Zülkarneyn güneşin battığı yerde – Karşıda dünyayı buluyor

Bakalım bu karadeliğin vasfı/niteliği neymiş?

Nihayet, Güneş’in battığı yere varınca onu kara balçıklı bir gözede batar buldu.

GÖZE=KOZA=KARADELİK olay ufku alanı.

GÖZE=(Kaynaktan başka) GÖZLENEN YER/Kapı/pencere/geçit.

GÖZE=Göz biçimi (Göz küresi değil, dışarıda kalan bölümü).

GÖZE=DİSK veya HALKA/Simit.

Halka tekilliğin eşlek düzleminin sıfır açısından ve karadeliğin dönme hızına ayarlanmış bir hızda tekilliğe girmeden uzaktan 565-595 metre (Babüssema >>> Ayetlere bakınız) bir GÖK KAPISI açılıyor.

Arkadaki evren görünüyor. Ama daha girmeye niyeti yok! Çünkü arkada sonsuz sayıda evren var! O arada Allah’ımız ona yardım ediyor:

Nihayet, Güneş’in battığı yere varınca onu kara balçıklı bir gözede batar buldu. Onun yanında bir de kavim buldu.

Onun yanında bir de kavim buldu“.

kavim buldu

İşte burası BİZİM EVRENDİ. Bizim dilimizi konuşan insanlar vardı. Zülkarneyn oradan içeri giriverdi.

Onun yanında bir de kavim buldu. Dedik ki: Ey Zülkarneyn, ya bunlara azap edersin ya da haklarında güzel bir tavrı esas alırsın.

Ve ekleyerek: “87: Dedi: zulmedene azap edeceğiz; sonra Rabbine döndürülecek; O da onu görülmedik bir azaba çeker

İşte bu bizim evrenimizden ötede bir mucize daha >>> DÜNYAYI buluyor! Evrenimizi bulduk ama katrilyonlarca gök cismi var. DÜNYAYI BULMAK bir mucizeydi -ki tüm mucizeler Allah katındandır. (Bu ayettir)-. Dünyanın geçmişini de buluyor. İzleyen ayet lütfen.

<> Kehf/88: İman edip hayra ve barışa yönelik iş yapana gelince, onun için ödül olarak en güzeli var. Ve ona, buyruğumuzdan, kolay olanı söyleyeceğiz.

<> Kehf/89: Sonra bir sebebi daha izledi.

<> Kehf/90: Bir süre sonra, Güneş’in doğduğu yere varınca onu, ona karşı kendilerine bir siper yapmadığımız bir topluluğun üzerine doğar buldu.

Güneşin doğduğu yer” >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> ??????????????????????

Güneşler gaz-toz bulutları içinden doğarlar. Ama güneşin battığı yerdeki >>> karadelik tekilliğinden giren herkes nereden çıkar? ???

<> Akdelik

Evet. Ucundaki Akdelikten. Çünkü bir kişi BİRİNCİ SEBEP olarak bir KARADELİĞE girmişse; İKİNCİ SEBEP OLARAK otomatikman AKDELİKTEN dışarı da yolculuk eder. İşte İKİNCİ sebep de buydu: Karadelik yuttuğunu illa ki arkadan çıkarıyor, yuttuğunu kusuyor.

90: Bir süre sonra, Güneş’in doğduğu yere varınca onu, ona karşı kendilerine bir siper yapmadığımız bir topluluğun üzerine doğar buldu.

ona karşı kendilerine bir siper yapmadığımız bir topluluğun üzerine doğar buldu.

bir siper yapmadığımız bir topluluğun üzerine doğar buldu.

Buradaki SİPER nedir? (Karadelik kozası siperdir! Karadelik yutar daima.)

Hans von Aiberg, 26/08/2003 (178/07)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 178 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

178-07-akdelik-karadelik-hi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar