Cuma ve Cumartesi yasağı

CUMARTESİ günü TATİL YAPMAYAN YAHUDİ de CUMA GÜNÜ TATİL YAPAN MÜSLÜMAN DA aynı derecede Allah katından şiddetle UYARILMAKTADIR! Anlayana…

<> 98-Beyyine/1: Ehlikitap’tan KÜFRE sapanlar ve MÜŞRİKLER, kendilerine beyyine gelinceye kadar çözülüp ayrılacak değillerdi.

49 anlamlı olan CUMARTESİ (7. gün anlamında) 49 anlamdan biri olarak bize şunu anlatıyor. Onlara gelen CUMARTESİ çalışma yasağının yerine, aynı ayete CUMA günü TATİL yaptığımızı yazın. (Bu Kur’an’ı değiştirmek değil -haşa- Bir bildiğim var.)

<> 2-Bakara/65: Andolsun, sizden cumartesi (günü) yasağı çiğneyenleri elbette biliyorsunuz. İşte biz, onlara “Aşağılık maymunlar olun” dedik.

<> 2-Bakara/65: Andolsun, sizden cuma (günü) yasağı çiğneyenleri elbette biliyorsunuz. İşte biz, onlara “Aşağılık maymunlar olun” dedik.

:))

Veya:

Bir de onlara, o deniz kıyısındaki şehrin başına gelenleri sor. O sırada onlar cumartesi yasağına riayet etmiyorlardı. Cumartesi günü balıklar akın akın geliyorlardı, yasak olmadığı gün gelmiyorlardı. Yoldan çıkıp sapıklık yaptıkları için biz de onları işte böyle sınıyorduk.

Bir de onlara, o deniz kıyısındaki şehrin başına gelenleri sor. O sırada onlarCUMA GÜNÜNDE TATİL YAPARAK “riayet etmiyorlardı.” Cuma günü müşteri AKIN AKIN geliyordu.”

49 anlamdan biri de CUMA ve CUMARTESİ’nin yer aldığı AYETLERİN birbirinin DEĞİŞTİRGECİ olabileceğidir.

Dikkat ediniz: Kur’an’da geçen İKİ KUTSAL gün var: CUMA ve Cumartesi! Acaba neden bu iki gün! İkisi de TEHLİKELİ bir imtihan. Cumayı tatil yapmak, Cumartesini tatil yapmamak!

Tevrat da Allah’ın kelamı ve onu doğrulayıcı olan Kur’an’dır. Kur’an CUMARTESİ meselesini (mesel=Misal) yani TEVRAT’ı TASDİK etmiştir.

O halde ben şu anlamı çıkarabilirim:

Eğer bir gün TATİL yapacaksam, bunun (Yahudilerde olduğu gibi) CUMARTESİ olmasında bence (Kur’anca) bir sakınca yok. Ama, müslümanlara gelen ESNEK emir şu: Tatilinizi CUMARTESİ, Pazar, Pazartesi, salı, ÇARŞAMBA, PERŞEMBE  y a p a b i l i r s i n i z  fakaaaaaat CUMA     A    S    L    A!

Biz tutmuş, tam tersine tüm müslüman ülkelerde CUMAYI tatil yapmışız. Rabbimizin Cumartesi (Sabatist) yahudilere NEDEN KIZDIĞINI anlatmak için   A  S  L  A  ‘yı vurgulu yazdım.

Onlara ne kadar celalleniyorsa, MÜSLÜMAN ÜLKELERDEKİ CUMA TATİLİNE DE Rabbimiz o kadar öfkelidir. (Öfkeden de beridir, Kahreder demeliyim.)

CUMARTESİ museviler için, CUMA ise >>> MÜSLÜMANLAR İÇİN büyük bir fitnedir (imtihandır).

Ve şunu bir HANİF asla anlayamaz: Neden tatil yapılması için haftanın 6 günü SERBEST ama TEK bir günü yasak iken, NEDEN NİÇİN o tek yasak günü TATİL yapmaktayız!

NEDEN?

NEDEN?

Evet bir HANİF bunu zor anlar. Yani NEDEN yasak tek günü MÜSLÜMANLAR TATİL yapmışlar?

Bir hafta 7 değil 77 gün olsaydı. Ve sadece bir tek gün CUMA olsaydı. BİZ EHLİ KİTAB KAFİR MÜSLÜMANLAR, gider o bir tek günü YİNE TATİL yapardık! Kuşkunuz olmasın!

Onun için HANİFLİĞİN deklarasyonu ve/veya manifestosunu dikkat ederseniz, yıllar önce ilk CUMA ayetleri ile açmıştım. Hanif’in farkı veya göstergesi öncelikle bundan başlıyor. ÇÜNKÜ CUMA günü çalışmak ALLAH EMRİDİR!

Bakın birbuçuk milyar müslüman CUMA gününü tatil yapıyor.

Hans von Aiberg, 14/09/2003 (188/07)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 188 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

188-07-ehli-kitap-kafirler

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar