Kuran okurken Allaha sığınmak – Eüzü besmele – Salat Selam

Jana’nın [sorusu] var: Nahl-188 gibi bir şey iletti. Tam anlayamadım. Bu bizde BAŞLICA eksikmiş.

<> 128 ayet

Düşünce boyutunda aldım, 88 olabilir.

(Onunla bugün bağlantıyı elektronik kuramıyorum). Hah geldi: EUZÜ BESMELE, o ayeti istiyorum. En Nahl içinde, ltf.

<> 16-Nahl/98: Kur’an’ı okuduğun zaman, o kovulup taşlanmış şeytandan Allah’a sığın!

98 mi? :(((( Benden telepat olamaz. :(((((( Cadı bunun için değerli. Bunu HİÇBİR ŞEKİLDE unutmayınız.

Kur’an’a şeytanın girme yetkisi vardır. (Hadisler ve şeriat bunun için uyduruldu.) Onun yetkisizliği sadece ve sadece “Euzübillahi mineşşeytanirraciym + besmele” (Kısaca Euzübillah) bunu sakın bırakmayınız.

Ne yazarsam çizersem (ki hepsi Kur’an’dır) mutlaka ayetlerimize Euzü besmele (Euzübillah da yeterlidir) demek durumundayız.

Biiznillah, yani Allah izin verirse >>> KUR’AN  O K U  “nur. Yoksa Kur’an’ın (Hizbullah vb. gibi) CANINA okursunuz. Şeriat şeriat diye kendinizi sokağa atarsınız. Şefaat şefaat ya Muhammed diyerek Cehennem’e gidersiniz. Şefaat diyeceğimize Selatüsselam efendim demek CENNETE değer…

SS Selam ve duayla demek. Selam selam SELAM VE DUAYLA efendimize. Allah’tan Efendimizin “BİZLERİ İZLEMESİNİ/HABERDAR OLMASINI” istedimdi geçen gün (Sanırım iki gün önce).

Heyecanlandım yazamıyorum. Dedem o saatte zuhur etti: “RESULULLAH” dedi, “BENİM YAPAMADIĞIMI/HANİFLİĞİ = PROTESTANTLIĞI” benim özlemim olanı YAPANLARA da selam selam dedi.

<> selam selam

(Dedem bugüne kadar asla ve kat’a yalan söylemez, hiç abartmaz, hatta sert olmak için, bir de AZ söyler.)

Ben 3M ile heran bağlantılı olduğumu biliyordum. Ama buna ŞŞŞŞ OOOO KKKK oldum. Kendime gelemedim dersem DOĞRUDUR. Yani bu durumda 4M gibi olduk (Yahya as. ile 5M)…

Hans von Aiberg, 31/08/2003 (181/02)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 181 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

181-02-kuran-okumak

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar