İçinizden bir grup ayrılsın – Bir avuç – Atatürk – 26 ağustos

Yed’une. Bir avuç demek. Bir avuç buğday gibi. NEYİ avuçluyorsunuz? Mesela SUYU değil, sıvıyı değil. Un, bulgur, buğday da değil… Onlar yerlere dökülebilir. Öyle bir şeyi avuçlayınız ki, hiç dökülmesin. (Parmaklarınız açık olacak.)

Leblebiyle bunu yapınız. Sonra sayınız. Ben 40 falan saydım! Bir ambardan (Tüm İslam aleminden) bir avuç (40 tane) alıyorsunuz. Milyarlar leblebiden BİR AVUÇ ayrılıyor!

Neye karşı ayrılıyor: RAİNA’cı çoğunluğu/iktidarı/hükümeti/ata otoritesini ANAYASA yapan DEVLET’tekilere karşı siz UNZURNA diyen bir SİVİL KAMU ÖRGÜTÜ olarak ayrılmalısınız.

Atatürk’ümüzün dediği gibi: “Ğaflet, delalet hatta HIYANET!” Düşmanla işbirliği vb.

İktidar oldular diye DENETLEMEYECEK MİYİZ? Padişahlar RAİNA derken, Rahmetli Atatürk’ümüz UNZURNA dediği için KUVAYI MİLLİYE başladı. Padişahı SİVİL olarak denetledi (Ordudan attılar).

Ona Asi dediler. Oysa sadece BİR SİVİL ÖRGÜT BAŞINDA idi Atatürk. Üniforması bile yoktu artık. Asker değildi artık. Bir MİLİS idi. Çakırcalı efe gibi bir ÇETE kadar! Samsun, Amasya, Erzurum, Sivas… İşte orada MİLİS iken MİLİTER oldu. Yeniden ÜNİFORMASINI çekti. Ama PADIŞAHIN üniforması değildi o! ÇETE değildi artık. DÜZENLİ ORDU durumundaydı. Gerilla savaşından Düzenli orduya geçti.

Ta ki 26 Ağustos’a kadar gerilla savaşı yapıldı. O gün, Alparslan’ın ŞEHİDLERİ, bir gece yarısı Atatürk ile birlikte oldular. Düşman hiç anlamadı, göremedi, Türk ordusu geceleyin sessizce inanılmazı başarıp, tıpkı Haliç’e gemilerin KARADAN indirilmesi gibi, koskoca Türk ordusu sessizce öne taşındı.

Şehidler düşmana TERS yönde görünmüşler ve Türk ordusunu o tarafta sanmıştı Yunanlılar. Sabaha karşı Büyük Taarruz başladığında soluğu İZMİR‘de aldılar…

Atatürk ASİ değildi. O PROTEST İDİ! O askerdi ama SİVİL KAMU ÖRGÜTÜNÜ KURAN BİR SİVİL olarak işe başladı.

Atatürk BİZLERE de rehberdir. Biz Resulullah’a bile tapmıyoruz, Atatürk’e mi tapacağız? Ama size verdiğim sır 26 AĞUSTOS sırrıdır/Şehidler demonstration günüdür o kozmik takvimde… KÖŞEBAŞLARI, DÖNÜM NOKTALARI günüdür o…

26 Ağustos’da şehitler KOZALARINDAN çıkarlar. KEHF’de bekleyenler de MİLATLARINI İDRAK ederler.

Şehidler de Ehli Kehf de UZUN YILLARI bir anda aştıklarından, zamanda büyük sıçrama yaptıklarından, bu milatların 26 Ağustos’a endeksli olduğunu göreceksiniz. Ehli Kehf mağaralarında 300 yıl ve daha 9 yıl ZAMAN-AŞIMI ile geleceğe nakledildiler.

Rakam 309 gibi muğlak amaaaaa… Bir şey net: Mağaradan ne zaman çıktılar? BİR 26 AĞUSTOS günü… KEHF ve ŞEHİD KOZALARININ KAPILARI 26 AĞUSTOS’DA AÇILIYOR. (Bir tür Kadir gecesi gibi düşünün.)

Aynı kozaya Alias Adler diye biri girdi ve daha bir gün geçmeden 309 yıl sonraya çıktı. Adı Mighty idi… Kozadan çıktığı tarihi dün gibi hatırlıyoruz! 26 AĞUSTOS idi!

Hans von Aiberg, 14/09/2003 (188/10)

Not: Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 188 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

188-10-ataturk

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar