Çift ayetler – Paralel Evrenler – Deccal – Özgür irade – Kader

Evet yeniden geldim. Çok hızlı hareket etmelisiniz. Soru yoksa, kaldığımız yerden devam -ama onu da unuttum-. Ben bilgiyi asla unutmam; fakat DÜNYALIK herşeyi unuturum. Sorularınıza hazırım buyrun!

<> Dün gece bu iki ayet [İnsan-30 ve Tekvir-29] üzerinde fazla yoğunlaştık.

[] 76-İnsan/30: Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz. Allah Alim’dir, Hakim’dir.

[] 81-Tekvir/29: Alemlerin Rabbi olan Allah dilemedikçe, siz dileyemezsiniz!

Kur’an’ın tamamında AYETLER anlamdaş olarak çifttir. (Çift olması da AYETTİR, TEVAFUK için Allah’ımız ayetlerin ÖTEKİ çiftini de gönderdiğini Ayet ile beyan eder.) Verdiğin iki ayet de böyle. Soruyu ayrıntılarsan, memnuniyetle yanıt vereceğim -Allah inşaa etsin-.

<> Ateistlerin en çok işine gelen ayet bu sanırım. Mesela şunu diyebilir: Allah dilediği için ateist oldum?

İstersen ben gireyim: BİRİNCİ ayette >>>> BİZİM EVRENE (A ihtimaline) ve ikinci ayette de >>> Tüm ihtimallere (Özellikle paralelimiz olan B ihtimali evrenini) kastediyor!

Birincide doğrudan biz varız. İkincisinde PARALEL EVREN = B EVRENİ >>> DECCAL cinsinin evreni de var. Artı (üstüne üstlük) DİĞER TÜM SONSUZ ihtimallar (c, d, e, f……..n) ikinci ayette yer alıyor.

Mesela: Paralel evrenimiz ve biz POLARİZE olduğumuz için, aynı hızda ve “Sınırlı” bir alanda “sürekli” genişliyoruz. Dolayısıyla birbirimize DEĞECEĞİZ. Ve KAPI (Universe-gate) oluşacak.

Bunu DECCAL dilemiyor… BUNU ALLAH dilemiş >>> “İKİ EVREN GENİŞLEYECEK” diyen ALLAH‘ımız! Yine, “İki evren sınırlı alanda birbirine teğet olarak değecek” diyen de ALLAH’IMIZ!

Dileyen ALLAH = MUTLAK VE KÜLLİ İRADE. Ama oradan içeri geçmeyi deneyen yaratık (Deccal) ise >>>>> CÜZİ irade…

Mesela, macera seven biri olmasaydı, O (kötü) DECCAL değil de, ÇOOOK İYİ bir Deccal gelebilirdi. Burada SEÇİMİ YAPAN ALLAH değil;

(Hatırlayınız: Bir kavim = Kişinin kavli >>> KENDİNİ DÜZELTMEZSE ALLAH DA YARDIM ETMEDİĞİ GİBİ… tam tersine  A Z D I R I R  ! Yani hidayetin tersi oluşur.)

ALLAH KADER GİBİ (İki evren birbirine değecek) diye yazmış. Ama burada “KÖTÜ” (kendi kavlini düzeltmemiş) olan DECCALDİR. Yani KADER yerini bulmuş, ama “Özgür iradesiyle” o yaratık “İyi değil, KÖTÜ” olarak bize ithal olmuş.

Hans von Aiberg, 31/08/2003 (181/03)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 181 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar