Haniflerin bilmesi – Selam selam – Namazı bozanlar

Müttekilik (Allah’a yönelim korkusu) işte budur! Üstelik biz (yani sizler) tüm bilim adamlarının, kozmografların vb. bildiğini yüz ile çarpın DAHA çok biliyorsunuz. Siz 14 asırdır yapılan tüm KUR’AN tefsirlerinden DAHA çok biliyorsunuz. VALLAHİ DE, BİLLAHİ DE sadece SİZLER, 150 yıl sonraki torunlarınızdan bile FAZLA BİLİYORSUNUZ!

Şimdi anladık mı, “RABBİ ZIDNİ İLMİ” deyince  m u c i z e  olduğunu?

Anladık mı?

<> Evet

<> işittik itaat ettik

İşte SİZ bunun için inanılmaz ve MUCİZE bir HANİF çekirdeksiniz! Siz Resulullah’dan fazla bilmektesiniz! Yemin ederim böyle! Siz kendi kıymetinizi biliniz. Siz 104 mucizesisiniz.

Allah sizlere daha geçen chat’de SELAM SELAM demedi mi? Başka mucize mi bekliyorsunuz? Mucize olarak size KUR’AN YETMİYOR MU?

Allah sizlere daha geçen chat’de SELAM SELAM demedi mi?

Allah sizlere daha geçen chat’de SELAM SELAM demedi mi?

Allah sizlere daha geçen chat’de SELAM SELAM demedi mi?

Allah sizlere daha geçen chat’de SELAM SELAM demedi mi?

Allah sizlere daha geçen chat’de SELAM SELAM demedi mi?

Allah sizlere daha geçen chat’de SELAM SELAM demedi mi?

Allah sizlere daha geçen chat’de SELAM SELAM demedi mi?

O ALLAH’ın selamıydı! Allah sizinle konuştu!

UYUMAYIN, bakın ne diyorum: Allah sizinle konuştu. Allah size SELAM SELAM dedi!

<> selam selam

Allah size şunları da bildirdi:

1. İÇİNİZDE (çekirdekte/core system’imizde, Base’imizde) SELAM selam’a aykırı küskünlükler bundan sonra yasaklanmıştır. Kolej takımı gibi olmayı deneyelim. BİZLER olalım.

2. İÇİNİZDE bütün bunları bilip de NAMAZ kılmayan (3 vakit x 2 rekat) BİRİLERİ var! “SELAM SELAM” Naim cennetine NAMAZ KILMAYAN GİREMİYOR!

“Aşağıdaki Cennet ile idare etmeyin. ÇOOOK İSTEYİN“. SELAM SELAM ayeti bunun için de vardı. Sadece aranızda NAMAZ KILANLAR bunu elde edebilecektir.

Beni anlıyorsunuz değil mi?

<> Evet

Dinde zorlama yoktur, hele ben HİİİİÇ yapAmam. Ama ALLAH KONUŞMUŞTU! Selam selam diye Allah ile selamlaşmanın yolu NAMAZDAN GEÇİYOR. (İbrahim atamızın namazı)

(Maun namazının cehenneme kadar yolu var. Usame de namaz kılıyor ama Kabe’yi yakmayı düşünüyor İDİ.)

<> Taha/2: Biz Kuranı sana güçlük çekesin diye değil, ancak Allahtan korkanlara bir öğüt olsun diye indirdik

Teşekkür [candaş]. Namazı bize ZOR gösteren sadece NEFSANİYET. Yani onu beş vakit 40 rekat yapıp içine tarikat dualarını ve şiirlerini doldurarak kılanlar; onların cehenneme kadar yolu var. Gençlere TEYEMMÜM bile aldırmadılar.

Cuma günü tatil olsun diye her hafta nümayiş yapıldı. Mitinglere yüz binlerce kişi (Süfyani olduğunu bilse gelmez) koştu! Orucu akşama kadar tutup, 20 dakika daha beklemeden BOZDURDULAR. Dört aylık HACC farizasını 4 güne indirip dört milyon HAYVANI aynı günde katlettiler.

İşte Ortodoks/Katoliklerin HALİ! Adı önemli değil: Sünni-Şii veya Yezidi-Rafizi.

Kur’an’da MEZHEB yok >> HANİFLİK (tevhid) esas. Onun için bizim PROTESTANT müslüman oluşumuz ASLA VE ASLA MEZHEB değildir. Bunu bir daha belirtmek istedim.

İzleyen konumuz “İSRAİL/Yakub’un”, İbrani’lerin, Fenikelilerin, Yahudilerin (12 kabileden Yuda olanlar) ve MUSEVİLERİN (ayrıca sabataylar da var, siboneyler de).

<> Süleyman’a haber getiren Hüd-Hüd kuşunun da HUD ile bir cifirsel bağı olabilir mi?

Sanskritçedir. HÜD veya HÜT >>>> ÖT demek. ÖTÖT diye bunu tercüme edebilirsin.

Biz İSRAİL OĞULLARININ YY’sini inceledik ve bunların tümü ayrıca Meryem de O IRKTAN DEĞİL; CENNET IRKINDAN!

O zaman Geronimooo der ki: “Vamos Amigos! Saludad”!

<> hg kaptan

<> duble saludad

<> güle güle hocam

Hans von Aiberg, 12/09/2003 (187/13)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 187 anasayfasına dön | sonraki CHAT’i (188) oku

187-13-hadis-hanif

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar