Ataların hatalarına karşı Haniflik – Sorgulamak – Peygamberimizin hakkında yalanlar

Protestantlık odur ki -tüm yerleşik ve kökleşmiş inançları dahi- sorgulayandır. Allah yazısı üzerindeki ŞEDDEYİ bile -duraksamadan- ELEŞTİREN yegane insanım!

Tüm tabular yıkılsın! Savulsunlar HANİFLİĞİN RE-Dönüşü geliyor!

EX-İSLAM devri bitti! Soul Hanives!

Silbaştan başlıyoruz. HERŞEYİ eleştirerek başlıyoruz.

Eleştirirken ELE ALARAK başlıyoruz. Yerleşik herşeyi yeniden sorguluyoruz.

AY’a tapmayacağız! Güneş ve Yıldıza da…

Kutsal emanetlerden sadece biri duruyor: Sancak!

Hırkayı kaç kişi giydi, kimin belli değil! Efendimizin kıymetli taşlarla kabzası süslenmiş kılıçları hiç olmadı. O ve Ali ss, birlikte çatal kılıcı (Zülfikaar) kullandılar. Özellikle bunu ilk baskı kitaplarımda belirttim ama, kimse anlayamadı.

Efendimizin LÜKS ile ilişkisi olmadı. Şah İsmail tahtı ve hançeri benzeri hiçbir şey kullanmadı! Efendimize iftira ediliyor!

Babasının adı asla Abdullah değildi! Annesi efendimizi bırakıp kaçtı ve başkasıyla yaşadı -belki çocukları=Efendimizin karınkardeşleri de oldu ama kayıtlara geçirilmedi-.

Babası 60 yaşındaysa ve efendimize nübüvvet 40 yaşında geldiyse, TOPLAM 100 yıl önce, babası abd-el-ALLAH adını nasıl alır?

Fatiha’dan (altıncı sure) önce Allah’ımız adının ALLAH olduğunu hiç açıklamadı. Hep “Rabbinin adıyla oku” veya “Rabbin seni Alaktan yarattı” biçiminde ADINI gizledi.

Bu gizli ALLAH adı (Yahudiler eloh ve ilah der) FATİHA’da elhamd el-ALLAH diye açıklanana kadar O TARİHE kadar  S I R  olarak kaldı.

Efendimiz 42 yaşındaydı. Babası ise henüz ana rahminde dört aylıkken yani 42 yıl önce vefat etti. Bu baba, tahminen 55-60 yıl önce doğmuştu ve ona Abdül Muttalib nasıl olur da, “AbdULLAH” adını verebilir?

Abdüllat idi adı.

Abdül Muttalib >>> ?????????????????????????

Muttalib’in kulu >>> ????????????????????????????

Bu ne demek?

<> Putun kulu

Kelime oyunuyla Mullat adı Muttalib oldu! Dedesi ve babası asla ve asla MÜSLÜMAN olmadılar! Bu gerçeği neden kabul etmiyorlar?

Allah Nuh’a “YAMM senin OĞLUN değil” diyor! 7 anlamı var. Hele biri var ki, onu yazmaya dilim varmıyor! Biri bana “Senin çocuğun var ya, o aslında senin çocuğun değil” dese ben çıldırırdım. Nuh’un karısı İYİLERDEN değildi ki!

Efendimizin annesi BIRAKIP SEVDİĞİNE KAÇTI! Haklıydı da!

1. Seviyordu

2. Arabesk cahil düzende DUL’un hayatı söndürülüyor bir Dungeon’a HAPSEDİLİYORDU! Kadıncağız zindan’dan kaçtı! Gitti hayatını yaşadı!

Dullar İslam’dan sonra bile HOR bakılan üçüncü sınıf varlıklardı!

Amina “Hatun” bunun için kaçtı ve hayatını yaşadı. Bilinmeyen bir yerde bilinmeyen bir zamanda vefat etti. Araplarda süt anne adeti falan da yoktu. Durumu kurtarmak için böyle bir gelenek yaratıldı. Süleyman Çelebi de boş durmadı ve “Amine Hatun oldürdanesinin anesi” oluverdi.

Hanifsiniz, protestsiniz, ELEŞTİRİN! Bu sizin birinci göreviniz! Sizi daha efendimizin sülalesi konusunda bile kandırdılar!

Hanifler KANMAZ! Çünkü etüd/araştırma asıl işlevleri ve mutmainlik de bunun sonucudur.

Evet, bu beyin fırtınası için ne diyorsunuz?

Ben Amine hanımı “KOCASININ ÖLÜMÜYLE” dulluk aşağılamasından kurtulmakla HAKLI buluyorum! Sevdiğine kaçtı! İyi etti! Ben de olsam kaçardım! Amina hanımı kınamayın!

Hanif, kendini o kişinin yerine koyup, ADALETLE düşünendir.

Şimdi beni eleştirin lütfen, bunları yazmam DOĞDU MUYDU, yoksa “Ninni gereği” saklasa mıydım?

<> Efendimizi niye almadı yanına?

Efendimizi yanına almadı, çünkü bir DUL KALDIĞI SÜRECE evladını alabilir ve de kızı varsa onu götürebilir.

<> Sizin kaynağınız nedir bütün bu yazılanlar hakkında?

Kaynağı elbette ARAP YALANCILARDAN alacak değildim. (Hadis olurdu) Kaynağı nereden aldım? Aklımdan: Bu nasıl olur? Diyorum ya 100 yıl önce nasıl Abd-el ALLAH adını alır? Allah adını alması için, Resulullah’ın babası değil oğlu falan olmalıydı! Araplar ALLAH adını biliyorlarsa, nasıl olur da, 360+1 PUTA taparlar? Efendimizden önce MÜSLÜMAN olmaları gerekirdi.

<> O zamanın Haniflerinden almış olamaz mı? ALLAH ismi yeni duyulan bir isim miydi?

Hayır, Allah ısrarla (ilk beş ayette) kendi ismini sakladı. Kur’an besmeleyle (ki içinde Allah adı var) inmedi. Alak suresinde Allah adı yoktur. İkinci surede de yoktur, üçüncüde de, dördüncüde de. Allah dileseydi, İkra yerine “ALLAH adı ile” diye başlardı.

Aklımız var Elh. Düşünün ve bu mantığı kavrayınız lütfen! Çünkü -gerçekten- Kur’an benden sorulur. Allah’ın ayetlerini bugüne kadar YETERİNCE kimse anlamadı.

<> Efendimiz doğduğunda ne isim verildi? Babası dedesi Lat ismini alıyor. Peki efendimizin isminde neden Lat yok?

Efendimizin adı Kur’an’da kaç kez geçiyor?

Birinci etüd konusu Kıtal suresine bakınız.

İkinci etüd konusu: Efendimizin adı en önce İNCİL’de geçiyor >>>>>> AHMED diye.

Üçüncü etüd konusu: Estefan (Mustafa) adı nereden çıktı BİRDENBİRE????

Dördüncü etüd konusu: Tevbe suresinde son iki ayetteki Rauf ve Rahim isimleri neden verildi?

Beşinci etüd konusu: Niçin Allah ayette “Siz hiç Allah’ın adını alan gördünüz mü?” diye sordu! (Aslında 49 etüd var, fakat zaman yetmiyor.)

Bu beşini şöyle bir okuyup bana fikrinizi söyleyebilir misiniz?

(Unutmayın Haniflerden başkası RZİ demez. RZİ diyen de BUNLARI zaten görür.)

Evet, “Top sizde”, arz ederim.

(Kıtal=Muhammed suresidir)

<> Muhammed, 4 defa Kur’an’da geçiyor.

Bir daha emin olunuz lütfen dört mü?

<> 3/144, 33/40, 48/29, 47/2

<> Muhammed 7 geçiyor.

[] Sohbet sabote edildi ve konu değişti

Hans von Aiberg, 05/12/2003 (200/04)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 200 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

abdullah-abdulmuttalip

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar