Cehennemlik kadınlar – Nuh’un karısı – Lut gölü – Tuz kristalleşmesi – Lut’un karısının tuzlaşması

Nuh’un karısı, Lut’un karısı, Ebi Leheb’in karısı. Bunların ORTAK özellikleri nedir? (Sizin adınıza soru soruyorum ki zahmet olmasın.)

<> hepsi ayetlerle aşağılanan kadınlar, cehennemlik kadınlar

Evet [candaş], hatırlayalım. TANDIR başında idi NUH’un karısı… Tandır KAYNADI diyor ayet (Tennur). Ve Tennür başında NUH’un karısı var!

Kocasına “Ben gencim, moruk bunak” diyen ve başta çocuğu Yamm (Kenan) ile Ham olmak üzere babasıyla “BUNAK” diye alay ettiren kadın. TANDIR‘a daha yaş odunu koyduğunda, daha kıvılcım bile vermeden TENNUR kaynadı.

Lut’un karısına bir göz atalım. LUT GÖLÜ NEDİR? SU, başka özelliği nedir?

<> 400 metre deniz seviyesinin altında! Dünyanın en derin yeri. Çukur yani.

“Birleşik kablar esasına göre ALÇAKTA kalmaması gereken bir GÖL“.

Hazer gölü İÇDENİZDİR/NUH’a ait bir göldür ve içdenizler yapay GÖLLERDİR. Bu istisna dışında, Lut gölü kesinlikle İÇDENİZ değildir, AKDENİZİN TA KENDİSİDİR!

Akdenizi Analiz edelim: Bolca SU ve TUZ. Yani bir kazan Akdeniz deniz suyunu alıp, kaynatın buharlaştırın, geriye TUZ kalacaktır.

DOYMAMIŞ TUZ eriyiği haline getirelim bunu. Yani bir miktar suya tuzu mümkün olduğu kadar koyun ve karıştırın, iyice sonuna kadar karıştırın. İşte doymamış bir eriyik yapmak üzeresiniz. (Dikkat tek şartımız, içinde bir toz zerresi dahi olmayacak.) Bu su BİRDEN YOKOLACAKTIR. Nasıl yok olacaktır?

İçine sadece minicik bir havada uçuşan toz zerrelerinden SADECE BİRİNİ koyunuz. O zaman ne olacaktır? (Bu size sorduğum bir sorudur) ???

<> Elektroliz mi?     

<> Ayrışma: NaOH HCl

Yanıtını neredeyse verdim: “SU YOK OLACAKTIR” dedim. DOYMUŞLUK yasaları var ya onları hatırlayınız! Tuzu son noktasına kadar almış su o anda KARARSIZDIR. Ama içine koyduğunuz minicik bir toz zerresini ÇEKİRDEK kabul ederek birden KRİSTALLEŞECEKTİR.

Yani bir sihir gibi SU yerine >>>>>>>>>>>>>>>>>> YEMEĞE ATILMAYA HAZIR, TUZ KRİSTALLERİ gelecektir. SU bir anda gidecek ve bir bardak TUZUNUZ olacaktır. Bunu hiç duydunuz mu? SU YERİNE TUZ gelecektir. Yeter ki bir ÇEKİRDEK madde (zerre) ile aşılayınız onu… Bunu benden önce HİÇ DUYMADINIZ MI? Merak ettim! Hiç duyan var mı?

<> hayır

<> Buna benzer bir şey duymuştum, el-buni bahsediyordu

<> Yoğunlaşma çekirdeği gibi şeyler duymuştum.

Bir fizik öğretmeni tanıdığınız var mı? Şimdi varsa daha makbul olur!

<> Kaynama taşı da aynı şey gibi.

Gibi gibi… Pekala bir fizik öğretmeni bulduktan sonra beni ARKAMDAN doğrularsınız. Ben şimdi konuya devam ediyorum.

<> ben öğrenciyim biliyorum. kimya’da da var

Sağol [candaş] tşk.

<> zerre=zürriyet mi oldu

O da gibi gibi [candaş] 🙂

<> tuz yerine, bir bardak ALTIN’a ne dersiniz… !! simyanın ana konularından biridir bu

Evet. Bir de KRİSTALOJİ biliminin vazgeçilmez ilkesi…

Evet, devam edelim… Ama size yine bir AYET angaryası ltf. LUT’UN KARISINA ne oldu?

<> Arkasına baktı

<> Kristalleşti

<> tuz

Lut’un eşine ne olduğunu ayet ile yazar mısınız?

<> 15/60: “(Fakat Lut’un) karısı müstesna; biz onun geri kalanlardan olmasını takdir ettik”.

<> 27/57: Bunun üzerine onu ve ailesini kurtardık. Karisi hariç. Onu, arkada kalanlardan biri olarak takdir etmiştik

<> 29/32: (İbrahim) dedi ki: Ama orada Lut var! Şöyle cevap verdiler: Biz orada kimlerin bulunduğunu çok iyi biliyoruz. Onu ve ailesini elbette kurtaracağız. Yalnız karısı müstesna; o, (azapta) kalacaklar arasındadır.

<> 29/33: Elçilerimiz Lut’a geldikleri zaman o, bunlar dolayısıyla kötüleşti ve içi daraldı. Dediler ki: “Korkuya düşme ve hüzne kapılma. Karın dışında, seni ve aileni muhakkak kurtaracağız. O ise, arkada kalacaktır”.

<> 66/10: Allah, inkar edenlere, Nuh’un eşini ve Lut’un eşini örnek verdi. İkisi de, kullarımızdan salih olan iki kulumuzun nikahları altındaydı; ancak onlara ihanet ettiler. Bundan dolayı, (kocaları) kendilerine Allah’tan gelen hiç bir şeyle yarar sağlamadılar. İkisine de: “Ateşe diğer girenlerle birlikte girin” denildi.

Tşk.ler. Siz de artık KUR’AN’IN aşinası oldunuz çıktınız. Çok mutluyum. :)))))))))))

(Reklam: HANİF’LERE DABBET GEREK.)

<> Allah razı olsun             

<> sayenizde…

Sayelerimizde… TEVRAT ve İNCİL ayrıntılı biçimde Lut’un eşini “TUZ SÜTUNU” diye bildirirler. Bunlara inanmak caizdir. (Mesela üç kitapta da Allah’ın BİR GÜNÜ sizin saydığıniz cinsten BİN yıldır der.)

<> Hanif’lerde Dabbet, Yüreklerde Hubbet!

Ne muhabbet ne muhabbet! Ne sohbet (Chat)

<> Bizler muhabbet hapisiz burada. 🙂

Evet muhabbet Hapis…

<> yar.19:26 luk.17:32 Ancak Lut’un peşi sıra gelen karısı dönüp geriye bakınca tuz kesildi.

<> Neml/57: Bunun üzerine onu ve ailesini kurtardık. Karısı hariç. Onu, arkada kalanlardan biri olarak takdir etmiştik.

<> Tahrim/10: Allah, küfre sapanlarla ilgili olarak Nûh’un karısı ile Lût’un karısını örnek verdi. Bu ikisi, kullarımızdan iki barışçı kulun nikâhı altında idiler, onlara hıyanet ettiler de eşleri, Allah’tan onlara gelecek olanı hiçbir şeyle geri çeviremediler. Şöyle dendi onlara: “Girin ateşe diğer gireceklerle birlikte!”

Sağol [candaş] ve [candaş].

Lut’un karısının da SUYU çekildi mi böylece? Yoğun bir TUZLU su ORTAMINA CANLI hücreyi korsanız ne olur? Yani hücrenin sitoplazmasından daha yoğun bir tuzlu su…

<> ozmoz, tüm suyu gider

<> plazmoliz olur

Sitoplazma içine hücre membranından TUZLU su girer. Buna biz OSMOS diyoruz (Osmoz). Hatırladınız mı? Böylece hücre ölür. (Plazmolize olur) Yani tuzlu suya karışır gider…

Hans von Aiberg, 04/09/2003 (183/07)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 183 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

183-07-tuz-kristal

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar