Haniflik – İnfak mucizesi – Kuran – Kalubeladaki sözümüz – Unutmak – Ajanda

İbadet’imizi, Orucumuzu İBRAHİM gibi yaptık. Muaviye/Yezid gibi değil; Humeyni gibi hiç değil! Hacca yüz-120 gün gidilebileceğini öğrendik! Kıtal yerine İnfak’ın MAKBUL olduğunu öğrendik. Ve her infak eden, ertesi yıl DAHA ZENGİN olduğunu hayretle gördü! Yani fakirleşeceği yerde daha da zengin oldu!

<> Evet ben şahidim

Bunları bana tek tek yazdılar. (İsimleri saklı kalsın.) Bir dostumuz, bankadan faizle kredi almıştı (iki yıl önce), şimdi aynı bankanın ORTAĞI! Bunlar küçük şeyler mi?

Yalvara yakara, bir kaç kefil ile gittiğin bankaya, birbuçuk yıl sonra İDARE HEYETİNDEN tepeden bakıyorsunuz!

Avukat Zafer Özbay (Balıkesir barosu) günün birinde sıcaktan bayılmakta olduğum ve cebimde yarım milyon lira dahi yokken, bir karpuz aldı ve geldi! Onu yedik! O an dua ettim: “Allah sana bir karpuz tarlası verecektir!” Gülüp geçmişti! Ama şimdi dönümlerle karpuz tarlasının sahibi oldu!

Halen şaşkınlık içindedir! “Yahu sen bunu alacağımı yıllar önce nasıl bildin” dedi. Karpuz’u ödememi Allah istemişti! TARLA olarak geri verdi kendisine…

Mahsus bir tek kişinin ismini verdim. Karpuz dediğin şey TARLA’da yetişir. Tarla’nın altına KÖK salar. Tarlanın dibinde DABBET var! Anlayana. Ve Anlayana: Burası MAHŞER tarlası! O Karpuz da sensin!

Dünya-Din günü-Dinya, hepsi de TEK BİR YERDE, bir parantez içinde >>>>>>> KALU BELA! Oradayız dostlar! Oradan zerrece ayrılmadık. Orada SÖZ verdik.

Ayrıca sözler verildi. (Misak elçisi gibi) SÖZ VERDİK biz! Bunu bize şeytan unutturmadı! ALLAH unutturdu. Ama KİTABI göndererek “UNUTTURMAMIŞ” oldu!

Kimse aranızdan/içinizden bana

sakın ha,

ola ki

BEN HATIRLAMIYORUM” demesin!

Çünkü artık KUR’AN var!

<> 7-Araf/172: Hani Rabbin, Ademoğullarının sırtlarından zürriyetlerini almış ve onları kendi nefislerine karşı şahidler kılmıştı: “Ben sizin Rabbiniz değil miyim?” (demişti de) onlar: “Evet (Rabbimizsin), şahid olduk” demişlerdi. (Bu,) Kıyamet günü: “Biz bundan habersizdik” dememeniz içindir.

 

Kur’an sanki şudur: Bir telefon numarası aldınız ama aklınızda tutamayacaksınız. Onu bir not defterine (Kur’an) yazmış sonra da unutmuşsunuzdur. Ama NOT defteri oradaysa, onu açıp baktığınızda, O ADRESİ yerli yerinde görür ve hatırlarsınız. İŞTE KİTAP budur!

Size Ala suresinde unutturulanı HATIRLATIYOR.

Kıyamet günü: “Biz bundan habersizdik” dememeniz içindir. (A’raf 172) Ve A’la suresi: “Sana Kur’an okutacağız… Onu unutmayacaksın.” “Allah’ın diledikleri dışında(kileri) unutacaksın”.

Tıpkı HANİFLİĞİN unutturulması gibi… Tıpkı MİSAK’ın ve Kalu Bela’nın unutturulması gibi!

<> 87-Ala/6: Seni/sana okutacağız da artık unutmayacaksın.

<> 87-Ala/7: Allah’ın dilediği müstesna. O, açıklananı da gizleneni de bilir.

<> 2-Bakara/130: Nefsini beyinsizliğe itenden başka kim, İbrahim’in Milleti’nden yüz çevirir? Biz onu dünyada seçip yüceltmiştik. Ve o, ahirette de salihlerden biri olacaktır elbette.

<> 24-Nur/51: Aralarında hükmetmesi için, Allah’a ve elçisine çağrıldıkları zaman mümin olanların sözü: “İşittik ve itaat ettik” demeleridir. İşte felaha kavuşanlar bunlardır.

Ama BİZİM NOT DEFTERİMİZ var. Yani Ajanda’mız var! İŞTE O KİTAP/KUR’AN’IN TA KENDİSİDİR! Bunun için adım “Ajanda” (Kur’an günlüğü veya Kur’an ajansı). Bunun için adım “Mes-Aj-Anda”, yani Mesaj (kitap/Kur’an) AJANDASI.

Yoksa Tolga Çavdar’ların dediği gibi AJAN falan değilim, sadece bir benzerlik. Ben asla Papa’nın Ajanı olmadım (Zaten eskiden katolik ve ortodoks da değildim.)

Ajanı olduğum kişi -iftirada Papa- benden ÜSTÜN MÜ? Benden daha mı iyi, bilim teknoloji ve İSLAM biliyor. O incil’i bile benden iyi bilemiyor!

Ben kendimi kasmıyorum ama, bu neye benziyor? Bir başçavuşun yanına orgeneral’i “EMİR ERİ/posta” diye vermeye? Benim Papa’nın ajanı olmaya ihtiyacım mı var? Benim bir karpuz alacak param bile olmamış! Ajanların maaşını hiç yazmayalım.

Hans von Aiberg, 09/09/2003 (185/11)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 185 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

185-11-araf172

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar