Kalu bela – Üçler meclisi sırları – İbrahim İdris Yahya Hızır (ss)

Kalubela’ya dönelim. Allah’ımız (Öğretmen Rabb) gördü ki: KÜLLİ ŞEY’İN İÇİNDE TEK BİR DOSTU VAR. Aman tanrım, sonsuz şey+ler içinde BİR TEK dost demek, sonsuzda bir ihtimali yakalamak!

Bakın İbrahim neyi başarmış, bir daha algılayın (ve ma edrake?)

Her şey (nefs) BOŞCÜMLE iken, Adı elif-be-ra-ha-mim olan bir ŞEYBOŞCÜMLE gibi davranmadı”. “Ben sizin Rabbiniz değil miyim?” sorusuna SADECE OEVET YA RABBİ” dedi.

Allah’ımız bunu AYIRDI (dost edindi). ÖĞRET ONLARA dedi. Ders ver (DeReSe).

Sonsuz ŞEY içinden bir “İKİNCİ ŞEY” daha ayrıldı ve Elifba+ra+ha+mim’in yanına gitti Elif+De+Ra-sin.

Bunların ikisi adını verdiğim Resulullahların GERÇEK ADI DEĞİL (İdris’in adı Enok/Enuh’dur.)

Sonra ÜÇLER+1 meclisi kuruldu. O sırada ÖNCE peygamberliğe atanmayı hakeden ŞEY’ler ortaya çıktı. Sonra da diğer tüm (cin-insan) canlılar. (Melekler BİLİNÇLİDİR ama organik CANLI değildir.)

Meleklerden sonra da herkesi dağıtıp sadece Allah, tüm NEBİ+RESUL+RASUL adayı ŞEY‘leri TOPLADI. MİSAK MECLİSİ KURULDU (Üçler meclisi adı buradan çıkıyor).

Önce ALLAH, HAYY adıyla bu meclisi ve oturumu açtı. ÇÜNKÜ HAYAT vermişti “Daha Kalubelada” iken. Sadece bu Meclis’e…

HAYY Allah’ımız, “EZELİ DOSTU” İbrahim’e “İLTİMAS ETMİŞ OLMAMAK İÇİN” (Çünkü hiçbir peygamber birbirinden üstün değildir.) Torpil yapmamak için, “HAYY” adından MUHYİ=YAHYA adını çıkardı. O sırada YAHYA DİRİ oldu. (Daha önce değildi.)

Yahya’nın DİRİLİĞİ zorunlu olarak, İbrahim asistanı olan İDRİS‘e geçti (sırayla bu işler). İDRİSDİRİLİĞİ, yani ölmeden ÖLMEYİ başarmış” tek kişiydi, Yahya sıraya girmeliydi. İdris DİRİLİK hakkını eliyle alıp, YAHYA‘ya verdi. Eli değmişti, kendi de DİRİ olmak zorunda kaldı. (Tersten bakınca)

Bu ilk üçler meclisidir: Allah’ımız HAYY sıfatı+İDRİS+YAHYA. İkinci üçler meclisinde Allah ÇEKİLDİ. Çekilirken de “KEYFİ” ve “TİRAN/DESPOT” yönetim olmadığını göstermek için DÖRDÜNCÜYÜ çağırdı.

Dördüncüye ilahi programı (Levhi mahfuz) okutarak, “KEYFİ” değil “PROGRAMLI” olduğuna ilişkin ilk MİSAK‘ı aldı. Bu dördüncü kimdi?

Hans von Aiberg, 02/09/2003 (182/10)


önceki bölümü oku | 182 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

182-10-tek-ibrahim

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar