Selam nasıl verilir – Dilde iman mı Gönülde iman mı – Hadis mi Kuran mı

<> Slm Slm sevgili kaptan

<> selam selam hocam hoşgeldiniz

Selam Millet (MİH) selam Hanifcandaşlar.

<> Kavuşturan şükür

Allah’ımıza şükretmek için çok fırsat var: En azından geçen sefer chat’e bağlanamayışımı hatırlıyorum da ÇOOOOOK şükür/Hamd diyorum. 🙂 Öyle kolay bağlandım ki, gel de şükretme. :))

<> 🙂

<k> bi borcun daha var. ilim 🙂 (vasiyet.)

İlim KOLAY, yeter ki bir ALİM olsun ortada! İlim zordur yeter ki bir alim olmasın ortada!

***

<a> bu benim size ilk selamım benim için çok anlamlı şükür size selam vermeyi kısmet edene

Allah’ımızın güzel mi güzel adlarından biri de AL SALAAM (Esselam)dır. Elbette Allah için Vallah’i dediğimiz gibi Selam için de Vesselam diyerek barış, selamet ve huzura iltica ederiz. Cennet selam yurdudur. İki kez verilen Cennet ise selam vesselam yurdudur. Her bir Cennet için iki ayrı selam veriyoruz candaşımız.

<a> örneğin on yıl falan önce bu kadar geniş frekanslı selam vereceksin deselerdi biraz düşünürdüm doğrusu

İslam bir imandır, dil alışkanlığı yapar: “Selamün Aleyküm” der geçersin.

En büyük afet, Allah’ın dilde alışkanlık olmasıdır. Süfyaniliğin ilk belirtisidir. Ama Hanif islam dini DİLDE değil “Dîl“de, gönülde ALIŞKANLIK YAPAR! Selam Selam derken NE GÜZEL yakalarsın, sözünü ettiğin frekansı-.

<> hakikatli hanif dost hocam siz benim atıfta bulunduğum şeyi anladınız

Anlamaz mıyım, GÖNÜL DOSTU (dilber) değil miyim ben? Önemli olan dildeki alışkanlık iman değil; KALBE inen, dilber olan ikinci imandır. Hucurat-14 lütfen.

<> Hucurat-14: Bedeviler: “İman ettik.” dediler. De ki: “Siz iman etmediniz. Ancak ‘Müslüman’ olduk deyin. İman sizin kalplerinize girmemiştir. Eğer Allah’a ve resulüne itaat ederseniz Allah, yapıp ettiklerinizden hiçbir şey eksiltmez. Çünkü Allah Gafur’dur, Rahim’dir.”

<> Hucurat-14: Kaletil a’rabü amenna* kul lem tü’minu ve lakin kulu eslemna ve lemma yedhulil imanü fi kulubiküm* ve in tütiy’ulahe ve rasulehu la yelitküm min a’maliküm sey’a* innellahe gafurur rahiym

 

ARAPLAR “İman ettik” dediler, De ki siz iman (ikinci iman = Ya Eyyuhelleziyne amenu amenu billah) etmediniz. “SELAM/Barış-selamet” DEĞİL; ellerinizi kaldırıp TESLİM oldunuz >>> Başka çareniz yoktu.

İman sizlerin >>>>>> Ebu Süfyan ve avanesi şahsında tüm her çağın süfyanilerine ve TÜM ARAPLARA >>> SİZLER diyor Allah; İman sizlerin KALBİNE (Dil=Gönül) İNMEYE+ C E K +TİR! diyor Ayet!

Bu “Eslemna” denen  M Ü N A F I K  imanını istemiyor Allah, bu DİLDE kalmış ve “Dîl”e inmemiş, tek selamlı bir imandır. Allah iki kez SELAM ve İMAN “Frekansını” istiyor.

Eğer Allah’a ve resulüne itaat ederseniz Allah, yapıp ettiklerinizden hiçbir şey eksiltmez. Çünkü Allah Gafur’dur, Rahim’dir.” diye devam ediyor ayet…

Allah’a muti (itaatli) olmayı az çok biliyoruz. Pekiyi Resulullah efendimize nasıl İTAAT edeceğiz? İtaati “Eslemna” diyen şöyle anlar:

<> ilk selam ALLAH için ikincisi Resul için gibi…

(Tek selam verenlerden söz ediyorum. Onlar Eslemna derler.)

İmansız, münafık ve kafir Araplar için Resulullah’a itaat şudur: Kur’an’daki Resulullah’a değil; HADİSLERDE kendi tarif ettikleri ve ŞEYTAN kadar aşağılık yarattıkları Resulullah’a iman ederler.

Efendimizi uydurdukları HADİSLERLE nasıl aşağıladılar. Bu hadislere uymayı da İTAAT diye bize yutturdular bin yıl boyu. O hadislere bakarsak, efendimizin tanımı “ŞEYTAN KARAKTERİYLE  a y n ı “.

Orada bildirilen imanı Kur’an tarif etmiştir: “Üsveyi Hasene” diye… Rüsvayı Hadese yazmıyor ayette! Kur’an’da BİZZAT Allah’ın anlattığı EFENDİMİZE iman’dan söz ediyor Allah! Allah’ımız kendisi anlatıyor efendimizi… “Seni bir cin tutmaz, mecnun değilsin, deli değilsin” der Allah!

Ama, HADİSLER şöyle der (Buhari ve Müslim):

Resulullah’a bir yahudi kadın cinleri musallat etti. Bir yıl boyunca kendini bilemedi, mecnun oldu ve her an bir kadın ile cinsel ilişkideymiş gibi ihtilam olmaktaydı. Bunun üzerine Cebrail, Felak ve Nas surelerini indirdi ve Resulullah kurtuldu görevine geri döndü“.

Hep böyle bilmiyor muydunuz bunu? Bu Hadis en küçük yaşınızda beyninize kazınmadı mı? Size Felak ve Nas’ı okuturken bunları anlatmadılar mı???

<> evet

<> Sebe/46: (Resulüm! Onlara) de ki: Size bir tek öğüt vereceğim: Allah için ikişer ikişer ve teker teker ayağa kalkın, sonra da düşünün! Arkadaşınızda (peygamberde) hiçbir delilik yoktur! O ancak şiddetli bir azap gelip çatmadan evvel sizi uyaran bir peygamberdir.

<> Kalem/2: Sen -Rabbinin nimeti sayesinde- mecnun değilsin.

<> Kalem/2: Ki sen, cin tasallutuna uğramış değilsin; Rabbinin nimeti sayesinde,

<> Tekvir-22: Arkadaşınız (Muhammed) de mecnun değildir.

Ve ben bir HANİF olarak

“Hoops, durun bakalım, Allah cinlenmedi diyor, siz cinlendirdiniz hadislerinizle…”

“Oups! (Çüşş anlamında) Sizin HADİS olarak BİR YIL dediğiniz tarihlerde, efendimiz Bizansla bile Anlaşma yaptı. İki seferi ve bir Kale fethi var. Bu nasıl oluyor da “Hiç kendini bilmeden bir yıl boyunca bir kadın ile yatıp ihtilam (ejeculation) oldu” derken bu HADİS İFTİRASI >>> Hadisen yüftera değil mi??????????????????”

Hem Hadis uyduracaksın hem de SİYER (Efendimizin tarihinde) BİLİNÇLİ, şuurlu olarak görevlerini yerine getirteceksin! Ve 1400 yıl bunu kimse SORGUlamayacak.

<> yüftera >>>>>>> iftira

Evet, Yusuf-111’de HADİSLER efendimize İFTİRADIR diyor. Tek kaynağın KUR’AN’IN doğrusu olduğunu söylüyor.

<> Yusuf-111: Yemin olsun ki, resullerin hikayelerinde, aklını ve gönlünü çalıştıranlar için bir ibret vardır. Bu Kur’an, uydurulacak bir hadis/bir söz değildir; aksine o, önündekini tasdikleyici, her şeyi ayrıntılı kılıcıdır. İnanan bir topluluk için de bir kılavuz ve bir rahmettir.

Hans von Aiberg, 07/01/2004 (212/01)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki CHAT’i (211) oku | 212 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

212-01-hadis-kuran-mecnun

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar