İnşirah – Quarklar – Akdelik/karadelik – Siccin/İlliyin – 2

Şimdi Siccin ve İlliyyin ile ilgili ayetlerden bir örnek verelim: (“defterlerin Siccin’de oluşu” gibi)

<> Mutaffifin-7: Hayır, iş düşündükleri gibi değil! Rezilliğe batmışların kitabı, karanlık ve pis bir çukurun, Siccin’in ta içindedir. – 8: Bildin mi siccin nedir? – 9: Rakamlandırılmış bir kitaptır o.

KARANLIK >>> KARADELİK! ve içeriği >>> PİSLİK!

ŞAHDAMARINDAN KAÇMANIN RESMİ ANLATIMIDIR BU!

Neden pislik >>> Çünkü CEHENNEM kapısıdır orası >>> ÇIPLAK TEKİLLİK‘tir, GÖK YILANI‘dır… Cehennem TEMİZ olur mu? Kan, irin…

İyilerin defteri de illiyyin de… (İliyyin >>> Ala kelimesiyle ilintili, yükselmek, inşirah ile bağlı/göğe çekilmek değil, HABLİLVERİD içine çekilmek anlamında). İliyyin de Cennet kapısı temizliği ve kokuları… Ayet lütfen!

<> Mutaffifin-18: Hayır, sandıkları gibi değil! İyilik sergileyenlerin kitabı İlliyyun’da, en yüce burçlardadır. – 19: İlliyyun’un ne olduğunu sana anlatan nedir?

<> Mutaffifin-20: Rakamlanmış bir kitaptır o. – 21: Yaklaştırılmış olanlar tanıklır ederler ona.

KİTAP ve RAKAM diyor? KİTAP >>> World sheet, World membran (parşömen) ama bu TÜNEL biçiminde DÜRÜLÜNCE, dışında kalan 4 boyutlu uzay (açılan boyutlar), içte kıvrılı kalan da açılmamış 7 GİZLİ boyut >>> HABLİLVERİD veya kuant tüneli içi…

Planck sabitinden küçük ve/veya evrenden daha büyük quantum wormhole‘ları, mini nefhi surcuklar (Corn Hole) damar ağı. Süper uzay köpüğünü oluşturan doku. Gitmemiz gereken yer burası olmalı; SİCCİN değil.

Bizim evrenimiz devasa büyüktür ama BURADA böyle… Orada SONSUZ ADET bizim evrenimizden var. YANİ İNŞİRAH bölgesidir orası… Bizim evren kendi NEFS‘inin sonsuz katına kadar SADR’a sahip orada!

Nasıl şifreler yerine oturuyor mu?

Allah ruhundan ÜFLEDİ ve bizim evren İNŞİRAH ile şişti. Allah’ımız İsa’ya iki kez inşirah etti: Ademe üflediğinden ve sonra İsa’ya kendi Ruhül kudüsünden üfleyerek

Resulullah’a da benzer bir operasyon yapıldı: Sadrı genişletildi! Bu kutsal RUH‘undan değil maalesef… sanki Adem’e üflenene EK olarak bir devam gibi… (Ne İsa ne Resulullah birbirinden üstün değillerdir, bu YARIŞ değil!)

Hans von Aiberg, 19/08/2003 (173/08)

Not: <> veya [] ile başlayan satırlar, [ ve ] arasındaki kesimler sayın Aiberg’e ait değildir, sohbet esnasında onunla konuşan kişilere aittir veya sonradan eklenmiştir.

önceki bölümü okusonraki bölümü oku

siccin-iliyyin-hi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar