Gizemler – Paranormaller – Spil dağı – Zülkarneyn

Dünyada denizler üç cm yükseldi. Kaç kişi biliyor aranızda? (Suçlanan siz değilsiniz, okuyanlara duyurulmak için sorular oluşturuluyor.)

Hiç değilse bir kaç link bulalım, yazdığım olaylara… Haberdar olduğumuzu görsünler! Haberdarız biz! Biz İbrahim as. gibi DİKKATLİYİZ, bunun için linkleri araştırır mısınız?

<> http://www.koeri.boun.edu.tr/astronomy/buay/aytut07.html

<> http://www.koeri.boun.edu.tr/astronomy/buay/GT_231103.html güneş tutulması 23 Kasım.

Teşekkür.

“Ramazanda, hem Ay hem Güneş tutulacağı bir gün gelecektir. O gün işte Dabbet’in zuhur ettiğinin ve İbrahim peygamberin dirildiğinin işareti verilmiş olacaktır.”

Hem Hadis, hem siyer, hem intikamı alınmış tüm şairlerin bildirdiği alamet. Biri yalan ise ötekiler de mi yalan?

<> Ay tutulması 9 Kasım, Güneş tutulması da 23 Kasım’da.

Şu anda AY‘ın kuzeydoğu ucu TUTULMAYA başladı. İşte bu işaret >>>> Jana aynı tutulmayı >>>>> 2054 yılında kendi “ŞU AN“ında izliyor. Tutulma sabah 05.31’de bitecek [candaş]! Sahur boyunca bunu izleyiniz. 24 Ekim’den başlayan bu süreç 21 Kasım’da Kadir gecesine kadar berdevam RAHMANİ TİTREŞİMLERİ gönderiyor bizlere…

İşte şunu anlatmak istiyorum: KAÇ KİŞİ BİLİYOR bunu?

Size hassas bir “KOORDİNAT VEREYİM“. Bu tutulma MANİSA MERKEZ olmak üzere tüm dünyada gerçekleşiyor! Merkez Türkiye; merkezin merkezi de Manisa! Buyrun bunlara tesadüf deyiniz!

Sabah 05.31’de üzerimde bir rem veya bequerel bile radyasyon kalmayacak. Kurtulacağım ondan! 21 Kasım’da itikaftan çıkacağım! Normale döneceğim. Yeşilden kurtulacağım!

<> inşaa Allah

<> Manisa >>> Saruhan.

Hayır, Merkez SPİL! Bunu hemen isbat edebilirim, Saruhan Manisa’ya uzak sayılır. “Torunlar”a yazdığım “Torunlarım” mesajının sırrı buydu: Ortaasya erenleri bilir bunu:

“Ramazanda, hem Ay hem Güneş tutulacağı bir gün gelecektir. O gün işte Dabbet’in zuhur ettiğinin ve İbrahim peygamberin dirildiğinin işareti verilmiş olacaktır”.

Yüzyıllar sonra Dabbet’i de, İbrahim dini Hanifliği de anlatan kim? Gören kim? Erenlerin öğretmeni… O kim?

<> Khidr

<> Yesevi

Onu haber veren Yesevi’dir. Başöğretmen de HIZIR’dır! 2054’de de Ramazan’da tutulma olacaktır. (Şu anda oluyor. Merkez Manisa yine.)

Jana’nın beklediği işaret de odur.

Zülkarneyn WANEN tekniği kullanmadan, doğrudan bir karadelik tekilliği üzerinden geçmiş zamana giderken, onun sonsuz sayıda evren arasında kaybolmasını önleyen de, RAMAZAN’da AY ve GÜNEŞ’in tutulması ANIYDI: Zülkarneyn (TSİ ile) 01.30 ila 05.30 arasında 4 saatte, KUR’AN’DA bildirilen YERİNE, Allah’ın korumasıyla ulaştı.

Sonsuzda bir ihtimalle, sonsuz evrenden herhangi birine değil; YİNE AYNI EVRENE ÇIKTI! Başka zamana! Dünyanın çapındaki bir mini karanoktayı imal etti. O çap, çevreyi SPİL diye bir yerde kesmektedir!

Karanoktanın yerini bilmek isteyen, RAKİM anlamına gelen SPİL dağını baz alsın. Spil dağı Kehf suresinde geçmektedir. “BİR KONİ, BİR ANIT DİKİLDİ” diye, o ayeti bulabilir misiniz? Ashabı Kehf için… “Mescid” diye de zikrediliyor.

<> 18-Kehf/21: Böylece, Allah’ın vaadinin hak olduğunu ve gerçekten kıyametin, kendisinde şüphe bulunmadığını bilmeleri için (şehir halkına ve sonraki insan kuşaklarına) onları buldurmuş olduk. (Onları görenler) Kendi aralarında durumlarını tartışıyorlardı, (bir kısmı) dedi ki: “Onların üstüne bir bina inşa edin, Rableri onları daha iyi bilir.” Onların işine galip gelenleri (sözleri geçenleri) ise: “Üstlerine mutlaka bir mescid yapmalıyız” dediler.

Evet…. Karanoktanın ETKİSİNE karşı SPİL bir TEPKİ olarak jeolojik aniden oluşum olarak ortaya çıkmıştır. Manisa’ya (Magnesia=Mıknatısdağ) adını veren de odur! Buna da bir link lütfen!

Kutuplardan görülmemiş, rekor büyüklükte BUZLAR parçalanmasına da bir link lütfen!

[] http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01213/global-warming-ice_1213732c.jpg

[] http://www.gezegenimiz.com/NewsDetail.asp?idHaber=374&KategoriAdi=K%C3%BCresel%20Is%C4%B1nma Hızla eriyen buzullar NASA’yı korkutuyor 24.10.2003 Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Kuzey Kutbu’ndaki buzulların erimesinden kaygılı olduğunu bildirdi.

[] http://www.gezegenimiz.com/NewsDetail.asp?idHaber=386&KategoriAdi=K%C3%BCresel%20Is%C4%B1nma Dünyanın en büyük buzdağı ikiye ayrıldı   4.11.2003 Antarktika’da bulunan B15 adlı DÜNYANIN EN BÜYÜK BUZDAĞI, şiddetli kasırga nedeniyle ikiye ayrıldı.

[] http://www.gezegenimiz.com/NewsDetail.asp?idHaber=393&KategoriAdi=K%C3%BCresel%20Is%C4%B1nma Dev buzdağı sekiz parçaya bölündü   22.11.2003 Dünyanın en büyük buzdağı ekim ayında önce ikiye bölünmüştü, şiddetli fırtına ile sekiz parçaya bölündü..

[] http://web.archive.org/web/20030902052731/http://www.kultur.gov.tr/portal/tarih_tr.asp?belgeno=6684

<> MAGNESIA AD SIPYLUM/MANİSA. Sehrin Magnesia ad Sipylum adini almadan önceki ilk adı Tantalis’tir. Plinius bu şehrin, Lidya/Maionia’nin da başkenti olduğunu söylemektedir. Tantalis’in başkenti olduğu devlete Tantalos Krallığı da denilmiştir.

[] http://gizliilimler.tr.gg/Tantalis.htm

Teşekkürler, Manisa’nın DOĞAÜSTÜ MAGNETİK olduğunu linklemeniz çok güzel. Adına kadar MAGNETİK ALAN kenti… Lidya dilinde SPİL… İonca Spilos.

Hans von Aiberg, 09/11/2003 (198/08)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 198 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

198-08-spil-manisa

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar