Haniflik ve Müslümanlık farkı

BİZLER  H A N İ F  Müslümanlarız. Unutmayınız candaşlar, asla MÜSLÜMAN olduğunuzu söylemeyin, hep ve daima HANİF müslüman olduğunuzu kıvançla belirtiniz.

<> 5-Maide/65: Şüphesiz el kitap ehli iman etse idi, ve itteqa etse (mütteqı olsa) idi, kefrederdik/örterdik onlardan kötülüklerini, ve dahil ederdik onları NAİM CENNETe.

<> 5-Maide/66: Şüphesiz onlar, iqame (QıYaM/QaYyiM) etseler idi, el Tewrat’ı, ve el İncil’i, ve Rablerinden kendilerine indirileni (Kur’an’ı), besenirlerdi/yerlerdi (nimetlenirlerdi) üstlerinden ve ayakları altından; ve onlardan muqtesıd(ıqtısadlı) bir ümme(t) vardır; ve onlardan çoğu(nun) yaptıkları(işledikleri) kötüdür

 

Her semavi din MÜSLÜMANLIKTIR, ama Allah indinde tek müslümanlık var:  H A N İ F ‘liktir.

<> Mecusilik de, Sabiilik de Müslümanlık.

Evet, Mecusilik özellikle İslam dinidir. Allah (Hürmüz) ve Şeytan’ı (Ehrimen) birlikte tanrı kabul eder.

<> 5-Maide/69: Şüphesiz iman edenler, ve hadular, ve sabiiler, ve nasraniler; {onlardan} kim, iman eder {ise}, Allah’a, ve ahır güne, ve amel eder/işler salıh olarak; o halde havf/korku yok onlara ve onlar hüzünlenmezler/üzülmezler (mahzun olmazlar).

<> 22-Hacc/17: Şüphesiz iman edenler, ve hadular, ve sabiiler, ve nasraniler, ve mecusiler, ve şirk koşanlar; şüphesiz Allah, qıyamet günü onların arasını fasıl eder. Şüphesiz Allah, külli şey’in’e Şehid/Şahid’dir.

 

Ahuramazda dini İSLAM dinidir. Vedd dini (Budizm) İslam dinidir. Bunlar Şamanizm ve Paganizm değildir çıkışları İslamdır. Taoizm, bu da ilk kuşak İslamdır. Buddhacı cinler bile var. Minat denen put bile İSLAM sembolüdür. Böyle yüzlerce İslam var…

Ama bana öyle bir islam söyleyin ki, Allah’ın indindeki TEK VE EN DOĞRU ve EN GÜZEL DİN OLSUN! Allah İbrahim’i dost edinsin!

Bana bu dini belgeleyin ltf.

Neden sadece İbrahim dost edinildi Rabbi tarafından? Neden bu kadar peygamber EDİLMEDİ?

EN GÜZEL İSLAM DİNİNİ BULDUĞU İÇİN.

En güzel İslam dini ne demek?  H A N İ F  demek…

 

<> 30-Rum/30: O halde, iqame et vechini, hanif olarak el din’e (Hanif Diyn’e); {ki Hanif Din} Allah’ın fıtratı’dır; {Allah’ın fıtratı} odur ki, el nas’ı onun üzerine fatr etmiştir. Allah’ın halq edişi bedellenemez / değiştirilemez. İşte budur Qayyim Din. Velakin, el nas’ın ekserisi / ENÇOĞU bilmez!

Evet işte bu mücbir nedenlerden dolayı, ALLAH indinde tek bir İslam var >>> HANİF İSLAM DİNİ.

<> 2-Bakara/130: Nefsini beyinsizliğe itenden başka kim, “İbrahim Milleti”nden yüz çevirir? Biz onu dünyada seçtik. Şüphesiz o, ahırette de salıhlardandır.

Siz o dinin mensubusunuz. Bunun için İbrahim atamıza ve geçmiş MİH ile gelecek MİH‘e “selam selam” deyiniz, haydi durmayın.

Selam >>> Allah’ın adıdır. Allah’ı zikretmekten mi kaçıyorsunuz?

NAİM (Sabıkun) Cennet ehli birbirine “selam selam” der.

Diğer aşağı sınıf ise “Allah’ın selamı üzerine olsun” der. CÜMLE baştan yanlış!!! “ES-SELAM” zaten Allah’ın adı. “Es-Selam’ın selamı üzerinize olsun” ne demek? Sanki Allah bir paketmiş gibi, “al bu paketi” dercesine… Selam, Allah’ın adı olan Es-Selam’dır (Al Salaam). Allah’ın SELAMI olur mu? Bir düşünün tuhaf değil mi? “Hans’ın hans’ı” der gibi…

O halde asla kendimizi Allah yerine koyup (şirk budur) “Esselamü aleyküm…” demeyiniz.

Bizim bu klasik saçmalıklarla yolumuz ayrıldı.

Biz birbirimize selam verirken, Allah’ın ES-SELAM adını iki kez yineliyoruz. “Allah’ın Allah’ını senin üzerine (aleyküm)” diye saçmalamıyoruz.

Ve Allah der ki: “Benim selamım >>> Selametim, barışım, şu şu şunların üzerine olsun”. Bu ALLAH’ın bir cümlesidir, sen onu taşıyamazsın. Mesela Allah bir tektir, “Ben de bir tekim” diyemezsin.

Beni NET anladınız mı? (Anladığınızı biliyorum, ama GELECEK için de bunları yazmak için soruyorum.)

<> “Selamün aleyke”nin kimlere kullanıldığını keşke bilselerdi.

Evet, “selamen aleyke” >>> “Selam üzerlerine olsun” >>> Bu kelimeyi sadece ALLAH kullanabilir. BİZ ALLAH mıyız?!

“Sadece sana mahsus olmak üzere gece namaz kıl!” >>> Ben kılmıyorum, çünkü ben PEYGAMBER MİYİM?

“Sadece peygamber eşlerine ve refakatçiylerine mahsus olmak üzere CİLBAB giysinler” >>> Benim eşim cilbab giyemez! Ne ben peygamberim, ne de eşim peygamber karısıdır.

İslam aleminin neredeyse tamamı CİLBAB giyiyor, hem de kara çarşaf haline sokmuşlar, çift kat peçe takmışlar.

Yuh be! Yuh ki yuh!

Herkes peygamber olmuş, eşleri de peygamber karısı olmuş, yani annelerimiz olmuşlar.

Tövbe yarabbi!

Ve tüm klasik öğretilerde, herkes Kur’an’ı çözdüğünü söyleyegelmiş. Hiçbiri Kur’an’ı bilmiyor. Sanskritçe bilen bir tek müslüman din adamına rastlamadım. Bilselerdi “Ğussa*e” kelimesinin PETROL olduğunu bilirlerdi.

KHUS” >>> Sanskritçe bildiğimiz anlamda “KUSmak” demek. “SAE” >>> Turanca “Su”, İngilizce “Sea” gibi. ĞUSUL, Ğasil, bunları bilmeden AYETLERİ kendilerine göre yorumluyorlar.

Oysa Sanskritçe ANA dilimizdi. Babil’den ayrılmadan önce tek dil kullanıyorduk. Kusu >>> Turanca kusmak’tan ve su’dan türeme. Yani bir SIVI vardı daima, bu sıvı dönüşmüş bir PETROL idi. Eğer biraz bilselerdi, biraz anlasalardı mealciler, zaten petrolün ğussa’e olduğunu çoktaaaaaaaan söyleyeceklerdi. (Ala/5 ltf).

<> 87-Ala/5: fece’alehu ğusaen ahva

<> 87-Ala/5: Sonra da onları kupkuru çöpe çevirendir.

<> 87-Ala/5: Sonra da onu kupkuru, siyah bir çöpe çevirmiştir.

<> 87-Ala/5: Sonra onu kapkara, kuruca bir ota çevirdi.

<> 87-Ala/5: Ardından onu kuru, kara bir duruma soktu.

<> Adamlar süper meal etmişler. (Üstteki mealleri, görülsün -ibret olsun- diye paste ettim).

Haklısınız. Pekiyi YNÖ neden ĞASİL/ĞÜSUL’ün suyla ilgili olduğunu bilir de, aynı KÖKTEN gelen ĞUSSA‘nın SU/Sıvı yerine geçtiğini AKIL EDEMEZ?

 

İyi ki reel anlamda bir DİN ALİMİ yok. (Din, ilim değildir; ilimler, din’in itikadı için ibret dersidir.)

İlim, insanın Allah’ını bilme (kulluk) borcudur.

Din, bir borç değildir. Din, bir mekanizma değildir. Din, Hanif için vardır. Hanif, DİN için yoktur! Bu bakımdan Hanifler, Ortodoks ve Katolik Müslümanlardan kesinkes ayrılmışlardır.

Adamların yüzlerinde kar maskesi, arkalarında kelime-i tevhid yazılı, ellerinde tabanca, beyne sıkılan üç kurşun. (Nefsi müdafaa da yok.) Bunlar DİN için var!

Bunlar Ortodoks ve Katolik Müslümanlar. El Kaide veya Hizbullah her ne zıkkımsa, bunlar din için var! Bunlar canlı bomba olarak din adına intihar etmek için var! Bunlar Hablemitoğlu’nu öldürmek için var.

Bunun adı DİN, bunlar DİN için varlar.

Ama benim için DİN, Allah’ın bana “lütfettiği” dindir. Yani DİN BENİM İÇİN var! Ben din için yokum! Alsınlar dinlerini başlarına çalsınlar!

Gonca Kuriş’i bunlar kabadayılık yaparak öldürerek DİN’lerini kullanıyorlar. Bunun barış (selam selam) neresinde? Adları müslüman (barışık) demek değil bunların!

Ben müslüman değilim. Ben HANİF MÜSLÜMANIM.

 

<> “la ikrahe fi el dini”

Dinden ikrah ettirdiler, beni bile. Haniflik olmasaydı -şayet olmasaydı- yemin ederim ben dünyanın en büyük ateisti olurdum…

Görevimiz bu dini sevdirmek ve kolaylatmak, Allah’ın ölçüleri zaten bu kolaylığa dayalı, işimize geleni okumak, iyi örnek olmak. Yani iyiliği emredip, kötülüğü emretmemek (104, 114, 110).

<> “Dinde ZORLAMA yoktur” mu diyor ayette, “İKRAH YOK” diyor Allah. İKRAH demek ZORLAMA (Darb, Cebr) demek mi?!

(İkrah >>> Kerahat >>> Tiksinmek, iğrenmek, nefret etmek, demek.)

Ve başardılar >>> Ben İslamiyetten İKRAH EDİYORUM, NEFRET EDİYORUM. Hele hele canlı yayınlarda tiksiniyorum.

Ben sadece HANİF İSLAMI SEVİYORUM. Protestant İslamı seviyorum. Allah’ımızın sevdiğini seviyorum. Allah’ımızın sevmediğini ise protesto ediyorum.

Hans von Aiberg, 2004-08-03, chat 241’den

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.

241-iyi-kotu

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar