 93’dir. O halde esir görünmeyenlerin tutarıdır. Ancak bu görünmeyen maddenin içinde tüm karadelikler, optik olmayan bozonlar vb. de var ve her birinin dehşet kütlesi var. Örneğin bir karanokta (1200 ton demir) kütlesinde ve Hidrojen atomunun yüzbinde biri büyüklüğünde ve her an bir şeyler yutarak kütlesini 12 katrilyon tona çıkarabiliyor… (Esir/ether-2 Esir’in irdelenmesi adlı mail’den bir paragraf)

Evet aynen öyle! Ama rakam son ölçümle %91,31200 ton demirden yapılan bir karanokta demek, 12 katrilyondan öte 1036 (Süper simetrinin parçacık başına düşen maksimum enerjisi) katını YUTABİLİYOR! Yani 1200 ton demir EVRENİ bile yutabiliyor. (Zülkarneyn sen ne yaptın öyle?)

Sonsuz ötesini sıfırdan küçük çoğaltabiliyoruz: her sıfırı (şey’in her birinden) artı ve eksi bir çift bir elde ediyoruz. Yani ihtimaller İKİ KATINA çıkıyor.

Derken aynı materyalden soyut (√(-1)) çiftini de çıkarabiliyoruz. Demek ki üçüncü bir sonsuz set elde edebiliyoruz.

Hilbert bu küçükten küçüğün daha küçük olduğu ÇAPI hesaplıyor. Bunu planck sabitinin 1040 exponensiyel (üstel) artışla formülünü de bulabiliyor.

Demek ki Külli şey’in BİR TANRI değil! Yani sonsuzda bir’den (şey) sonsuz tane varsa 1/n çarpı n = 1 olmaz mı? Sonsuzda birden sonsuz tane varsa sonsuz bölü sonsuz = n/n = 1 olmaz mı?

<> olmaz : 0,33…333*3 = 0,99….9999 = 1 – 1/n.

Elbette BİR sayısına en yakın sayıdır yine de… Pekiyi bu BİR sayısı (ki fani’dir) ALLAH’a şirk diye durmuyor mu? ALLAH(1) ve KÜLLİ ŞEY*İN (yine 1) VAR. Sanki iki tane 1 VAR gibi durmuyor mu???

Açmazı çözelim…

Hans von Aiberg, 13/08/2003 (170/11)

Not: <> veya [] ile başlayan satırlar, [ ve ] arasındaki kesimler sayın Aiberg’e ait değildir, sohbet esnasında onunla konuşan kişilere aittir veya sonradan eklenmiştir.

önceki bölümü okusonraki bölümü oku

de-double-bigbang-hicom

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar